Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet ez? A baba feje?

Mi lehet ez? A baba feje?

Figyelt kérdés

Általában este a jobb oldalamra fordulva nézem a tv-t, oda szoktam rakni a tenyerem a jobb oldalam alá, tehát rajta fekszem. De csak azért, hogy érezzem a picim, és ahogy oldalra fordultam kb 1 perc múlva egy kerek valami mintha végigsimítaná a tenyerem. Szinte lehet érezni, hogy a tenyerembe "nyomja" azt a kerek valamit. Szerintem a feje lehet. Lehetséges, hogy így meglehet érezni, hogy a feje vagy lába esetleg a keze lenne? De akkora az egész, hogy a tenyerembe belefér :)

Remélem érthetően írtam le :)

26 hkm


2012. jan. 9. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

3. gyerekemet várom, és jó sok mozgást/rúgást/bújást tapasztaltam már, de sosem tudtam igazán, hogy mije lehet az, legalábbis ilyen korai fázisban semmiképp nem.

A végén, amikor már nem forgott, feje a szülőcsatornába ágyazódva, és a szülésznő megmondta, hogy hol a popója és merre van a keze/lába, na akkor tudtam... :o)

Egyébként miért ne lehetne a feje... :o)

2012. jan. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak olyan jó érzés. Néha mondjuk hirtelen jön, akkor meg is ilyedek és felugrom, mert váratlanul ér. Nem állítom hogy a feje, de valami picike kerek :)
2012. jan. 9. 11:31
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez nagyon aranyos! :)) Simán lehet, hogy a feje! :)

Gratulálok hozzá!


/Megkérdezhetem, hogy mikor volt olyan neked, hogy apukája is érezte, hogy mozog, ha odatette a kezét, meg az, hogy látszott, hogy hol dudorodik ki éppen? :)


Én 22 hetes vagyok, első baba, és ugye mozogni már sokat mozog, de néha teljesen előrenyomódik. Olyankor érzem, ha odateszem a kezem, de apa még nem mindig tudja. Mikor lesz az, hogy mindig meg tudom mutatni, hogy hol mozog? /

2012. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát vannak olyan "cseles babák", akik csak anyukának mozognak, vagy még neki se. Egyik lányom csak akkor érezte a férjem is, amikor csuklott, mert akkor nem tudta visszatartani úgy, a másik meg óriásikat rúgott apukába is előszeretettel, a harmadik mozog bárkinek, csak ki kell várni... :o)

első

Egyébként minél előrehaladottabb a terhesség, annál egyszerűbb lesz. 24 hetes kortól már beszélni is érdemes hozzá, mert onnantól már elég jól hall is (állítólag :o). az biztos tény, hogy a vége felé már a zajokra is összerezzen, ilyesmi.

2012. jan. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja, első voltam megint. :o)
2012. jan. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én soha sem tudtam mije, hol van. Mikor valami kereket éreztem, akkor az lehetett a feje is, de akár a popsija is. :) Vagy hát ki tudja...olyan összegubancolódva fekszenek odabent, hogy bármijük lehet, bárhol. Én uh-kon jól meglepődtem, mikor kiderült, hogy hol is van a keze, lába...volt, hogy a keze a háta mögött volt, a lába meg pont az arca előtt. Szóval nem tudom mijét nyomhatja ki, de a lényeg, hogy ő az. :)
2012. jan. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: páromnak én 23 hetesen tudtam megmutatni, amikor mocorgott a babám.
2012. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Húú apa nálunk is 22-23 hetesen érezte először, de hosszas "könyörgés" után is alig akart megmozdulni a pici :) bezzeg, ahogy elvette a kezét és én oda tettem csak úgy rúg kapált :D látni látta már hogy mozog a hasam :) azt mondják, hogy olyankor megnyugszik ha az apja keze van az anya hasán, lehet, hogy van benne valami. Próbáld úgy, hogy a te kezed is és apukája keze is ott van, így talán rábírhatod :) mi is így próbáltuk :)
2012. jan. 9. 11:52
 9/14 anonim ***** válasza:

Kösziii! :)


Néha látszik már, hogy mocorog, tegnapelőtt pl. kinyomta a köldökömet teljesen, azt apa is elkapta, büszke is volt nagyon! :) De akkor hamarosan már látjuk, és kipróbálom majd úgy, hogy az én kezem is ott van.

2012. jan. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én így hallottam, hogy a hasamon van az én kezem is meg az apájé is. Így nem érzi olyan "idegennek". Persze én is szoktattam a kezéhez. Mert ugye nap mint nap a tiedet érzi :) remélem beválik nálatok. Nálunk sikerült, de nem tudjuk mindig elkapni :( mert mire oda teszi a kezét addigra mintha elaludt volna :)
2012. jan. 9. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!