Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit gondoltok a szoptatásró...

Ti mit gondoltok a szoptatásról? Nektek nem fura a gondolat, h a cicitekből fog táplálkozni a baba?

Figyelt kérdés
Lehet csak én érzem így, de egyenlőre alig tudom ezt elképzelni! 29hkm
2012. jan. 4. 19:14
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Én is taszítónak tartottam még terhesen. Amikor megszületett csalódott voltam, hogy nem megy. Volt szoptatási tanácsadó a szobámban a kórházban és mondták, hogy túl kicsi a mellbimbóm mellbimbóvédő kell. Nah akkor jöttem rá mennyire fáj a szoptatás. Annyira megviselt, hogy teljesen ki voltam tőle lelkileg. Rettegtem, hogy sír-e a gyerek kaja után. Minden etetés előtt elmentem pisilni, nehogy összepisiljem magamat a fájdalomtól. Radásúl 2 hetes korára teljesen felszakadtak a mellbimbóim. Hiába fejtem le a véres tejet volt egy pont amikor már nem bírtam. Az egyik mellbimbóm teljesen kettéhasadt a másik meg körben szakadt meg. A védőnő és gyerekorvos tanácsára abbahagytam és kentem 3 féle krmmel. Mire annyira helyrejött, hogy lefejni próbáltam volna már alig volt tejem és újra felszakadt. Annyira vastagon sebes volt, hogy amikor kiáztattam és lekapartam róla a sebréteget szinte az egész mellbimbóm lejött. Eddig sem voltak hatalmas mellbimbóim...de most szinte letünt..Nálunk 2 hétig volt ez a cirkusz. Szeretnék még 1 gyereket, de ennek ellenére legalább 2 hétig ki szeretnék nála is tartani. Lelkiismeretfurdalásom lenne ha nem. Amikor sebes volt a mellbimbóm és nem tudtam se szoptatni se lefejni annyira lelkiismeretfurdalásom volt, hogy leültem a füldre egy párnára, előrehajoltam és egy cumisüveget raktam a 2 cicim alá, mert annyi tejem lett volna, hogy csöpögött. És próbáltam úgy kinyomkodni belőle mintha valami tehénfejés lenne:D:D

Volt benne azért mentális dráma is, mert már csak a gondolatától is 40,2 fokos lázat is produkáltam. Meg úgy szédültem, hogy nem mertem a kiségyból kivenni el ne ejtsem. MEGVÁLTÁS VOLT A TÁPSZER! és hamarabb megissza mint szoptatásnál. Jó minőségű cumisüvegből kell neki adni, hogy azért el is fáradjon. Én kimértem a vizet, beleraktam cumisüvegmelegítőbe ami 40 fokon tartotta és külön kimértem tápszeradagolóba az adagokat egész napra. amikor kellett összeborítottam őket a kövi cumisüveget beleraktam a megüresedett melegítőbe és ez így lácban. Majdnem a mai napig mert mi már elkezdtük a hozzátáplálást és már nem csak a tápin él.

Ráadásúl ha fáradt voltam a párom is megettete. Milyen jó az amikor ha csak 1x is a 3-3 órás pihi után megeteti...AZ MÁR 6 ÓRA ALVÁS!!! Ráadásúl nekem már 6 hetes kora óta este 10től reggel 7ig egyfolytában alszik, megetetem 7kor és még 10ig alszik...utána indul a nap...

A tápszer az könyebb, viszont a szoptatás egészségesebb. Könyebben emészti meg. Az első néhány alkalommal nekem ki is bukta...

2012. jan. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Öröm volt olvasni a megnyugtató szavakat!

Örülök, h leírtátok a tapasztalataitokat, igazán hasznosnak érzem!

2012. jan. 5. 12:35
 23/30 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó sajnálom, hogy így alakult a szoptatásod, nem is hallottam még ennyire durva "sebes Sztorit" , és megértem hogy így könnyebbnek érzed a tápszert. Olyan furcsa ez nekem, mert én meg annak ellenére hogy nem szeretek különösebben szoptatni, és csak egy éves korig tervezem, mégis sokkal könnyebbnek gondolom a szoptatást ha minden optimális hozzá. Nekem szerencsére nincs gondom tejem van bőven simán megy így azért nekem ez egyszerűbb még ha el is kell vonulni, és le is kell vetkőzni, de nincsenek üvegek sterilizálás stb. Persze ez nem ítélet nehogy félreérts, csak annak akinek nincs gondja a szoptatással olyan rossz olvasni azt ha valakinek nehézsége van vele, és szenved is miatta, mikor tényleg még a nyomás is rajtad van hogy márpedig a szoptatás az isten.
2012. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretek szoptatni :-) csak az első pár nap volt nehéz, akkor be is lázasodtam amikor bedurrant a mellem, de azóta semmi gondom, semmi seb, semmi fájdalom. Pont annyi a tej amennyi kell. Biztos szerencsés vagyok. A lányom is nagyon ügyesen szopizik. Úgyhogy én már előre sajnálom, amikor el kell választanom (8,5 hónapos) :-( azért évekig nem szeretném szoptatni, mert szerintem nem egészséges a lelki fejlődése szempontjából, de 1 éves koráig remélem hogy fogom tudni.
2012. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

köszi! Már túl vagyok rajta, de az anyósom a mai napig úgy hiszik, hogy anyatejes a gyerek:S Pontosan az utolsó mondatod miatt. Nagyon igaz.

