Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megszületik a baba, jár az...

Ha megszületik a baba, jár az apának rendkívüli szabadság?

Figyelt kérdés
2008. márc. 29. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem egy évben kétszer lehet rendkívüli szabadságot kivenni. Ha normálisak a munkahelyén, akkor tuti kiveheti.
2008. márc. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom 5 napot kivehet.
2008. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen 5 nap jár a szülési szabadságra apukának is :D
2008. márc. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszike a segítséget :)
2008. márc. 29. 18:09
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
nekünk 2 hetet adott a főnök ésn ugy tudom hogy mindenkinek jár valamennyi,de ezt a főnök dönti el.
2008. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugy tudom, hogy 5 nap szabadság jár.
2008. márc. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hivatalosan 5 nap a szülési szabadság,de a baba után igénybe tud venni éves szinten még pár napot-ill.nő az alapszabija.de ha te majd elkezdel dolgozni te is igénybe veheted ,de az övé akkor törlődik.
2008. márc. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Törvény szerint jár 5 nap apaszabadság (ez a hivatalos neve), a születési anyakönyvi kivonat másolatát kell leadni a munkahelyen. Ezen kívül igényelje a gyermek után járó éves szabadságot, ez évente 2 nap gyermekenként (3 és annál több gyermek esetén összesen 7 nap évente, és abban az évben jár utoljára majd, amikor a gyermek betölti a 16-dik életévét). Erről minden évben dönthettek, hogy melyikőtök veszi igénybe, ami később hasznos lesz, illetve ha több gyermeketek lesz, akkor megoszthatjátok.
2008. ápr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Gyermeke születése esetén öt munkanap munkaidő-kedvezmény
2008. szept. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

138/A § Gyermek születése esetén öt munkanap munkaidő-kedvezmény illeti meg az apát,melyet legkésőbb a születést követő második hónap végéig kérésének megfelelő időpontban köteles a munkáltató kiadni.A munkaidő-kedvezmény idejére távolléti díj jár.A kedvezmény akkor is illeti az apát ha gyermeke halva születik,vagy meghal.

Szó szerint a Munka Törvénykönyvéből.

2008. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!