Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kis mamik, ez mit jelent. A...

Kis mamik, ez mit jelent. A placenta a mellső falon, magasan, érettségifoka Grannum I? A magzat harántfekvésben van (ez is mit jelent)?

Figyelt kérdés

19+2hetes kismami vagyok,ma voltam genetikai uh-n,első babám ezért vagyok ilyen tudatlan! :)

Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 3. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:

A mellső falon tapadó placenta a méhlepényt jelenti ami úgy van, hogy kifelé néz, tehát ha mondjuk rugdos majd a babád, lehet, hogy lesz egy hely a pocakodon, ahol nem fogod érezni, mert ott a placenta.Ha hátsó falon tapadna akkor a méhed hasüreg felőli oldalán lenne.

Az érettségi fokot nem tudom, csak annyit tudok erről, hogy ha 3-as érettségű akkor elvileg indítanak, mert a placenta elöregedett és nem képes a babát megfelelően ellátni.Nálam ezt sosem írták egy papíromra sem, így én nem tudom, hogy mi a helyzet ezzel.

A harántfekvég azt jelenti, hogy úgy van a bébi a hasadban, mintha a karodban ringatnád.Sem fejjel lefelé, sem felfelé, hanem mintha feküdne.

Ideális esetben koponyavégű fekvésbe kell kerülnie (azaz fejjel lefelé)de azzal még ráértek:)

Gratulálok a babához!

Lehet sejteni, hogy kisfiú vagy kislány lesz-e?:)

1 éves és 2 napos kiscsaj anyuja

2012. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Akkor igazából minden okés..csak kicsit tudatlan vagyok az ilyen dolgokkal kapcsolatban,de majd a dokimat úgy is kifaggatom ha megyek hozzá!

Igen tudjuk már..kislány lesz! :)

Én is gratulálok a Kislányodhoz! :)

2012. jan. 3. 18:10
 3/3 anonim ***** válasza:
A placenta (vagyis méhlepény) érettségi foka azt jelenti, hogy mennyire képes ellátni a feladatát. Minél "öregebb", annál több meszesedés van benne, annál rosszabbul tudja csak táplálni a babádat. 3 érettségi fok van, a 3. fokú a legöregebb. 19 hetes terhességnél az 1. fokban érett placenta (vagyis grannum I.) teljesen normális, a második trimeszterben lesz majd 2. fokban érett és a szüléshez közel meg már 3. fokban érett.
2012. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!