Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36+3napos kismama vagyok....

36+3napos kismama vagyok. Nagyon félek a szüléstől. Nagyon fog fajni? (tudom hülye kérdés de baromira félek, első kisbabám)

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel, az embert mindig ijesztgetik. Ahogy közeleg az idő, egyre jobban félek!


35hetes kismama

2009. máj. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen, nagyon fog fájni, de rosszabb esetben pár nap alatt elfelejted. jobb esetben már akkor, amikor a hasadra teszik a picúrt. az a pillanat mindent megér :) ne félj előre, akkor minden olyan természetesen fog menni, hogy eszedbe se jut majd félni.
2009. máj. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én voltam az 1. válaszoló. Tutira fogok kérni EDA-t. Eddig mindenki azt mondta ne akarjak hősködni, hogy kibírom fájdalomcsillapítás nélkül. Na meg nem akarom, hogy rossz emlék maradjon a szülés, mert akárki akármit mond, igenis van olyan, akiben mély (rossz, negatív) nyomot hagy a szülés és a fájdalom és még évekkel később sem szívesen gondol rá vissza. Szeretném ezt elkerülni, ha már feltalálták az epidurálist, akkor menőzésből nem fogok szenvedni.
2009. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Hát, ezt előre senki sem tudja neked megmondani, meghát, leginkább mert egyéni. Fáj, az tény, eléggé tud fájni, ha sok minden úgy alakul, de nagyon sok nőnek pl, pillanatok alatt lezajlik, minden nehézség nélkül, nem fárad el, jól tűri a fájdalmat, jó orvost fog ki, vagy van is neki, stb. ezek miatt lehet jobb is, rosszabb is. Nekem az első nagyon negatív élmény volt, azt mondtam soha töbet, és most harmadikat várom. Én is félek, de túl kell lenni rajta, meg aztán, bent nem marad.., :), szóval, készülj arra, hogy fáj, nem lehet sajnos leírni mennyire, de szerencsés esetben fokozatosan erősödnek a fájások, a vajúdás alatt, és már csak azt veszed észre, hogy tolni kell, és akkor már nem ia fájdalommal törődsz, jól van azért a természet kitalálva, hogy a legerősebb fájdalmaknál elterel a szülés maga. És a gondolaz, a tudat, hogy mindjárt vége, innentől kezdve, "csak" megkell szülni. Hát, sok sikert, és jó szülést.!
2009. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Sziasztok. Kétgyerekes édesapa vagyok. A szülésröl annyit, hogy a feleségem nem idegeskedett, aggódott, már én majréztam, hogy miért nem parázik egy kicsit. mikor oda jutottunk, hát igen, fáj, de kibirta(más választása nem volt) Ő is kért EDA-t kapott 2x v 3x de nem olyan jó, mert tök elmúltak a fájásai. 10 óráig tartott a szülés. A második gyerköc kor.szülött volt, (33 hét)nála idő sem volt érzéstelenitésre 30 perc alatt kint volt. (3300gramm volt) (feleségem cukr) szal ne aggódj, minden úgy lessz ahogy a term. kitalálta. sztem a fájdalom is fontos, az anyák ezt már csak tudják. sok sikert.
2009. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En igyekszem pozitivan hozza allni a dologhoz (38+6).. Nem gondolok bele a fajdalomba, mert ugyse tudom elkepzelni,h milyen is lesz majd.. Orulok es varom az egeszet, mivel tudom,h ez az egyetlen utja annak,h megismerjem gyermekemet.

En elso perctol kezdve nem akartam fajdalomcsillapitot, es most, h nagyon kozeledik az idpont ugyan igy gondolom!

Nem hosiessegbol..

Tudom,h a pozitiv hozzaallas nagyon fontos, es tedd Te is, sztem segiteni fog.

Boldog babavarast!!!

2009. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen,nagyon fog fájni.De ne félj,az nem tesz jót.2 babát szültem,az elsőt fájdalomcsillapítással,a 2.babát nélküle.Nem hősködésből,hanem,mert nem fájt annyira,h kérjek.Aztán mire bedurvult már nem volt értelme,mivel majd 5 ujjnyi voltam.Az első baba 4,a 2. bő 2 óra alatt született meg.A lényeg,h-tudom,hülyén hangzik-hagyd magad sodorni az eseményekkel,és ha lehet "befelé" figyelj majd.Ha tudod,h mi történik veletek,rájössz,h minden fájdalomnak értelme van,és minden egyes fájással közelebb kerülsz ahhoz,h a babád megszülessen...

De,ha úgy érzed,szükséged van EDA-ra,nyugodtan kérj.Amennyiben van rá lehetőség teljesen felesleges végig szenvedni a vajúdást pláne,ha ennyire félsz.Könnyű és gyors szülést!

2009. máj. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Hát én idáig cseppet sem törődtem vele, annyi fájdalmat éltem már át, majd csak kibírom, csak egy nap az életemből.


VISZONT - mióta azzal ijesztgetnek, hogy ez a lányoknak olyan, mint az anyjuknak a frász ver ki. Mivel szegény anyukám alig volt magánál utána 2 napig, de az ő esete azért nagyon ritka, a végére nagyon vérszegény volt. Na, most 1 hete kiderült, hogy én is az vagyok... :-((


Mégis ilyenkor, inkább arra próbálok helyette gondolni, vajon milyen lesz majd a kislányunk? és egyből elfelejtem az összes félelmemet. Nyilván ezek a félelmek természetesek. Azért sztem próbáld ki te is a módszeremet.


Kismami a 26. hétben

2009. máj. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon fog fájni. El sem tudtam képzelni, mennyire. Fel voltam készülve, hogy rettenetes lesz, de hogy ennyire nagyon, arra nem, Akkor azt hittem, nem élem túl. Bár tudom ez sablonduma, de hidd el, megéri! Ha kint lesz a baba, semmire sem fogsz már emlékezni!
2009. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Kérj fájdalomcsillapítót! Nekem időm nem volt rá, mert 2 óra vajúdás után megszületett a babám ...


Fog fájni ...másképp mint eddig bármi ... semmihez sem hasonlítható, "szétszakadok" érzés ... de abban a pillanatban, ahogy kicsússzan a baby, megszünik a fájdalom, és pár óra múlva el is felejted!!!! :))))


...és tessék pozitivan hozzáállni!

2009. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!