Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magyarországon milyen megoldás...

Magyarországon milyen megoldás létezik gyermek örökbe adására?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a párommal 3 éve vagyunk együtt. Nem élünk együtt és az anyagi helyzetünk sem teszi lehetővé azt, hogy jelenleg vagy a későbbiekben (2-3 év múlva) bevállaljunk egy gyermeket. Igaz, mind a ketten dolgozunk.

Tegnap teszteltem, mert nem jött meg és a közérzetem sem a legjobb mostanság. Pozitív lett. Én másokkal ellentétben nem repültem a boldogságtól, mivel védekezés mellett (tabletta) lettem terhes. Legalábbis a tesztek (ma is csináltam kettőt) azt mutatják eléggé.

Párommal beszéltem, de ő nem tudja mi legyen. Elvetetni nem akarom, mivel nem vagyok az abortusz mellett és a magzat sem kérte, hogy "elkészüljön".


Arra gondoltam, hogy örökbe adhatnánk, de nem tudom, hogy ennek milyen formája létezik itt.

Vagy mi legyen? Ti mit javasolnátok?


2012. jan. 5. 21:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Ha örökbe akarod adni:

[link]


Ők nyílt örökbeadással foglalkoznak, nagyon kedvesek, megbízhatók.


Vagy egy lemondó nyilatkozat aláírásával a TEGYESZ is örökbeadja a babát, akkor titkos lesz az örökbefogadás.


Nagyon tisztellek azért, hogy nem rögtön abortuszra mész. Ha bármiben segíthetek bátran írj privit!

2012. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
71%

Itt a Gólyahír elérhetőségei:


[link]

2012. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!


Átnézem őket és a számunkra kedvezőbbet választom.

2012. jan. 5. 21:42
 4/29 anonim ***** válasza:
2012. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
50%

nagyon gondold meg ezt kérlek

ha mind a ketten dolgoztok, akkor miért nem tudjátok megtartani? te kapnád a gyed-et + a családi pótlékot, a párod a fizetését, szerintem abból szerényen ugyan, de el lehet tartani egy kisbabát

vagy szülőktől nem tudtok segítséget kérni?

2012. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Szülők nincsenek. Páromnak meghaltak (késői gyerek volt eléggé) én pedig árvaházban nőttem fel, tehát esélyem nem volt a családi idillre.

Utána néztem ezeknek a "támogatásoknak", amiket 2 évig kapnánk vagy 3? már nem tudom, de a munkánk miatt mi sokat utazunk a világban.

2012. jan. 5. 21:56
 7/29 anonim ***** válasza:
53%
eloszor is lett egy TISZTELET szavad!! en nem tudom mit tennek e helyedben marmint a korulmenyeidet figyelembe veve... de a masik oldala: hogy mit megadnek egy pozitiv tesztert...
2012. jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 alaszka ***** válasza:
38%
Ha intézetben nőttél fel, akkor tudhatod milyen az élet az igazi szülők nélkül. A te gyereked is át fogja élni ezt, ha megtudja majd egyszer hogy aki neveli, nem a saját anyja és apja. A másik hogy tiszteletreméltó, hogy nem az abortusz jutott rögtön eszedbe,viszont én kétgyerekes anyukaként biztosan belepusztultam volna, ha a babáimat oda kellett volna adnom másnak. Ha így döntesz, ne felejtsd el, hogy eltelik majd 9 hónap, ami olyan köteléket fog képezni közöttetek, amit nem lehet egyszerűen ott és akkor lezárni, elfelejteni. És ne feledd, neki RÁD lesz szüksége!
2012. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%
Valaki előttem már belinkelte a bölcső alapítvány oldalát. Az alapítvány elnökét akár most is felhívhatod, nem fog elküldeni. Náluk nyílt örökbefogadás van (megtudhatod, hogy kihez kerül a gyermek és szülés után is van gondolkodási időd), végig segítenek lelkiekben is. Minden TISZTELETEM a TIÉD.
2012. jan. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
tényleg tisztelet, de ez nem lesz egyszerű szerintem sem. Ahogy valaki írta jön majd az a 9 hónap. Dolgozni ott sem tudsz majd végig, legkésőbb a 9dik hónapban már tuti hogy nem, és ne adja isten de lehetsz veszélyeztetett is. Én is belehalnék ha a oda kellene adnom bárkinek a sajátomat, viszont szívesen fogadnék örökbe is. Szóval bátor döntés az biztos, de a legbátrabb az lenne, ha bevállalnátok mégis...persze ezt mindenki maga érzi.
2012. jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!