Folyton azzal jöttek, hogy nem lesz imunrendszere mintha én választottam volna ezt. Meg biztos azért ilyen nagy a gyerek:S Mikor első hónapban a szabvány 1 kg-ot hízta...és teljesen arányosan növekszik de majdnem 4 kg-al született...csoda ha nagy?

Egyébként én már annyira megszoktam a sterilizálást meg ilyenek, hogy nem okoz gondot. Fogom az összes napi cumisüveget reggel és belerakom elektromos sterilizálóba. 24 órán át sterilen tart egyébként. kettőt kiveszek ha elkészült (8 perc)felöntöm babavízzel és az egyik mehet a melegítőbe. Kimérem az egész napi tápszeradagot ilyen egyberakható tápszeradagolóba. ez a múvelet 20 perc minden nap. ezután 3 óránként eszik (6x). Ilyenkor fogom és gyorsan összeöntöm a tápszert a már meleg vízzel és oda is adom neki. Ez fél perc. Utána elöblítem a cumisüveget (a baba cuccait is este mosogatom akkor amikor a miénket csak külön szivaccsal meg mosogatószerrel, tehát ígyis úgyis mosogatnék) és öntök a setilizálóban lévő következő cumisüvegbe újra vizet ami vár a következő etetésre ami után rá cserélem ki azt ami a melegítőben lesz. ez sem több 1 percnél. Szóval van napi 20 perc amig elkészítem és utána már csak másfél perceimbe kerül. A cumikat külön cumisterilizálóval sterilizálom, hogy ne kelljen a sterilizáló tetejét lekapkodni.


Nem tudom hogy vagytok vele, de nekem sokkal több melót adnak a kisruhácskái...főleg mióta bébiételeket is kóstolgatunk....múltkor még a két lába között is kajafoltos volt a bodyja:S

2012. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

egyáltalám nem emlékeztet a szoptatás a mellek semmi más "felhasználására" .)eszedbe sem jut.

Szerintem elképzelhető, hoyg kipróbálod, és természetesnek fogod érezni.

Az első néhány hétben lehet szúró fájdalom, ahogy "belövell" atej, de a védőnő azzal vígasztalt, hoyg ez mindannyiszor egy hormonlöket is, hoyg húzódjon össze a méh. Hamarabb is helyreáll annak, aki szoptat. A lefejés ebből a szempontból kisebb előny.


Én régebben szoptattam, de még ma is ha meglátok egy (idegen) kisdedet, elcsöppen a tej :)

Amíg szoptatttam, elég volt a tv-ben babát látnom, s már folyt el magától.


Nagyon megváltoztat a szülés: lehet, hoyg semmi gondod nem lesz. Elképzelni ezt nem tudod. Nme olyan, mintha más valami hozzáér.

2012. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

nagyon durva volt ez atörténet afájdalmas szoptatásról, még ilyet sohasem hallottam.Nagyon sajnálom. Még jó, hogy tápszerrel meg tudtad oldani.


Nekem nagyon könnyű és kényelmes volt a szoptatás. Nagyon kellemes emlék. Valami kis betegség miatt próbáltunk tápszert: na nekem az volt a rémálom. Éjjel apával ketten kevergettük, hol meleg volt, hol hideg, a gyerek meg üvöltva prüszkölte ki, csapkodta a fejét jobbra-balra, aztán meg sírt , mert éhes maradt, aztán sírt mert fáradt volt brr. Soha többet!

2012. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
30%

Nekem már két éves elmúlt a fiam, és még mindig imádom szoptatni.Nem vagy egy -szoptassunk évekig típus-, így alakult, a fiam még igényli, én meg nem bírom elválasztani, még nekem is jó hogy ott piheg.Ez tényleg olyan bensőséges dolog, ami csak anya-gyermek kapcsolatban van.Nálunk nagyon bejött, sőt túlságosan is.

De hogy mennyire egészséges lesz a gyerek tőle, ezt cáfolnám, szerintem nem ettől függ.Már nagyon sokszor volt beteg, hamar elkap mindent.Ez viszont nem jött be, sajnos.

Már sokszor érzem hogy elég volt, és megfordult a fejemben hogy hogy is kellene leszoktatni, de még mindig halogatom.Lassan ott tartok hogy ha megkérdezi a család hogy szopik e még, letagadom:-)Mindig hüledeznek hogy még mindig???

2012. jan. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
"nem vagyok"
2012. jan. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

az extrafájós szoptatós storys vagyok:

Igaz, hogy a tápszert nem lehet csak úgy. Mert forró vízbe nem lehet tenni. Akkor tönkremegy. Még szerencse, h én már terhesen megvettem a cumisüveg és bébiétel melegítőt abba csak beállítom a hőfokot és 5 perc alatt 40 fokra melegíti. (de 5 perc alatt akár 100-ra is) és ha bennehagyom akkor melegen tartja.(amint leesik a hőmérséklete újra bekapcsol). A dobozon pedig rá van írva, hogy a hozzáadott kiskanállal mennyi vízhez mennyit kell adni. Erre az van, hogy 30ml vízhez 1 kanál az arány így bármennyit is raksz (60ml-2kanál, 90ml-3kanál,120ml-4kanál...) az arányt tartani kell!

És nem kell kavargatni:D Ez is a dobozon van. cumisüvegben összerázod. Nekünk elsőre sikerült.

Az viszont már nehezebb volt, h 1 napig nem maradt meg benne:S

2012. jan. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!