Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok és...

7 hetes terhes vagyok és sajnos 1 hónapja munkanélküli. Ilyenkor mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
A munkaügyiben kell szólni hogy kismama vagyok? Vagy hova forduljak. Nem tudom mi tévő legyek, kell e ilyenkor valamit intézni. Vagy ha eltudnék menni dolgozni kell e mondani hogy kismama vagyok, bár erre semmilyen munkalehetőség nincs.
2009. máj. 22. 11:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Picit bonyolult a helyzeted, de korántsem lehetetlen.

Ha jól számolom még idén fogsz szülni.


Na mármost, a tgyás-nál van egy olyan kiskapu, hogy ha álláskeresési járadékban (fontos! nem segély) részesülsz és az időtartama alatt vagy megszűntét követő 42 napon belül szülsz, és a 180 napos biztosítási időd megvan, akkor jogosult leszel a tgyás-ra.


A gyed-nél pedig van egy olyan kitétel, hogy ha nincs biztosításod, mert az a tgyás időtartama alatt szűnt meg, de egyébként megvan a 180 napod, akkor jogosult vagy a gyedre is.


Ha álláskeresési segélyben részesülsz, akkor nem járható ez az út.


Ha viszont találsz munkát, el ne mond, hogy kismama vagy, a próbaidő alatt a kismamák sincsenek védve. A próbaidő lejárta után bevallhatod, mert akkor már él a védettség.

2009. máj. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szia,én ott dolgozom,szóval:mennyi munkaviszonyod van az elmúlt 4 évben?Attól függ,mert ha munkanélküli ellátásra jogosult vagy akkor mi intézzük,feltéve,hogy az ellátás ideje alatt vagy azt követő 42 napon belül szülsz.

Írj és válaszolok szívesen.20 hetes kismama

2009. máj. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha mindaz nem járható, amit írtam, akkor csak gyes-re (28500 Ft) családi pótlékra (egy gyerekre: 12200 Ft) leszel jogosult és ha legalább 4-szer voltál terhesgondozáson, akkor egyszeri anyasági támogatásra (64.035 Ft).
2009. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az elmúlt négy évben voltam már munkanélküli, de 3 év munkaviszonyom van, de ez nem egy munkáltatónál. Az álláskeresési járadékot szept.5 -ig kapom, utána gondolom álláskeresési segélyt kaphatok. Amúgy 2010 januárra vagyok kiírva.
2009. máj. 22. 12:14
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha megvan az álláskeresési járadék 180 nap,akkor kaphatsz 90 nap álláskeresési segélyt, az nem tart ki januárig.Akkor viszont gyest igényelhetsz.Azt saját magadnak kell igényelni,de jelezd a munkaügyiben hogy kismama vagy.A gyes kezdetétől nem kell együttműködnöd,csak a gyes lejárta előtt 3 hónappal jelentkezz be újra.Azért én azt javaslom a munkaügyiben személyesen is járd ezt körbe.
2009. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Sajnos az álláskeresési járadékot 140 napig kapom, nincs meg a 180 nap.
2009. máj. 22. 12:23
 7/19 anonim ***** válasza:

Az akkor szívás.

Ugyanis az álláskeresési segély után nem jár a tgyás, gyed. Így marad a gyes.

2009. máj. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor fogalmam sincs hogy mit csináljak, én szeretnék dolgozni, de nem találok munkát. Csak az a baj hogy mi már két éve terveztük ezt a babát nehezen jött össze és ráadásul most ilyen helyzetbe kerültem, nem tudom mi lesz. Elkeseredtem. De azért köszönöm a válaszokat.
2009. máj. 22. 12:34
 9/19 anonim ***** válasza:

Egy lehetőség még van, törvényesnek törvényes, csak egy kicsit... De ha rá vagy kényszerítve?!


Kerítesz valakit, aki bejelent szeptember 5-től, minimum 5 hónapos határozott idejű szerződéssel. Egy hónapra kifizeted neki az utánad fizetendő járulékokat (ha 71500 Ft-os minimálbérrel jelentenek be, akkor az utánad fizetendő járulékok összege 39.587 Ft), majd egy hónap után elmész táppénzre.

Azért minimum 5 hónap, mert akkor a szüléskor még biztosított leszel, így jár majd a tgyás és mivel a munkaviszonyod a tgyás folyósítása alatt szűnik meg, így jogosult leszel a gyedre is.

Ilyenkor persze nem a max. gyed-et fogod kapni, de szerintem több lesz összegszerűen a gyed, mint a 28500 Ft-os gyes.

2009. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Próbálj meg valami munkát találni, bármit! Tudom nem könnyű ebben a gazdasági helyzetben. Esetleg ismerős, aki bevenne a cégébe? 7 hetesen még nem észrevehető a terhességed, szólni pedig nem kell róla, ha el tudsz helyezkedni.

Valami kell, mert így tényleg csak gyes+csp jár havonta!

(Mellesleg én is munkanélkülin vagyok, de nekem már nem volt lehetőségem melót találni, remélem így is jogosult leszek tgyásra, gyedre! De neked még van időd, ne keseredj el!!)

2009. máj. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!