Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes vagyok, rossz lett a...

24 hetes vagyok, rossz lett a terheléses cukorvizsgálat eredménye. Gondoltam, ha úgy alakul, hogy kell, veszek 1 vércukormérőt. Ezek mind egyformán működnek vagy van különbség? Milyet ajánlotok, akik már használnak ilyet?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 2. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Szia. Nem kell venned, fölösleges pénz kidobás. Nekem is rossz lett a terhelésem, és a korházba kellett járnom 2 hetente, ki adtak egy vércukormérőt egy hétre.Kapsz kis füzetet hozzá amibe írod a méréseket, a doki meg ellenőrzi.Mennyire lett magas? Nekem 8,6, és ahogy diétáztam, tökéletes lett, tehát se inzulint se gyógyszert nem kaptam.Nehogymár pénzt adjál ki ilyenekre azért fizetjük azt a szaros tb-t.Jó babó várást 37 hetes kismama
2008. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem hülyeség és bármikor szükség lehet rá!

Az előző hozzászólónak üzenném hogy nem minden város , rendelő, orvos egyforma! Szóval cseppet sem biztos hogy ahol ő lakik ott ő fog is kölcsön kapni ilyen készüléket!

Én pécsi vagyok és itt pl azt sem kérdezték meg az AFP levételekor hogy hány kiló vagyok és Toxo Plazmát sem csináltak! Olvastam hogy máshol meg igen!

Nekem Accu-Chek Aktiv van ez a leg elterjedtebb és legjobb márka. Igaz a további tesztcsíkok ára 6000 Ft.

Mindegyik máshogy működik, no persze leszámítva azt hogy megszúrod magad és oda cseppentesz 1 csepp vért, de a készülékek használata eltérő.

Üdv 25 hetes kismami

2008. ápr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Az előzőnek írnám: Lehet hogy nem mindenhol így működik, és ezért bocsi, de úgy gondolom, ha valami jár az jár, és mivel közeledik a babó, én inkább rá költöm még az utolsó 1000-met is.Nekem a personal aktív csík 3000-ft volt mert azt a korházba nem kaptam. De mivel a méréseim ténleg mindig tökéletesek voltak, örültem hogy nem vettem feleslegesen vércukormérőt.
2008. ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
szerintem a 2.válaszolónak van igaza.Az első válaszoló kissé laza,de neki biztos nem mondták el,hogyha a cukor végett vmi probléma lesz a babával,az a szüléskor,valamint a szülés után lesz,nem pedig amíg a pocakban van.Ugyhogy szerintem nem érdemes ilyen lazán venni,ez azért nem játék.Előbb te is kérdezd meg a kh-ban,hogy ott adnak e ki vércukormérőt.Én vidéki vagyok,nálunk nem adtak..És ha adnak,szerencséd van,ha nem adnak érdemes megvenni,mert ha 2 hetente 1szer megmérik a cukrodat a korházban,attól még te nem leszek okosabb,és gőzöd sem lesz,hogy hogy áll a cukrod valójában...Nekem a kh-ban mindig jókat mértek,de én itthon magamnak nem mindig...És ha esetleg uj ételt vezetsz majd be a diétádba,akkor otthoni cukormérővel majd le tudod tesztelni,hogy mennyire dobja meg 1-1 étel a cukrodat..Szóval szerintem nagyon jó ötlet,hogy te is veszel egy cukormérőt..Nekem D cont start van,ami az eggyik legolcsóbb,de a célnak tökéletesen megfelel,pontosan mér,mert már a kh-ban összehasonlítottuk az acu check-kel is.És talán ehez a legolcsóbb a csík is,ami 3000ft.
2008. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Előbb olvasd el mit írtam.2HETENTE 1 HÉTIG MÉRTEM!!!!!
2008. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
jA ÉS HA ANNYIRA MARHA LAZÁN VETTEM VOLNA, AKKOR NEM DIÉTÁZTAM VOLNA!!!!Én profeszorhoz jártam és a diéta nagyon sokat jelentett és be is tartottam.Az éhomim 4 környékén volt, az étkezés utána 6, vagy alatta. Szénhidrátos be állításom volt.És tisztába vagyok vele hogy a babám a tét és nem én azért tartottam be mindnt.Nem tudom vidéken hogy müködik és ezért már elnézést is kértem, ezek szerint pesten jobban oda figyelnek a dolgokra.Bocsi azért remélem nem lessz semmi bajotok nektek sem, ahogy mi is jól vagyunk.
2008. ápr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen felesleges, és nekem a doki is, a dietetikus is és a védőnő is ezt mondta.

