Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cicatulajdonos Anyukák!...

Cicatulajdonos Anyukák! Terhesség alatt hogy viszonyultatok a cicához, hogy foglalkoztatok vele?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdeztem, mert mindenhol azt hallottam, hogy terhes nőnek nem szabad macskát simogatni mert allergiás lesz a baba. Emlékszem, mikor mostohaanyám volt terhes, a közelébe sem ment a cicáknak. Én viszont imádom őket, van 2 is, és benti, tiszta cicák. Szóval a kérdésem, hogy terhesség alatt nem szabad őket annyit dédelgetni mint amúgy? Vagy nálatok hogy volt? Köszönöm szépen!
2012. jan. 11. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Szia,ha tisztavéru kezelt cicárol van szo nincs akkora veszély DE!!! a cica uruléke az nagyon veszélyes a kismamára mert toxoplazmozist majd sulyos esetben magzatelhalást okozhat!!!
2012. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%

Szia!

Nekünk 4 is volt. Annyira irritált terhesen maga a macskaalom szaga (a fehér kavicsos fura izé) hogy hánytam tőle. Így rokonoknak ugyan, de elajándékoztuk mindet. Egyébként is nagyon féltünk a toxoplasma fertőzéstől. Pedig ápolt benti cicák voltak sosem jártak még kint...

2012. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Még egy tévhit.. Nem lesz allergiás a baba, hanem a macskáktól, rágcsálóktól toxoplazmózist lehet kapni, ami veszélyes lehet a babára. De: akkor, ha a terhesség alatt fertőződsz meg toxoplazmával. Ha évek óta van cicád, akkor nagy valószínűséggel már átestél a fertőzésen, újra nem tudsz.

De amit ajánlani szoktak, kismamaként ne te takarítsd az almot, mert a paraziták épp az állatok székletével terjednek. [link]

2012. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Ráadásúl kék szemű gyönyörű sziámik voltak:)
2012. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én simogattam, meg most is simogatom őket. A baba magazinban pont most van egy cikk, ami leírja, hogyha a gyerek állattal nő fel, kisebb az esély az allergiára és asztmára. Ha egészséges, tiszta nem lehet baj.

Toxoplazma vizsgálat gondolom volt nálad és az kimutatta a dolgokat is. Én már voltam toxoplazmás, de szerintem aki kertes házban nőtt fel, az mindenki.

Az almot ne te cseréld, vagy gumikesztyűben és nem lesz semmi baj.

Én ugyanúgy dédelgetem őket. Kicsi fiam 1.5 éves és ha látja, hogy a cica megy a tálkájához, akkor megy be a spájzba és vonszolja ki a macskatápot, hogy enni kell neki adni. 3 cicánk van és 4 kutyánk. Oltva, féregtelenítve, tisztán tartva. Tőlük még semmit nem kapott el, viszont zenebölcsiben beteg gyerektől jó kis baktériumokat karácsonyra igen.

2012. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
szia. Nekem van két szobacicám,bár néha kijárnak az udvarra. Az almot gumi kesztyűben takarítom(a férjem nem csinálja meg),fertőtlenítem a kesztyűt is. A macskákat nem engedem az ágyba és túl sokat se dajkálom őket. Etetés vagy simogatás után meg alaposan kezet mosok. De elajándékozni nem engedném őket. Van két kisfiam már és soha semmi bajuk nem lett. Most újra kismama vagyok.
2012. jan. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

25 éve vannak cicáim. mégsem estem át a toxoplazmózison.

párom cserélte az almot. én nem simogattam annyiszor, de nem is üldöztem. azóta is megvan a cica, mindkét gyermekem imádja, cica szintúgy.

2012. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonlóképp volt, mint a 16:26-osnál.

Jobban figyeltem a higiéniára, és ennyi.

Szerencsére semmi bajunk nem lett, lányom meg rajong a macskáért.

2012. jan. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Cica is, kutya is van a lakásban. Meg két makkegészséges gyerek és most várom a harmadikat.

Valóban csak a toxoplazmózis okozhat problémát, amin nagy valószínűleg átestél, így semmi problémád nem származhat belőle. De ha az megnyugtat, egy sima vérvétellel kiderül, volt-e már ilyened.

Amúgy nekem a doki azt mondta, sokkal nagyobb veszélyben vannak toxoplazma tekintetében azok, akiknek soha nem volt állatuk, mert kisebb az esély, hogy átestek rajta, viszont a tévhitekkel ellentétben nem csak az állati ürülék fertőzhet, hanem egy sima sárgarépa is, ugyanis a kisállatok ürüléke tartalmazza a toxoplazma baktériumot. Nem a macskáé feltétlenül, hanem mondjuk a kisegéré, a vakondé stb. amelyik megkörnyékezte esetlegesen azt a sárgarépát....

2012. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az almot kerültem.

Amúgy velünk aludt. :) csak benti cica.

Fiam 10 hónapos, nem allergiás rá, ha megengedném, szerintem ő is vele aludna. :D

2012. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!