Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy ideje próbálkozunk a...

Egy ideje próbálkozunk a gyermekvállalással, lehet összejött de elvesztettem a munkám, szerintetek érdemes másikat keresnem még akkor is ha most terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Mert nem tudom mit tegyek, ha terhes vagyok biztosan nem vesznek fel sehova, de úgy tudom ha a próbaidőn belül derül ki akkor még elbocsáthatnak. A volt munkahelyemen legalábbis ezt tették, aki próbaidőn belül kiderült hogy terhes kirúgták.
2012. jan. 18. 13:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

1. Ha kiderül, hogy most összejött, akkor (ha stimmelnek a dátumok) vissza kell, hogy vegyenek ha rendes felmondással szüntették meg a munkaviszonyod.

2. Keress, mert ha meg sem próbálod...

3. Ha találsz én nem mondanám el a próbaidő alatt a terhességet, ugyanis a próbaidő alatt nem vagy védve. Nem teljesen tisztességes, de csak akkor kapsz normális(abb) ellátást, ha a szüléskor biztosított vagy.

2012. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el munkaélkülire, és mellette próbálj új munkahelyet keresni. És ha terhes vagy, ne mondd el csak próbaidő után, akkor már nem rúghat ki.

Egyébként nézhetjük fordítva is: inkább ülsz otthon 0 ft-ért? Főleg terhesen? Anyagilag sem mellékes, szerintem.

2012. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szia ! Mindenféleképpen keresnék, éppen azért, hogy a biztosítottságod a szülés időpontjában meg legyen. Nem mondanám el a próba idő alatt, minden nap számít ilyenkor !
2012. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
én is hasonlóan látom mint az előttem szóló. Úgy ahogyan lenne szíve kirugni a munkáltatónak szó nélkül úgy neked se legyen szived bevallani. Illetve járj utána a dolognak, hogy az előző munkahelyeddel tudsz-e valamit kezdeni ahogy az előző hozzámszóló is írta. Sok sikert!
2012. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igaz, anyagilag nem mindegy, sajnos a munkanélküli január 16ig kiesett,mert az előző munkahelyemen elrontották a szerződésem de nem tudták rábizonyítani ezért engem büntettek 3 hónapi segély megvonással ha elveszteném a munkahelyem.
2012. jan. 18. 13:56
 6/21 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen keresnék a helyedben, és valószínűleg nem mondanám el amíg le nem jár a próbaidő.

Bár ez egyáltalán nem tisztességes... Nyilván mindenki azt nézi hogy saját magának a lehető legjobb legyen, de én ismerem a másik oldalról is a történetet.

Egy kolléganő ajánlására felvettünk valakit. Benne volt már a korban 30 akárhány éves volt. Azt mondta papírja van róla hogy nem lehet gyereke.

Aztán ahogy lejárt a próbaideje benyögte hogy terhes, mellesleg veszélyeztetett, úgyhogy ő mostantól otthon marad.... Gondolhatod hogy a vezetőség hogy tépte a haját....

Szemét helyzet, de nem tudsz mit csinálni.

Valószínűleg azt is meg fogják kérdezni hogy tervezel-e gyereket mostanában.. Ha fel vagy rá készülve, hogy a szemükbe hazudj, csak akkor vágj bele.

2012. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ez az amitől tartok, ha terhes vagyok és 3 hónap után el mondom hogy mi a helyzet, biztosra vehetem a cirkuszt. Első babám lenne, mennyi idő után van látható jele is a terhességnek?
2012. jan. 18. 14:19
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

6-os vagyok.

Ezt sajnos nem tudod elkerülni, ezért írtam hogy készülj fel rá.

Még ha valami überjófej helyre is sikerül kerülnöd, ott is lesz belőle szájhúzás, nyilván nincs az a vezető aki ezt jószemmel nézi.

De ha relatíve normális gyest akarsz, akkor kénytelen leszel belevágni.

Én is az elsőt várom, most vagyok 18 hetes. A pocakomon 2 hete látszik (de még takarható lenne kardigánnal, csak nem akarom:)), a cicijeim a 6. hét óta hatalmasak, mondjuk előtte se voltak kicsik...


Aztán persze azt se tudom hogy melyik a jobb...

Hogy 3 hónap után megmondod és lehúzol még 5 hónapot a lehet hogy rosszalló tekintetek között, vagy az hogy amikor már nagyon látszik akkor mondod meg... A munkaadódnak így sem-úgy sem fog tetszeni, azt biztos. De ez legyen az ő baja. :)

2012. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"6-os" gratulálok a babához. :D Sokat segít a komment/etek. Én elég nehezen viselem a veszekedéseket és minden gondtóligyekszem távol tartani magam :), de mindíg megtalál. :D Az előző munkahelyemen volt egy nő próbaidő után mondta meg hogy terhes és el is ment távpénzre, egy hónap telt el és elvetélt, fél hónapot volt utána otthon mikor visszajött azonnal kirúgták ezzel a mellékszöveggel.

"A vetélés nem ok arra hogy otthon maradjon fél hónapot."

2012. jan. 18. 14:39
 10/21 A kérdező kommentje:
Azt nem tudod véletlen megmondani mennyi folyamatos munkaviszony kell lenni a gyedhez? Azt csak akkor kapom ha ahol épp dolgozom ott van meg az az idő? Vagy az is számít amit előtte dolgoztam?
2012. jan. 18. 14:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!