2 vagy 3 hetente úgyis mész dietetikushoz, ott mérik, és a védőnő, körzeti is megméri neked, ha úgy érzed gond van.

De ez még nem cukorbetegség, csak egy terhességi emelkedett cukor.

nekem 8,4 lett a 2 órásom, és azóta is csak 5,3 étkezés után (diéta nélkül is), tehát ne félj, nem lesz semmi baj. Ha jók az eredményeid, kár 10 ezreket szánni egy mérőre...

2008. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahoz képest,hogx te meddig mérted,meg mi mindent tettél,a válaszodból nem ez jött le..... bocs.
2008. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem is d-cont start van, personal aktív tesztcsíkokkal(mi 3000.- 50 db) Én 13 hete majdnem mindennap szúrom magam, és csak így vagyok nyugodt, az étkezés után egy órával mért értékeim mindig 5.5 és 6.3 között van,attól függ, mit eszek. Éhomi 4 és 5 között, étkezés után kétórával visszatér étkezés előtti állapotra. Tehát ezek az eredmények jók. Nem akarlak elkeseríteni, de ha veszel egy cukormérőt, rögtön veszel egy tesztcsíkot, azt egy hét alatt elszúrkálod, mert miért ne (úgy, mint én) és hetente veheted a 3000 hufos tesztcsíkokat. És normálisan eszel, nem eszel cukrosat, meg nem iszol cukros üdítőket, így a cukrod nem is megy fel, de a pénzt pedig szórod ki az ablakon (mint én) és szúrkálod magad ezerrel... :) De sajna én így vagyok nyugodt, és tudom, hogy rendben vannak az értékeim.

Ezt a kérdést magadnak kell feltenned, van- e rá elég pénzed, és akarod-e ezt a tortúrát végigcsinálni. Vagy: eszel rendesen, úgy ahogy egy dietetikus mondja, bejársz ellenőrzésekre, és rendben lesz minden. Ha cserepesedik a szád, akkor magas a cukrod, amúgy. De most ne rágd ki ezért cserepesre :)

Szerintem ne vegyél:)


Boldogságos babavárást :)

2008. ápr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem is d cont start van.Én c test glucose csíkot használok hozzá(3ezer ft).én 4 hete tudom hogy gáz van a cukrommal,de én viszont nem szurkálom magam halálra,pedig megtehetném:)de napi 1 értékpárt mérek.1 nap a reggeliket,2.nap az ebédeket,3.nap a vacsikat.Néha néha beleméregetek az uzsiba,vagy a tízóraiba és ENNYI...Én nyugodt vagyok így is,mert azért így minden nap ellenőrizve van,de én tuti nem szurkálom magam orrba-szájba!!!Eddig 1 szer volt olyan hogy magas értéket mértem,de akkor 2 napig utána mértem minden étkezési értékpárt,aztán szépen visszaállt a cukrom,azóta megint csak napi 1 párt mérek,és totál nyugodt vagyok így....Elsőnek én nem akartam cukormérőt venni,mert volna máshová is tenni a pénzt,de NEKEM az jutott eszembe,hogy ha ne adj isten bármi lenne a cukor miatt a babámmal,sosem bocsáltanám meg magamnak,hogy nem tettem meg mindent a jó vércukorszint eléréséhez,tartásához....Bár ez ÉN vagyok.
2008. ápr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!