Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség hanyadik hónapjáig...

A terhesség hanyadik hónapjáig lehet tornázni Bíró Ica testszépítő kazettáira + Rubint Rékára, Béres Alexandrára? Nem kismama torna egyik sem.

Figyelt kérdés
Még most lettem várandós és eddig mindig ezekre a kazikra tornáztam. Meddig folytathatom és mikortól, hanyadik hónaptól kell átváltanom a kismama tornára?
2009. máj. 21. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Háát, ez elég alkati kérdés. Én nem tornáztam korábban egyikre sem, de a 3. hónaptól Rubin Réka terhes kazettáját csináltam, mert azt az edzettségemnek megfelelőmek tartottam. Szóval nem ismerem az egyéb kazettáit - sem másokét -, de ha szeretsz keményen edzeni, akkor javaslom Rubint Rékát. Igaz, én nem nagyon bírtam a stílusát, ezért hamar megtanultam a menüsort, s teljesen magamnak, saját zenére végig csináltam.

Hallottam mindefélét - futottam 6 hónapos terhességemig, meg még tovább is -, én ebben a kérdésben a biztonságra törekedtem. Tehát ha vmelyik programját megszeretted a "bárkinek is", szerintem szerezz be tőle egy terheseknek való kazit, s azt csináld. Ugyanis bizonyos megterhelések nem kedveznek, s ezt szerintem érdemes figyelembe venni.

Ha szeretnéd, szívesen kölcsönadom a R.R kazimat. Kölcsönbe, mert még jó lenne tesó.... :)) Ha érdekel, írj a privát e- mailemre!

S még egy. Én 35,5 évesen szültem, s a genetika mellett gondolom sokat segített a fantasztikus terhességemben és szülésemben (első gyerkőc 3,5 óra keményebb vajúdás után természetes módon, gátmetszés nélkül) a mozgás! Bátorítalak, nekem mind fizikailag, mind lelkileg segített! Csak óvatosan, innentől a baba érdeke mindennél fontosabb!

2009. máj. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jo a kerdesed. En is ezen gondolkodom par napja. Mar van egy babam, amikor ot vartam, akkor nagyon szerettem volna tornazni Rubint R. terhes dvd-jere, bar elotte eppen nem sportoltam egy jo fel evig. Vegul meg el sem kezdtem, de a 12. heten mar lett egy beverzesem, azutan a doki azt mondta, hogy nem szabad, csak a terhesseg utolso honapjaban kezdhettem el ra tornazni.

Szules utan viszont belevagtam, kb azokra edzek, amiket most felsoroltal. Minden nap egy ora. Es most szeretnenk kistestvert. Utana neztem es arra jutottam, hogy ha a mehszaj nem nyilik es nincs problema, akkor lehet tornazni barmire, annyira kell odafigyelni, hogy a hasizom gyakorlatokat, a hajlongasokat es azokat a nyujtasokat, amelyek a hast is erintik ki kell hagyni. De peldaul combra, fenekre, karra nyugodtan lehet edzeni, zart mehszajjal meg a kitores es a gugolas is mehet. Egyebkent en ugy emlekszem,hogy a Reka terhestornan is hasonlo gyakorlatok vannak, mint mondjuk az Add onmagad-on, nem sokkal konnyebb, a ritmusa lasabb es ugy vannak kialakitva az utolso ket trimeszterre valo gyakorlatok, hogy nagy pocival is lehessen csinalni.

Ha normal dvd-nel maradsz, akkor arra figyelj oda, hogy terhesen rosszabb az egyensulyerzek, nehogy megborulj. Szerintem en valtva fogom ezt i, azt is, aztan majd meglatom, hogy melyik jobb nekem.

Ezen az oldalon vannak kismamaknak valo tornak, kukkants bele, ha erdekel: [link]

2009. máj. 22. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!