Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még egy köhögés, és elmegy a...

Még egy köhögés, és elmegy a vizem. Mi a búbánatot tudok tenni, ha a háziorvos is tanácstalan?

Figyelt kérdés
A hétvégén egyik pillanatról a másikra fulladásig köhögtem, száraz, fájó köhögés. Nem vagyok megfázva, nem fáj semmi, nincs közérzet változás(na jó inkább a t*köm kivan), nem gyulladt be a torkom. Ezt a házidoki is leellenőrizte, DE a köhögés előtt teljesen tanácstalanul állt, 35/36hetes terhes vagyok, szerinte most már nagyon sok mindent lehet szedni, de ő nem tudja mitől köhöghetek, írt fel egy köptetőt, talán segít felkiáltással, meg szopogassak cukorkát. Ha nem javulnék, akkor mutassam meg magam a nőgyógyászomnak, ő majd tudni fogja mit kell velem csinálni, na meg a köhögésemmel. De jöv hét szerdáig én megszülök ha továbbra is köhögök, mert egy annyira erősen köhögök, hogy be be görcsöl a pocakom utána. Valaki nem volt hasonló cipőben? Hogyan kúrálta magát?
2009. máj. 26. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a száraz levegőtől köhögsz. Párásítót nem próbáltad? A patikában homeós valamit nem tudnak adni a száraz köhögésre? Sajna nem voltam még ilyen helyzetben, de nagyon sajnállak. Remélem minden rendben lesz. Szerintem hívd fel a nődokidat és kérj tanácsot, hátha tud mondani valami okosat.

Minden jót kívánok!

2009. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a dokidnál a Rhinathol Tusso tabletta szedésére.Konkrét ellenjavallata nincs a tájékoztatóban de inkább menj biztosra!Nekem nagyon bevált!Kifejezetten száraz köhögésre való!Esetleg valami homeopátiás cucc!Pl:Stodál szirup!Az is csodákra képes!Jobbulást
2009. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld ki a lándzsás utifű szirupot,nekem bevállt még az asztmámra is!

Javulást kivánok!

2009. máj. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is a lándzsás útifű szirupot tudom ajánlani, de meg kellene kérdezni orvostól, milyen köhögés csillapítót lehet szedned. A köptetők tapasztalatom szerint, még jobban köhögtetned. Vizes ruha a torkodra?
2009. máj. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"köhögtetnek"- bocsi! Még a kalcium pezsgőtabletta jutott eszembe!
2009. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni: allergiás vagyok a porra a nyárra és a nyírre. Utólag a páromnak jutott eszébe, hogy akkor kezdtem el fuldokolni, mikor egy elég nagy nyíres részen utaztunk át:S
2009. máj. 26. 11:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért nem szedsz akkor az allergiádra gyógyszert, ha tudod hogy ilyen sok mindenre vagy allergiás??? És a háziorvosnak ez eszébe sem jutott? Érdekes....... Menj vissza és írass fel allergiára olyan bogyót, amit terhesen lehet szedni.
2009. máj. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mert olyan mértékű az allergiám, hogy fél lábon is kibírtam eddig, de ezek szerint a terhesség kihozza belőlem a legrosszabbat az allergia szezonban.
2009. máj. 26. 14:02
 9/11 A kérdező kommentje:
A doki hárított, ezt majd a nőgyógyásszal beszéljem meg:):D
2009. máj. 26. 14:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Amióta terhes vagyok, folyamatosan el van dugulva az orrom, de rendesen. Éjjel is arra ébredek, hogy fuldoklom, mert nem kapok levegőt. A nyár és a nyír közelében érzem erősödni a tüneteket, orrfolyás, köhögés, ráadásul a szomszédunkban van ilyen fa, és az összes virág a mi udvarunkon áll meg. Kimutatott allergiám nincs, de már a héten a védőnő is megjegyezte, hogy ez több a soknál. Ad majd vmi homeopátiás telefonszámot, ahol érdeklődhetek mit lehet szedni. Ha meg lesz a szám, felrakom. Addig is a kalcium biztosan segít. Ja, és terheseknek nem lehet allergiaellenes antihisztamin tartalmú gyógyszereket szedni, én így tudom.

Kitartás már nem sok van hátra!

10.58-as voltam.

2009. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!