Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes kismama vagyok,...

Pető Vivien kérdése:

22 hetes kismama vagyok, október 10. e óta táppénzen vagyok,17. én megszűnt a munkaviszonyom, ha felvenne egy ismerősöm dolgozni és utána újra elmennék táppénzre ez lehetséges? Veszélyeztett terhes vagyok és nem tudok munkát vállalni. SEGÍTSETEK!

Figyelt kérdés
A munkaadóm még csak most fogja nekem kitölteni a foglalkoztatói igazolást a táppénzhez, még csak most fogok pénzt kapni október óta...
2012. jan. 10. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen,csak ez a lehetséges!!!!!!!!!!
2012. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De hogy szűnt meg a munkaviszonyod miközben terhes vagy?! Nekem az nem tiszta.
2012. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Biztos határozott idejű szerződése volt.

De figyelj oda, mert állítólag nagyon szűrik és keményen büntetik is az ilyen dolgokat. Elég feltűnő szerintem. Főleg, hogy eddig is táppénzen voltál, aztán meg felvesz vki és ismét táppénzre jössz. Szerintem necces.

Munkanélkülire nem vagy jogosult?

2012. jan. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Úgy szűnt meg a munkaviszonyom, hogy megszűnt a cég, akinél dolgoztam.

Nincs meg az egy évem... és ha most felvenne valaki akkor megvan az egy évem és akkor tgyás is járna meg gyed is...

Mit tegyek? Kérjek meg valakit?

Ha valakit megkérek van valami kötelezettsége?

2012. jan. 10. 16:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Fizetnie kell utánad a járulékokat, nem kevés...
2012. jan. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezzel keress meg egy ingyenes jogi szolgáltatót, mert ez bonyolult.

Ha elmentél álláskeresési támogatásra, vagy bejelentkeztél a munkanélkülibe akkor még cinkesebb a helyzet.

De az, hogy nem a te hibádból történt a felmondás az csak javít a helyzeten.

2012. jan. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is veszélyeztetett vagyok a 20.héttől, dec.31-én megszűnt a cég , de én egy munkaerős cégnél voltam bejelentve oda jelentett be az igazi munkaadó, sokan csinálják így,egy napra ki kellett jelentkeznem táppénzről január elsején pedig ismét visszavettek egy új munkaerős céghez,másodikától ismét táppénzen vagyok, muszáj volt kiszállni egy napra mert az előző cég jogutód nélkül szűnt meg és csak ott lógtam volna a levegőbe..ha felvenne egy ismid dolgozni az úgy lenne jó, hogy bejelent egy nap után már mész is ismét táppénzre.
2012. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezeket az eseteket komoly vizsgálat alá vetik az egészségbiztosítónál, vigyázz vele, mert ha kiderül, hogy csak azért jelentettek be, hogy ellátást kapj, ugrik minden, törlik a jogviszonyodat, és az sem biztos, hogy a foglalkoztató megússza bünti nélkül.
2012. jan. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy munkáltatóm nem töltötte ki a foglalkoztatói igazolást, és a kezembe nyomott január 16án hogy október 16ával megszűnt a munkaviszonyom...

Eddig azt mondták intézik a táppénzemet...

Jogi útra terelem az ügyet...csak addig nem tudom mit tegyek mert egyszerűen nincs bevételem és egy keresetből meg nem élünk meg... milesz velem? nap mint nap teljesen gyomor görcsöm van...

2012. jan. 18. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!