Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok. Miért akarhatja...

Terhes vagyok. Miért akarhatja a főnököm, hogy megoldjam h veszélyeztetett terhes legyek papíron? Kevesebb járulékot kell akkor fizetie? Gondolom később ebből nekem származhat majd hátrányom.

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor otthon maradhatsz. Vagy dolgozol megbízással, otthonról, és kapsz táppénzt, de nem kell a járulékot fizetnie, mert a tb fizeti.
2009. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt nem tudom hogy miért akarja, szerintem nincs hatással a járulékokra, és te sem fogsz ezáltal hátrányos helyzetbe kerülni.Nem befolyásolja ezeket.Szerintem.Én is az vagyok.
2009. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, semmi hátrányod nem fog származni belőle. Én is veszélyeztetett voltam. Örülj neki, hogy ilyen jófej a főnököd, hogy még ő mondja, hogy írasd ki magad, sok kismamának pont az a problémálya, hogy a főnök nem engedi, hogy táppénzre menjen.
2009. máj. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg már felvenné azt aki a munkakörödben fog dolgozni.

Ha te táppénzen vagy, akkor nem kell két fizut fizetnie, elkezdhet dolgozni az aki utánad jön.

2009. máj. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából a főnököm akarja h tovább dolgozzam így...nem jó fej...
2009. máj. 8. 09:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem értem. Ha veszélyeztetett terhes vagy akkor táppénzen a helyed és nem dolgozhatsz. Most azt akarja hogy dolgozz vagy hogy menj táppénzre? Neked károd nem származik, ha veszélyeztetett vagy. De táppénzre bármikor elmehetsz ha beszélsz a nőgyógyásszal, nem kell azért veszélyeztetettnek lenned. Fura a főnököd. Úgy csináld ahogy Neked jó!!!
2009. máj. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a főnököm akarja hogy dolgozzam, de azt is akarja h papíron veszélyeztetett legyek...én sem értem...
2009. máj. 8. 09:42
 8/10 A kérdező kommentje:
gondolom csak a saját érdekeit nézi
2009. máj. 8. 09:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt a kutya elásva:


"A tizenöt napnál hosszabb keresőképtelenség esetén az első tizenöt napra betegszabadság, a további napokra táppénz jár. A táppénzt a társadalombiztosítási kifizetőhellyel rendelkező munkáltató maga állapítja meg, és folyósítja. Kifizetőhellyel nem rendelkező munkáltató esetén az illetékes Megyei (Fővárosi) Egészségbiztosítási Pénztár. Határozattal állapítja meg a munkáltatót terhelő táppénz hozzájárulás összegét, ami a kifizetett táppénz bruttó összegének 1/3-a. Betegszabadság kizárólag a munkavállaló saját betegsége esetén jár.

Nem jogosult betegszabadságra a bedolgozó, egyéni vállalkozó, segítő családtag, társas vállalkozás tagja, kivéve, ha munkaviszony keretében munkát végez, megbízás alapján munkát végző személy, szakmunkástanuló, munkaviszony megszűnése után keresőképtelenné vált személy.


A táppénz összegének meghatározása az előző naptári évben elért bruttó kereset alapján történik a munkáltató adatszolgáltatása alapján, amennyiben a munkavállalónak nincs harminc napnál hosszabb megszakítása a munkaviszonyában. A munkaviszony harminc napnál hosszabb megszakítása esetén a keresőképtelenséget megelőző száznyolcvan napi jövedelemből történik a táppénz alapjának meghatározása. A harmincnapi megszakításba nem számít be a táppénz, a baleseti táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély, gyermekgondozási díj, gyermekgondozási segély folyósításának az ideje. A biztosításban töltött időt naptári napokban kell megállapítani.

A táppénz mértéke folyamatos, legalább két évi munkaviszony esetén 70%-a, egyébként 60%-a a táppénz alapjaként megállapított jövedelemnek. A munkaviszony megszűnését követően az első, második vagy harmadik naptári napon keresőképtelenné vált munkavállalónak passzív jogon jár táppénz, maximum 90 napig. "



Üdv!

2009. máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Természetese táppénzen szeretne látni papíron.

Nincs is ezzel semmi baj, csak számold ki hogy mennyivel kapsz kevesebbet a bérednél, és ezt adja oda egy egyszeri bónusz formájában (mindjuk a "tavalyi évre", vagy a táppénz előtti időszakra, hogy ne a táppénz "mellé" kapd papíron.)

Ha meg szerencsés vagy, még több is lehet a táppénzed mint a fizud- pl ha tavaly kaptál nagyobb bónuszt.

egy főnök :) vagyis már csak kismama:)

2009. máj. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!