Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogászati kezelés mennyire...

Fogászati kezelés mennyire "káros" a babára nézve a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam itt,hogy ettől az évtől,a kismamáknak ingyenes a fogpótlás,vagyis az orvos díja, a szükséges kellékeket fizetni kell. Ez elég nagy kedvezmény és gondoltam ki is használjuk,mivel hiányzik két örlőfogam.


De aztán eszembe jutott mikor a párom csináltatta és egy csomó gyógszert szedni kellett,mert annyira fájt neki. Ez nem árt a babának,vagy gyógyszer nélkül végig lehet csinálni??


2012. jan. 20. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
hányadik hétben vagy?mert csak a középső trimeszterben szabad csináltatni mert ugye az érzéstelenítő káros anélkül meg nem hiszem hogy kibírod.a gyógyszerszedést nem ajánlom.nekem ha fáj a fejem vagy a fogam akkor inkább kibírom de nem veszek be gyógyszert.
2012. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
bocs rosszul fogalmaztam meg.a középső trimeszterben szabad csak az érzéstelenítő de én nem merném bevállalni azt sem
2012. jan. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bármelyik trimeszterben, a fogorvos pontosan fogja tudni mit lehet adni kismamának meg mit nem, csak szólj neki, hogy terhes vagy!

Nem csak egyféle fájdalomcsillapító létezik!

2012. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Még csak 9 hetes vagyok,tavasszal gondoltam, de én is ilyen vagyok,mint te,hogy inkább szenvedek fejfájásnál,de nem veszek be gyógyszert!!
2012. jan. 20. 15:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj erről egy orvossal. Mivel én pl évek óta szoptatok és azalatt még inkább nem lehet gyógyszert bevenni. Kihúzattam két fogam, de műtétet nem mertem bevállalni, pedig már kéne.

Nem feltétlen a fájdalom miatt írják föl a gyógyszert, hanem fertőzések megelőzésre, és azt pedig szedni kell.

2012. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem káros,amennyiben megfelelő gyógyszereket alkalmaznak...és azt szoktak alkalmazni.Különben van kifejezetten kismamáknak való fájdalomcsillapító,és érzéstelenítő is,ami következmények nélkül használható.Mint ahogy ilyen gyógyszerek tömkelege is a rendelkezésü(n)kre áll.Sokkal károsabb,ha kezeletlenül maradnak bizonyos dolgok.2 gyerekes
2012. jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát abszolút nem káros az érzéstelenítő, szólni kell, és olyannal csinálják, ami nem árt. Ami gond, az az, hogy utána bizony fájni fog, gyógyszer nélkül meg pláne, és az szedhető napi 2 panadol nem sokat fog ezen segíteni.
2012. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én tegnap és ma voltam fogorvosnál, mert már két napja nem aludtam semmit a fájdalomtól. Tegnap gyógytömést tett a lyukas fogamba, kaptam érzéstelenítőt is, és azt mondta, hogy vegyek be nyugodtan egy panadolt ha utána nagyon fáj. Hát be is vettem. Semmit nem használt a gyógyszer, utána is nagyon fájt még, ezért ma elmentem ismét, hogy húzza ki, mert már nem szenvedek tovább. Ismét adott szurit, és hipp-hopp kihúzta. Én megkérdeztem előtte a védőnőmet is, hogy az injekció nem árt-e, és ő is meg a fogdoki is azt mondta, hogy nem. És panadolból is lehet bevenni napi kettőt. 25hkm
2012. jan. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a 10.héttől járok fogorvoshoz. Röntgent nem szabad csinálni. Nekem még komoly szájsebészeti műtétem is volt nem rég. Most 34hetes vagyok.
2012. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!