Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem akarja az anyukám...

Miért nem akarja az anyukám hogy 2 gyerekem legyen?

Figyelt kérdés
Még csak az elsőt várjuk, de a férjemmel mindig is arról volt szó hogy 2 gyerek legyen. Anyukám meg veszekszik ha megemlítem hogy majd egyszer szeretnénk másodikat is. Nagyon elszomorít amikor mondja. :(
2012. jan. 17. 10:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

:O Mi köze van anyukádnak hozzá?Ezen most teljesen ledöbbentem!

Ne haragudj,isten ments hogy bántsam anyukádat,de gondolom nem vele élsz,van önálló kereseted,tehát nem vagy rászorulva!Akkor miért szól bele?Sosem kérdezted meg tőle hogy miért szól bele?Főleg hogy miért veszekszik?

2012. jan. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
te egyke vagy?
2012. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha kérdezem annyit mond hogy nagyon félt, meg hogy már 29 éves vagyok most is. Nem vagyok egyke. 2 testvérem van. Nekik is több gyerekük van.
2012. jan. 17. 10:19
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Majd megszületik az első unoka, aki tündéri és imádni fogja a nagymamáját és akkor majd a nagyi is másképp fogja gondolni!

Ezek a kis csöppségek, hamar leveszik az embert a lábáról!

Ez még változhat nála, érdemes nem emlegetni a dolgot, csak örüljön most nyugodtan ennek az 1-nek!

2012. jan. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy már most is 29 vagy? Akkor vénnek számítasz vagy mi a túró? Anyukám 40 évesen szülte az öcsémet, én 36 évesen fogom a másodikat. Szerintem tök normális korban leszel még a másodiknál is, ne foglalkozz anyukáddal.
2012. jan. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Ilyenkor mindig eszembe jut egy 23 évvel ezelőtti történet.

Anyukám bejelentette az ő anyukájának, hogy jön a harmadik gyerek, mire a mama:

- hát, te tudod, de 28 évesen már egy kicsit öreg vagy, nem?



Visszatérve anyukádhoz:

Az első babámat 29, a másodikat 30 évesen szültem. Most 32 vagyok, a harmadikat várom, ha anyukám akár egy megjegyzést is tett volna arra vonatkozóan, hogy mikor, miért szülök gyereket, azt hiszem nem tette volna zsebre azt, amit mondtam volna neki.

2012. jan. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most fog megszületni az első UNOKÁM, nagyon várom, de nagyon örültem, amikor közölték a lányomék, hogy majd még egyet szeretnének. Nem tudom, hogy milyen a kapcsolatod édesanyáddal, de szerintem semmi köze nincs ahhoz, hogy ti, akik egy külön család vagytok, hány gyermeket szeretnétek felnevelni. Nekem csak egy lányom van, így alakult, de sajnálom,hogy nincs testvére. A gyerekeknek sem mindegy, hogy egyedül, vagy testvérrel nőnek fel. Az egykék -tisztelet a kivételnek- általában egy kicsit önzők, mert sohasem kell osztozniuk. Az sem utolsó szempont, hogy a szülők elvesztését követően számíthatnak egymásra. Édesanyádnak biztosan oka van arra, hogy így nyilatkozik, de ez a Ti életetek, beleszólása nincs. Tanácsot adhat -ha igénylitek-, de az, hogy hány gyermeket szeretnétek, kizárólag átok tartozik. Remélem, hogy külön háztartásban éltek, mert ha nem, akkor nagyon megkeserítheti az életeteket. Egy babát váró kismamát mindenben támogatnia kellene, nem azzal idegesíteni, -ami a babának is árt- hogy ne legyen kistestvér. Próbálj leülni vele, és nyugodtan magyarázd el neki, hogy ez a döntés csak a tiétek, beleszólása nincs. A nagymamák már nem nevelik az unokákat, csak szeretik, a felelősség a tiétek, és az, hogy ti hány gyerekért vállaltok felelősséget, ahhoz neki sok köze nincs.

Én csak szorítani tudok nektek, hogy szép egészséges babáitok szülessenek, mert csodálatos dolog szülőnek lenni.

2012. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Az én anyósom is közölte amikor megszületett a második gyerekem, hogy remélem nem lesz több. Imádom anyóst, semmi rossz viszony és nem is bántásból mondta, féltett. Amikor jött a harmadik (mert valóban mi döntjük el hányat akarunk) akkor hónapokig sopánkodott, hogy milyen bátor vagyok, meg milyen hős a műtétek miatt (mindhárom császár volt) meg mennyi fáradság 3 gyerek és én hogy bírom... de ebből is a tiszteletet és a féltést olvastam ki, nem a rosszindulatot.

Lehet, hogy anyukád is csak félt téged! Hallgasd meg tisztelettel, hiszen az édesanyád! Aztán persze döntsetek a férjeddel ahogy akartok, nyilván nem anyud fogja megmondani hányat szülhetsz. De ez a "nem tenné zsebre ha anyám ilyet mondana" hozzáállás számomra visszataszító.

2012. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek!A én anyukám se örült már a 2. babának és úgy veszem észre,azóta sem viszonyúl úgy hozzá mint a nagy lányomhoz!:(Mi most fogunk belevágni egy újabb tesóhoz,mert a párommal szeretnénk!És én is már attól "rettegek",hogy mit szól hozzá anyú??!!:(De próbálok nem rá figyelni mert ez a MI életünk!!!Ja és Én most leszek 36 éves,de nem hiszem,hogy ez már "idős" lenne!!:))

Kitartás és ne add fel!!

2012. jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Külön élünk, sőt messze egymástól. Nagyon jó a kapcsolatunk csak nagyon félt. És igen szerinte öregnek számítok mert hogy ő az elsőt 20 évesen, a harmadikat 30 évesen szülte, és szerinte sokkal könnyebb a szülés 20 évesen mint 30 évesen. Egy ismerőse most szült 40 évesen és a 30. héten meg kellett szülnie a babát és most engem még jobban félt. De hiába mondom neki hogy én nem 40 vagyok hanem csak 29, és hogy minden terhesség más.
2012. jan. 17. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!