Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes km. vagyok. Én a...

19 hetes km. vagyok. Én a rh-, a férjem 0 rh-, tehát a faktor egyezik. Igy nem lehet összeférhetetlenség ugye?

Figyelt kérdés

5. babánkat várjuk,ugyhogy már az első terhességem során kiderült,hogy mindketten negativok vagyunk.Az elöző 4 terhességem során semmi baj nem volt,minden oké volt,a csemetéink egészségesek:-)

Ebben az esetben is kéne ellenanyagszűrést csinálni?A körzeti orvosom azt mondta,teljesen szükségtelen,mert mindketten negativok vagyunk,akkor lenne gond ha én negativ a férjem pedig pozitiv lenne.Igy van valóban?


2009. máj. 22. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
"Terhességben az Rh-összeférhetetlenség okoz gondot. Mint minden vércsoport-tulajdonság, az Rh-faktor is öröklődik. Ha egy Rh-negatív asszony Rh-pozitív magzatot hord, úgy Rh-összeférhetetlenség jön létre." Nálatok ez nem áll fent, nem vagytok összeférhetetlenek, mert az rh faktor számít! Gratulálok a gyerekekhez és a pici Pocaklakóhoz! :))) 4 gyerekes, negatívos anyuka, akinek a férje +
2009. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mind a válaszodat mind pedig a gratulációt is,büszke is vagyok a családomra nagyon:-))

Tehát leforditva az én nyelvezetemre,nálunk azért nem lehet gond,mert a férjem is és én is negativ faktorúak vagyunk???

Ezekszerint mindegyik csemeténi negativ??

Köszi mégegyszer a választ azért egy pozitiv család:-)

2009. máj. 22. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van, legfeljebb a vércsoportjuk lehet más, de mindegyik negatívos. Egyébként a kórházi zárójelentésen rajta van a gyerek vércsoportja. :))) Megint én:DD
2009. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az lehet,hogy rajta van már nem is emlékszem rá,de az,hogy negativosok-e az nem.Elnézést,hogy ilyen érthetetlennek tűnők,csak azért nem tiszta adolog,hiába nem első terhesség,mert a dokim kért ellenanagy szűrést annak ellenére,hogy mind a 4 terhességem alkalmával ő gondozott.A laborban azonban nem volt ellenanyag szűrés igy el kellett volna mennem a Karolina útra a vértranszfúziós intézetbe,ott csinálják meg az ellenanyag szűrést.Na erre mondta a körzeti belgyógyászom azt,hogy az én esetemben tök felesleges mert mindketten negativak vagyunk és az elöző terhességeimnél sem volt semmi gond.Szóval ezért nem értem,hogy akkor miért kéne ellenanyagszűrésre mennem???

Kissé zűrösnek tűnhet elnézést,csak gondoltam igy világosabb miért értetlenkedem ennyire.Akkor nem lehet gond ugye ennek a fényében???

Gratulálok én is a4 csemetéhez,olyan jó olyan családdal találkozni ahol szintén több gyerkőc van:-)))))))

2009. máj. 22. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!