Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 éves vagyok (munkanélküli)...

32 éves vagyok (munkanélküli) és úgy tűnik, hogy sikerült teherbe esnem (tervezett volt). A menzeszem 1 hetet késik, és van néhány terhestünetem. Közben most írták ki azt az állást, amire fél éve vártam. Egyáltalán jelentkezzek az állásra?

Figyelt kérdés

Az interneten rendelt terhességi teszt a héten fog megérkezni, így a hétvégére az állapotomról már pontosabb eredményem lesz.

Közben meg itt van ez az állás, amire nagy eséllyel sikeresen is pályázhatnék (korábban már beszéltem a ottani főnökkel, hogy rám számítanak).


2012. jan. 2. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

miért az internetről rendeltél tesztet ami 3 hét múlva érkezik meg, ha patikába, tescóba veszed akkor már rögtön ott van a kezedben?!


Helyedben én jelentkeznék az állásra, de nem mondanám el, hogy terhes vagyok, majd ha már felvettek akkor dolgoznék addig amíg bírom. Ha elmondom hogy terhes vagy tuti, hogy nem vesznek fel, így legalább van egy kis esélyed és pár hónapon kersztűl kapsz rendes fizetést.

2012. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én elmondanám, mert úgyis látszik majd, de megbeszélném a főnökkel, hogy bejárok addig dolgozni, amíg bírom. Ha rendes, elfogadja. :)
2012. jan. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Én is elmondanám, hogy mi a helyzet. A titkolózással nem jár jól egyikőtök sem hosszú távon. Vmilyen spéci terhességi tesztre vársz, vagy mi? Én a legolcsóbbat vettem anno a patikában. A lényeg: beszélj a főnökkel!Ha esetleg nem is most vesznek fel, talán kicsit később igen!
2012. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy nem mondanám el, hogy terhes vagyok. Még nem is biztos, ki tudja, hogy mi lesz később. Bőven ráér megtudni később.

Én jelentkeznék az állásra, aztán meglátod, hogy milyen lesz (ha egyáltalán a tiéd lesz).

2012. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is jelentkeznék a helyedben. Egyrészt még nem biztos, hogy babát vársz, tehát "nem vagy felelősségre vonható" a cég részéről, ha később kiderül. Igaz, hogy ez nem őszinte, így talán nem is teljesen korrekt hozzáállás, de ott a másik oldal is. Én 31 évesen várom az első babánkat. Mivel pedagógus vagyok, évről évre van állásom (szeptembertől júniusig van szerződésem, nyaranta munkanélküli). Ha leépítés, megszorítás van, közülünk, fiatal "szerződésesek közül küldenek el embert. Már többször találtam magam az utcán emiatt és nagyon-nagyon elegem lett az állásinterjúkból, ahol visszatérő kérdések a következők:

" Van gyereke?""Nincs?! Akkor mostanában szeretnének? Hogy tervezik?" stb. Fejcsóválások, hümmgetések...Mintha bűn lenne, ha az ember így 30 után végre gyereket mer vállalni. persze megértem, hogy ő, mint munkáltató olyat szeretne, aki feltehetőleg hosszú távon marad és nem megy el szülni, de ez elég egyoldalú dolog. Ezt csak azért osztottam meg veletek, mert szerintem egyáltalán nem könnyű egy nőnek gyerek nélkül (tudom, a kisgyerekesek is ezzel szembesülnek!) munkát találni, és igenis ki vagyunk téve a diszkrimináció legkülönbözőbb fajtáinak, ha babát várunk vagy tervezünk. Én ezért nem mondanám el a helyedben és megpróbálnám. Nem mindegy, hogy munkanélküliről mész el szülni vagy egy állásból. Ráadásul szerintem az is teljesen belefér, ha az ember nem akarja az első 12hétben a munkahelyén bejelenteni. Én elmondtam, mert veszélyeztetett vagyok és az elejétől feküdnöm kell, de a munkatársam, aki 2 héttel van előttem csak a 12. hét után szólt. Ebben a helyzetben a ti jóllétetek a legfontosabb szerintem. Sok sikert a döntéshez és a teszthez egyaránt! majd írj, hogy mi a helyzet! 12 hkm

2012. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Én elmondanám! HA biztos eredmény van! Vegyél inkább egy tesztet a gyógyszertárban! Ha alkalmas vagy így is a munkára, akkor is dolgozhatsz még néhány hónapot!
2012. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a 13.10-es válaszadóval!

Kedves utolsó, elég utópisztikus elképzelés, hogy ha valaki alkalmas, akkor terhesen is felveszik, s pár hónapig még így is dolgozik. persze biztos van ilyen is, és őszintén irigyellek, ha ez a tapasztalatod. Szerintem nem nagyon vesznek fel sehová terhesen, hogy mire betanulsz, már el is menj táppénzre vagy szülni. Nem beszélve arról, ha esetleg valami komplikáció van és nélküled maradnak! sajnos ilyen világban élünk.

Szerintem ne mondd el, és mindenképpen pályázz!

2012. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A tesztben nincs semmi különleges (és elég olcsó). Múlt csütörtökön rendeltem és 3-4 munkanapon belül megérkezik, a hosszabb várakozás csak a hétvége közbecsúszása miatt van. Egyébként én is a pályázást fontolgatom, 9 hónap még hosszú idő (mondjuk másik városba kellene átjárni-40km).
2012. jan. 2. 13:48
 9/14 anonim ***** válasza:
ÉN jelentkeznék az állásra és nem mondanám meg, hogy terhes vagyok mert akkor nem vennének fel cserébe nagyon megbecsülném a munkahelyem, kitennék magamért de max. 6hónapot fogsz bírni dolgozni szerintem. Már nincs 9 hónapod sem hátra hisz már kb.5hetes terhes vagy. Nehéz azért nagy pocakkal dolgozni, az utolsó 2hónap már amúgy sem könnyű.
2012. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A teszt pozitív lett. Azért jelentkezem az állásra és meglátjuk mi lesz.
2012. jan. 5. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!