Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy ha az AFP...

Igaz az, hogy ha az AFP eredménye 1 MoM alatt van, akkor nagy valószínűséggel kisfiú fog születni, ha pedig egy MoM fölött, akkor kislány?

Figyelt kérdés
Aki tud, írjon nekem, mert kíváncsi vagyok, hogy ez a dolog kinél hogy jött be. Egyébként nekem mindegy, hogy kisfiú lesz vagy kislány, így is úgy is imádni fogom. Csak egyszerűen kíváncsi vagyok.
2008. márc. 31. 21:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Legenda :)
2008. márc. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Bizz a megérzéseidben,nekem 3-ból 3 bejött.
2008. márc. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szia. Nem legenda! A varrónőmnek, a lányának, a menyének, az én kolleganőmnek, nekem bejött. De nem úgy ahogy te írtad, hanem ha 1 alatti akkor lány! Bejött, lányom lesz és bejött az ismerőseimnél is. 0,8-2,5 között kell legyen az érték. Úgy hallottam, hogy ha az alsó értékhez közeli, akkor lány, ha a felső értékhez közeli akkor fiú. De ha pl.1,3 vagy 1,4 abból nem lehet semmire következtetni. Ja és nem törvényszerű, hogy ha nálam és ismerőseimnél bejött, akkor mindenkinél. Ilyen nincs. Függ attól is hányadik hétben vették le... Boldog babavárást. Üdv.: 23 hetes kismama
2008. márc. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál. 16 hetesen és 5 naposan mentem géndiagnosztikai központba, ott csinálták az AFP-t. 0.71 lett az érték de azt mondták, hogy tökéletes. Csak aggaszt, hogy egyre több helyről hallom, hogy 0.8 Mom-tól számít jónak az eredmény.
2008. márc. 31. 21:47
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekünk 1.3 MoM volt az AFP és kisfiú lakik odabent.:)

27 hetes kismami

2008. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

szia!


Nos hogy valójában legenda vagy nem legenda azt szerintem mindenki magának dönti el. Igazából én nem tudom hogy mi igaz ebből biztsan van benne valami,nekem például Szülész nőgyógyászom mondta hogy Igen abból is lehet következtetni a baba nemére. azon kívűl még tudom mondani hogy eg anya megérzi a baba nemét,én például tudom hogy kisfiú lesz pedig 19 hetes koromig sokat hánytam és édeset kívántam erre az idős asszonyok azt mondták azért mert kislányom lesz és én hiába mondtam hohy fiú mert én úgy érzem már mejdnem belém beszélték és mikor voltam uh-n kérdezte az orvosom na szerintünk mi lesz és mondtam kisfiú és megerősítette a megérzésemet mert kisfiam lesz. azt mondta tuti hogy fiú lesz:-) szóval ez az anyai megérzés. Mind ezt csak azért írtam le neked hogy te sem foglalkozz mással csak a saját megérzéseiddel és meglásd be fog válni:-) boldog babavárást.

32hetes kismama

2008. márc. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
3.válaszoló vagyok. Ha genetikai uh-on azt mondták minden rendben van, akkor ne izgulj az miatt, hogy 0,71 lett. Ott mindent részletesen látnak. (ha baj lenne, ezt is). Jobb is hogy genetikainál vették le az AFP-t, mert sok kismamát megrémisztenek az AFP eredménnyel, ha 0,8 alatti és nem nézik egyből genetikain (mert ott mondjuk nincs). És ezek a kismamák egy frászban vannak mire eljutnak a genetikai uh-ra, ahol megnézik minden rendben van-e. Valószínű azért is alacsonyabb egy picit a tied, mert a betöltött 17. héten szokták a leggyakrabban levenni az AFP-t. Nekem a terhesség eleje óta mondta a dokim, hogy 1 héttel fiatalabb a baba, ami lehet a hosszabb (33-34napos) menzesz miatt is vagy a peteérésem nem a törvényszerü 14. napon történt meg hanem picit később. Az enyém 0,86 lett, úgy, hogy a 17.hét és 3 naposan vették le. Ahogy írtam 1,3-1,4 értéknél pl.nem lehet erre az AFP értékre hagyatkozni (hogy fiú vagy lány), mivel köztes érték. Barátnőm kisfiánál 1,3 volt, kislányánál két év múlva 1,34 . Minden rendben lesz és élzevd ki minden percét ennek a szép időszaknak.
2008. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
"élvezd" szót akartam írni, bocsi. :-)
2008. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
nekem is 0.71lett és fiam lesz szerintem ez kamu de mivel 0.8alatti igy el kellett mennem genetikai tanácsadásra mert alacsonynak számit.23hetes kismami
2008. ápr. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Csak úgy érdekesség képpen, én abszolut nem hiszek az ilyen babonáknak. És azért lássuk be az afp nem erről szól.0,8-2,5 között a jó. A tiéd igen alacsony. Ez a vizsgálat fejlődési rendelleneséget mutat ki. Nekem meg sem fordult a fejembe az afp-nél hogy arra gondoljak hogy fiú vagy lány lessz. Nekem az volt a lényeg hogy a tartományba legyen az eredmény.A másik pedig hogy nekem 1,7 mom lett és kislányom lessz, szóvala az egyik be írónakk üzenem hogy akkor én megtörtem a jeget, mert nem 0,8 alatt van és mégis kislány.:-) Különben érdekelne hogy erre az afp eedményre mit mondott a dokid?Genetikai uh-ra mész?Én ezzel a tökéletes afp-vel még 4d-s genetikaira is elmentem, biztos ami biztos alapon.Remélem nem sértettem meg senkit, csak én úgy vettem észre hogy kicsit el vicceltétek ezt az afp dolgot.Ez nem arról szól hogy fiú vagy lány, hanem arról hogy egészséges a babád vagy nem.Jó babavárást 36 hetes kismama
2008. ápr. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!