Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes 4 hét 2 naposan...

Érdemes 4 hét 2 naposan orvoshoz mennem?

Figyelt kérdés
4 évig szedtem Lindinette fog. Gátlót. Abba hagytam öt hónapja, mert nagyon szeretnénk babát. Most késett a mensim és vettem Clearblue digitális tesztet ami pozitív lett kb.40 mp alatt nagy örömömre. Számításom szerint négy hetes és két napos vagyok, előző havi mensitől számolva uh 28 napra jön meg mindig. Kissebb görcseim vannak, fájnak a melleim, olyan mintha meg akarna jönni. De semmi. Nagyon szeretném ezt a babát, és meg vagyok ijedve. Volt ilyen v. kinek? Mikor érdemes elmennem orvoshoz? Egyátaán megbízható ez a teszt? Üdv.: B
2012. jan. 11. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Hello!!!én ugy mennék dokihoz a helyedben mint akit kilottek:)gratulálok :)
2012. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is 4 évig szedtem a Lindynette tablettát, pozitív teszt után az 5ik héten mentem dokihoz de még nem látott semmit,következő héten visznot igen! Második babámmal megvártam a 6ik hetet,mert akkor már biztosan látszik a baba! Nekem is görcsölgetett a hasam,ezen ne aggódj!
2012. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez a teszt a legjobb,engem se csapott be. Viszont még ne menj orvoshoz,mert még annyira picike az embrio,hogy semmi se fog még látszani. Majd 6 hetesen ráérsz elmenni. Gratula! 10hkm.
2012. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
akkor még csak 2 nap telt el az elmaradt menzeszedtől? szerintem 6, de inkább 8 hetesnél előbb nem nagyon érdemes elmenni, mert még nem lesz szívhang és csak magadat idegesíted a legközelebbi UH-ig, hogy lesz-e vagy sem
2012. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
második vagyok,én onnan tudtam hogy terhes vagyok,hogy folyamatosan mindjárt megjön érzésem volt de nem jött meg! Harmadik babámnál ez eltartott a 8ik hétig!
2012. jan. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem terhesen ugyanolyan tüneteim voltak az első hónapban, mint amikor meg szokott jönni. Épp ezért nem is gondoltam egyből, hogy terhes lehetek. Úgyhogy ez tök normális ilyenkor, ne ijedj meg.


Én 4 hét 4 naposan voltam először dokinál azért, hogy megnézzen uh-n is, mert annyira kíváncsi voltam, és izgultam.

De sokan mondják, hogy később érdemes csak dokihoz menni, úgy 6-7 hetesen. Hát én nem bírtam várni, mondjuk nem is akartam. Elmentem és már látszódott a petezsák, nekem már ez is nagy élmény volt. De persze, ha biztosabbra akarsz menni, várj még 2 hetet.

A tesztet nem ismerem, de ha pozitív, akkor az pozitív. :)

Minden jót!

2012. jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jaj úgy örülök!!!! Köszi mindenkinek :)
2012. jan. 11. 16:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Én elmentem ennyi idősen az orvoshoz, meg is bántam. A doki nem látott semmit, csak egy felritkulást ami szerinte akár mi is lehet. Ráadásul nagyon bunkó volt, úgy kezelt mintha elakarnám vetetni a babám, azért kellene a korai diagnózis. Ez SZTK alapon ment.

Átmentem egy másik rendelőbe, szintén SZTK alapon, de már a betöltött 6. hét után. Nagyon rendes volt a doki, meg mondta, hogy nagyon régi az uh gép és csak hasi uh-t csinál, így még két hetet várjak és úgy menjek vissza, bár akkor már petezsákot látott, de szívhangot még nem. 8 hetesen és 3 naposan már a szülészet-nőgyógyászatra küldtek és ott láttak szívhangot.

Summa summárum nem érdemes elmenni.

A ClearBlue-t nem ismerem, én Gabriellel teszteltem.

2012. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én elmentem látott felritkulást, 5+5 naposan pulzált a szívcső is. Gratulálok! :)


22 hkm

2012. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nem érdemes. Nem fog sokat látni, max megvastagodott nyálkahártyát, a 6. betöltött hét után jobb volna.
2012. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!