Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj, ha nem tudom elfogad...

Nagy baj, ha nem tudom elfogadni magam így? Nagyon félek a hízástól.

Figyelt kérdés
Olyan gondom van, hogy terhesség előtt is volt egy nagy önértékelési problémám... Mindig csúnyának és kövérnek láttam magam. Most kismama vagyok és nem tudok túljutni azon, hogy nem olyan az alakom, mint volt ( tegyük hozzá, akkor se voltam magammal megelégedve ). Én 167cm voltam és 62 kg. Majd fogytam 4kg-ot, ami most jött vissza a + 2 kg. Jelenleg 64 kg vagyok a 28. hét közepén... Még vissza van 10-12 hét ( remélem időben születik ) és rettegek a hízástól... Nagyon csúnyának látom maga. A hasam nem túl nagy, de nem is kisebb, mint kellene, a baba is akkora, mint a kora... Nem eszek sokat, semmivel se többet, mint annak előtte, sőt... Sajnos néha inkább nem eszem, ha már este 8-9óra van, de éhesnek érzem magam... Nagyon gáz ez így, én tudom, de nem tudok túllépni. Esetleg valakinek hasonló problémája volt?Segítsetek!
2012. jan. 6. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia, én is küzdök hasonlóval, de mondjuk én nem csinálok olyat, hogy ha éhes vagyok nem eszek. nekem a Baba az első.

Én 65 kg.val indultam, ami már több mint amit el tudtam magamon fogani (a fogamzásgátló abbahagyása után pcos miatt 5 kg szaladt fel rám 6 hónap alatt, mire kiderült, hogy mitől és elkezdhettem volna a gyógyszert és a fogyókúrát, terhes lettem). Most 9 hetesen 68 kg vagyok, azaz +3 kg jött fel rám. Kiborít, hogy hogy nézek ki és nem jön rám semmi, de a férjem mellettem van és támogat. És ez nagyon nagyon sokat jelent. Az összes barátnőm aki már szült azt mondja, hogy amit a terhesség alatt hízott azt a szoptatásnál leadta. Én bízom ebben. Persze a pcos miatti diétát tartom, azonban mozogni most nem mozogahatok, csak séta és gyógyszert sem szedhetek.


Szóval én úgy vagyok vele, hogy én mindent megteszek azért, hogy a babóca egészséges legyen, és ha 16 kg-t fogok hízni, akkor annyit. Az a fontos, hogy ő egészséges legyen, hogy én hogy nézek ki átmenetileg, most kevésbé fontos. Még titkolom a terhességet, ezért az zavar, hogy mindenki azt hiszi túl sok csokit eszek... De hát ez van :).

2012. jan. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Eddig engem se zavart, mert, hogy a baba a legfontosabb és ez így is van, de attól, hogy nem fogok gurulni, még lehet egészséges a babám...

Mindenki azt mondja, hogy milyen szép kismama vagyok és, hogy ragyogok, de én ezt nem így érzem. :( Nagyon gáz ez így! Már azon gondolkodtam egyik nap, hogy csak úgy étkezem eztán, mint a diabéteszes kismamák, hátha akkor nem hízok tovább, csak a baba nő és az a plusz kiló jön fel...

Sokan tuti hülyének gondolnak és az is 100%, hogy nem értenek velem egyet, de ez a kisebbségi érzés és önértékelési probléma betegség nálam.

2012. jan. 6. 10:24
 3/15 anonim ***** válasza:
A babának kell a tápanyag. Ne vond meg magadtól. Azért egyél, hogy ő jól fejlődhessen. A párod nem dícsér? Ha ő támogatna ebben, neked is könnyebb lenne.
2012. jan. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De, sőt, mindig azt mondja, hogy jobban is kíván most, mint a babó előtt, de akkor is bánt...
2012. jan. 6. 10:27
 5/15 anonim ***** válasza:

Van egy könyv: kényszeres cselekedeteink üzenete. Nekem pszichológus ajánlotta. Én voltam pszicjológusnál, teljesen más miatt, és ha betegnek gondolod magadat, akkor talán menj el te is.


Én jó pár éve bulémiás voltam, azonban az önértékelési zavarok megmaradtak és mindig is oda kell majd magamra figyelnem. (Éppen ezért teljesen ki tudok borulni azért, hogyha hányok a terhesség alatt, mert rettenetesen félek, hogy a babának ártok vele, persze már nem direkt hányok, és ez normális, de akkor is bennem van...).

Nekem a doki ajánlotta ezt a könyvet, szerintem elég jó.

2012. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom, hogy beteg vagyok, hanem tudom és mi több jártam is orvoshoz, gyógyszeres kezelést is kaptam... Amióta kismama vagyok, nem szedhetem a gyógyszert és szerintem ez is befolyásolja azt, hogy nem tudom magam elviselni. :(
2012. jan. 6. 10:35
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem egyáltalán nem híztál sokat. Én most vagyok a 34. héten, és +10 kilónál járok, ez most így stagnál 1 hónapja kb. A 30. héttől minden nap megiszom minimum 3 liter vizet, néha nagyon nehéz, de akkor is! :)

És probálok gyümölcsnapot tartani hetente egyszer. Az jó vízhajtó.. És nem rakodik le rajtam, ezáltal a kilók sem. Amugy szerintem 10-13 kiló teljesen elfogadott. 2 barátnőm szűlt most nem rég, és mindkettő ugy jött haza, hogy már a korházba lement roluk 10 kiló.. És azóta a többi is, sőt könnyebbek mint amikor teherbe estek. :)

Egy másik barátmőm 30 kilót hízott (na az már sok) de neki is mind lement, bár beletelt egy évbe.. De ugyanúgy néz ki mint előtte.

Szóval nyugi, Te teljesen jól állsz a kilókkal.. Pont annyit híztál amennyit kell, talán egy kicsit még kevesebbet is.. Csak így tovább.... :)

2012. jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszönöm a biztatást. Az ivászattal vannak gondjaim, de megpróbálok többet inni, hátha segít majd valamit, ahogy Te mondtad.
2012. jan. 6. 10:42
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon is szép kismama lehetsz:)nem híztál sokat:)
2012. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, 28 het alatt 2 kilot hiztal az eredeti sulyodhoz kepest!!!! Ez nagyon jo, es hidd el, ritka aki ilyn keveset hizik. Raadasul a kezdo 62 kilod sem sok a 167 cm hez. En 29. het kozepen vagyok, en is 2 kilot hiztam, 62,5rol indultam, 64,5 vagyok most. Eleinte en is fogytam 2 kilot. De en pl tok buszke vagyok magamra, a parom is, mert latszik, h en vekonyodtam, fenekem kisebb lett, combjaim vekonyabbak. Te is nagyjabol igy allhatsz! Szoval legyel buszke magadra. Sok ismerosom ilyenkor mar 10-15 kilonal tartott. Persze nem itelem el oket, ok olyanok, nem zabaltak, egyszeruen csak hajlamosak a terhessegi hizasra.

Ne szomorkodj, nezzel sokat tukorbe es mondd, h csinos kismama vagy. En tenyleg annak latom magam, igaz van meg kb 10 het. Mondjuk en enni sem eszem sokat, elegge etvagytalanna tesz a terhesseg, de probalok a babamnak mindent bevinni.

Szep babavarast!

2012. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!