Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen hátrányom származhat...

Milyen hátrányom származhat abból, ha nincs fogadott orvosom? Vagy származik egyáltalán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én most 36 hetes kismama vagyok, és nincs fogadott orvosom. Azért nem választottam, mert úgy éreztük, nem biztos, h ki tudnánk fizetni a dokit meg a magánrendeléseket, így SZTK-ba járok. Persze próbálok ugyanahhoz a dokihoz menni, de ez nem mindig jön össze. Úgy gondoltam, az orvosok így is-úgy is elvégzik a feladatukat (a szülésre gondolok), és, hogy az ügyeletes orvos sem fogja hagyni, hogy vmi baja legyen a babának v. nekem, hiába nincs saját dokim.

Most viszont úgy néz ki a helyzet, h vszínűlet császárra kerül a sor, legalábbis a legutóbbi vizsgálaton azt mondták, mert faros a babám (persze még megfordulhat), de vszínűleg relatív téraránytalanság van/lesz, ha végig bent marad is, tehát normális úton nem férne ki, még, ha meg is fordul.

Anyósom szerint (szülésznő volt) mindenképp fogadnunk kell orvost, hiába vagyunk már a végén, mert szerinte a császárnál már nagyon nem mindegy, h ki operál, míg a "sima" szüléshez gyakran be sem mennek az orvosok, csak, ha vmi gond adódik közben (nálunk legalábbis így van). Anyósom nagyon erősködik, de én nem akarok 20-30 ezret sem fizetni a dokinak, inkább a babánkra költeném szívem szerint azt a pénzt.

De én csak azt nem értem, h ha megyek szülni, és császároznak, akkor az ügyeletes doki nem fog ugyanúgy ellátni, mint bármelyik más "beteget"? Nem az a feladata, hogy a legjobb tudása szerint végezze a munkáját, amiért a fizetését kapja??

A 27-28. héten be kellett feküdnöm koraszülés gyanúja miatt a kórházba, de én ott nem vettem észre semmilyen megkülönböztetést, a szobában 6-an voltunk, 2 kismamának volt fogadott orvosa, de az 1 hét alatt, amíg bent voltam, rájuk sem néztek, ugyanúgy az ügyeletes doki vizsgálta őket is...a nővérek sem foglalkoztak jobban azokkal, akiknek magándokijuk volt, és szerintem ez azután sincs másképp, miután már megszületett a baba.

Vagy én vagyok túlságosan naiv?

Ti fogadnátok így a vége felé ilyen v. hasonló esetben orvost?

Vélemények, tapasztalatok?

Köszönöm a válaszaitokat előre is!

Üdv: 36+5 hetes kismami


2009. máj. 26. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
most már nem valószínű hogy elvállal valaki is. Nekem sem volt fogadott orvosom, én is sztk-ba jártam. Szépen besétáltam az ügyeletre, hogy jöttem szülni, és semmi gond nem volt. Tök rendesek voltak, sőt még az alternatív szobába is bemehettem vajúdni a kádba, végül egy kényelmes ágyon szültem nem egy szülőágyon. Szóval csak tapasztalataim vannak. Bár ez kórházfüggő is szernintem. Minden jót és szép szülést!
2009. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia

Én is császárgyanús voltam, végül hüvelyi úton született meg a lányom.

Sztk-ba jártam és a szüléshez sem volt fogadott orvosom, és nem is bántam meg. Nem éreztem, hogy akár szakmailag, akár emberileg kevesebbet kaptam volna, mint felfogadott orvos esetén.

Úgy tervezem, hogy legközelebb is ügyeletesnél szülök majd.

2009. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem én, a legjobb barátnőm szült így. Szülésznőt akart fogadni, de már annak a hölgynek tele volt a naptára és senkihez sem tudott menni. Így is nagyon aranyosak és rendesek voltak vele, ha kérdése volt, bármikor hívhatta a szülésznőt. Ügyeletes orvosnál, szülésznőnél szült, mindvégig nagyon kedvesek és aranyosak voltak vele, minden simán ment. Úgyhogy ne aggódj, elvégre a babád nem marad benn, mert nem fizetsz külön pénzt az orvosnak. :)

2009. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem volt fogadott,pedig először én sem akartam,anyós beszélt rá. Így utólag áldom az eszem hogy hallgattam rá,mert egy akkora bunkó volt az ügyeletes hogy azt leírni nem lehet. De ez csak az én példám,hallottam sok jót is 'ügyeletes' dokikról. A munkáját szerintem elfogja végezni bárki rendesen,ezen ne aggódj.
2009. máj. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még nem szültem,DE,én is úgy voltam vele sokáig,hogy majd lesz fogadott dokim,mert bunkók ha nem.Nos,aztán leesett,hogy tök felesleges,mert azok az orvosok akik nálunk vannak(Ózd),mind olyan rendesek,hogy el fognak látni rendesen is.Bnőm sztk-ba járt és ügyeletesnél szült(mondjuk én azt a pasit nem bírom mert amikor én születtem azt mondta anyumnak,h megfogunk halni csak mert 20kg-ot hízott,am anyum hozzá jár azóta isXD),szóval rendesek voltak a vele.A titok nyitja,hogy rokonaink ismerőseink anyukám a kórházban dolgozott vagy dolgoztak.Szóval protekció ha úgy vesszük,de muszáj is azthiszem.A doki és aki rendes volt így is kap pénzt.Amúgy én eldöntöttem ha majd ott tartok,biztos,hogy haza megyek szülni,mert bababarát kórházzá nyílvánították vagy vmi ilyesmi.Tény,hogy ilyen szép szülészetet én még nem láttam,pedig megfordultam már pár helyen.Tényleg nagyon szép és kényelmes és nagyon rendesek a dokik.
2009. máj. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 37. héten fordult be a kislányom, úgyhogy tényleg van még rá esély:)!

Amúgy meg nem volt fogadott orvosom és szülésznőm sem.

A végén meg még császárra is került sor téraránytalanság miatt, de semmi gondom nem volt az ügyeletes orvosokkal. Nagyon rendesek voltak, becsülettel elláttak, jó volt a hangulat az egész műtét közben. Mintha nem is szültem volna:). (Persze mindez 11 óra vajúdás után)

Szóval én nem bántam meg, hogy így döntöttem.

Hallottam olyanról is, hogy valakinek volt fogadott orvosa, akinek egy csomó pénzt kifizetett ( terhesgondozás+szülés) és szülés után be sem ment hozzá, hogy mégis mi van vele.

A másodiknál azonban gondolkodom rajta, hogy fogadok dokit, mert egy császár után azért rázósabb a második szülés, nem akarom, hogy gond legyen. Ja és persze nem mindegy melyik kórházban fogsz szülni. Én Budapesten az Istvánban szültem.

2009. máj. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!