Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. hét után a közeljövőben...

12. hét után a közeljövőben hova kell még menni? Mikor lesz a következő uh, vérvétel stb?

Figyelt kérdés

Most voltam a 12. heti uh-n, kellett az integrált teszthez is ugye, kérdem a dokit, hogy akkor a következő uh-ra 4 hét múlva jöjjek, amikor a teszt második része is esedékes? Mire a válasza az volt, hogy hát nem, jönni kell előbb is, de majd a védőnő megmondja, mikor kell jönni. Na hát a kedves védőnőt meg hiába kérdeztem... Hogy majd két hét múlva felhív, meg hogy az AFP, de könyörgöm, hát ha az a 16.héten van, akkor az nem 4 hét, amit eleve kérdeztem is a dokitól? Akkor most mi is van?

Írjatok légyszi, hogy nektek hogy voltak ezek a dolgok a 12. hét után!


2009. máj. 21. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem nincs saját dokim, sztk s rendelésre járok:) ez a második terhességem.

A 12.heti UHután a kombinált teszt volt nekem vérvétel. Ezután a 16 hetes AFP vérvétel jött a vércsoporttal együtt.

A hepatitist, wassermann, toxoplasmát már 12 hét előtt levették.

Szóval a 16 hetes AFP itt felénk a védőnőhöz érkezik (márhogy az eredménye) így a 17.héten elmegyek oda.

Maj annak birtokában megyek az sztk-ba 18-19.dik héten genetikai UH-ra.

2009. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kaptam a védőnőmtől listát, előkerestem, az alapján írom le:

Előzetesen: Rákszűrő- és hüvelytisztasági vizsgálat, Belgyógyászati vizsg.(EKG), Vérképvizsg.,vércsoport meghatározás, VDRL (vérbaj) szűrés vérből, Fogászat


12 hetesen: Down kór szűrése vérből, aznap hüvelyi UH vizsgálat


16 hetesen: AFP, Hepatitis B szűrés vérből (ennek az eredményét a védőnőhöz v. a háziorvoshoz küldik)


18 hetesen: Hasi UH vizsgálat, Nőgyógyászati vizsg.+ hüvelytisztasági vizsg.


24 hetesen: Vérképvizsg.+ terheléses vércukor vizsg.


31 hetesen: Vércsoport ellenanyagszint vizsg.


32 hetesen: Hasi UH vizsgálat, Vérkép + terheléses vércukor vizsg.


36 hetesen: NST vizsg. + hüvelytisztasági vizsg.


38 hetesen: Hasi UH vizsg.


A vérvételes dolgokra mindig éhgyomorra kell menni. Terheléses vércukor vizsgálat során először éhgyomri vérvétel van, rá kb. fél-1 órán belül elkészül az eredménye, és, ha nem magas a vércukorszinted, 75 gramm szőlőcukrot kevernek el vízben (a cukrot gyógyszertárból neked kell beszerezni előtte), azt kell meginnod. Ha gondolod, citrommal ízesítheted, h ne legyen olyan rossz. Miután megittad, rá 2 órával vesznek másodszor vért (120 perc), ezzel megnézik, hogy adott mennyiségű cukor hatására hogyan változik a vércukorszinted (ezért fontos, h pontosan 75 gramm legyen).

Ezt csak azért írtam le, mert még az elején vagy a várandósságodnak, és nem biztos, hogy a védőnőd mindent elmondott :)

Kellemes babavárást!

36 hetes kismama

2009. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem szerdán volt a 12. heti genetikai UH-m, a dokim azt mondta, hogy bő 2 hét múlva találkozzunk, hogy megnézze a méhszájat (zárt-e), és megbeszéljük az AFP-re az időpontot. kb2 perces vizsgálat mindennel együtt. Nem magándoki.

2009. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!