Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek első terhesség végén...

Akinek első terhesség végén volt toxémiája, annak lett a másodiknál is?

Figyelt kérdés
Az elsőnél babámnál 36hetesen lett toxémiám, ami magasvérnyomásban, vizesedésben és fehérjében mutatkozott. Akkor rögtön befektettek, kaptam vérnyomi csökkentőt, de sajnos az első éjszaka elfolyt a magzatvizem, megcsászároztak. Most kicsit aggódok, hogy mi lesz a második babámnál, mert most még dundibb vagyok mint ahogy az elsővel teherbe estem és félek, hogy így még nagyobb az esélye a toxémiának. Valahogy esetleg lehet tenni ellene? Van olyan életmód, amellyel megelőzhető a terhességi toxémia, vagy mindenképp be fog újra következni?
2011. dec. 28. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár válaszolni nem tudok ,de engem is nagyon érdekelnek tapasztalatok, az első babámnál nekem is ilyen gondjaim voltak.És emiatt félek is egy újabb terhességtől.
2011. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első babámmal a 38. héten lettem toxémiás, akkor már 3x2 dopegytet szedtem, III. méhlepényem volt, de szerencsére megindult a szülés magától és nem lett semmi baj. A 2. babámmal még csak magas vérnyomásom sem volt. Pedig a 2. babát +25 kilóval kezdtem kihordani az előzőhöz képest. Szerintem a sok mozgás miatt nem lett magas vérnyomásom a 2.-nál... nem volt semmi időm pihenni, 15 hónap van csak közöttük.
2011. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez azért megnyugtató. én is megyek majd tornázni 12hét után, meg odafigyelek majd végig a táplálkozásomra és reménykedek!
2011. dec. 28. 23:09
 4/5 anonim ***** válasza:
helyes! Sok fehérje, sok mozgás és ne lesz gond. Boldog babavárást!
2011. dec. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Neked is boldog babavárást!
2011. dec. 29. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!