Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kötelező a...

Terhesség alatt kötelező a fogászati vizsgálat+kezelés?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fontos a fogak romlása miatt, de kötelezhetik is rá a kismamát, vagy csak ajánlott?
2008. ápr. 11. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, legalább egy fogászati vizsgálatra el kell menni, és a fogorvosnak is be kell írnia, pecsételnie a kiskönyvbe.
2008. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én pont a múlt héten voltam, és nekem nem pecsételtek a könyvembe, így nyoma sincs annak, hogy voltam!

Persze még egyszer mennem kell egy kis lyuk miatt, de nem hiszem, hogy akkor is pecsételnének bele. Az az igazság, hogy az asszisztensnő alig igazodott ki kiskönyvön, pedig nem egy bonyolult dolog. Úgy tűnik, errefelé nem sok kismama járhat fogászatra!

Szerintem a saját érdekedbe ajánlott!

Minden jót: 33 hetes kismama

2008. ápr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy meg kell jelenni a fogorvosnál, de mondhatok nemet ha kezelni akarják az egyik fogamat ugye? Betegesen félek a fogorvostól és inkább szülés után mennék el (2 lyukas fogam van) rendberakatni, mert annyira stresszelek tőle, hogy félek nehogy ártsak vele a babámnak...
2008. ápr. 11. 11:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező. Én már a 39. hétben járok, van központi+körzeti védőnőm is, és egyik sem utalt be a fogászatra, még csak fel sem jött, pediga aztán van vizsgálat bőven. Szerintem városa válogatja.
2008. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nem kötelező, de ajánlott.Érdemes betömetni a két lyukas fogad, mert terhesség alatt gyorsabban romlanak. Én rendszeresen jártam a terhességem előtt is fogászatra még is 6 fogam kezdett a ínysorvadásom miatt ami megint terhesség miatt van kilyukadni a nyakcsatornánál. Sőt egyiket a tömés ellenére ki is kellett húzni. Nehogy úgy járj, hogy begyullad, mert az sokkal rosszabb, mintha most rendberakatod. Injectiót kaphatsz a kicsinek semmi baja nem lesz tőle.

"9 hetes kismama

2008. ápr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a 25.héten utaztam haza külföldről,és akkor állították ki az itthoni terheskönyvemet is.Nekem akkor azt mondta a védőnő,ha akarok elmegyek a fogorvoshoz,ha nem akarok nem megyek...Nem mentem...
2008. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legalább 1X el kel menni, kell a pecsét, de a te érdeked, és hát ingyen is van.

Hülyék lennénk nem kihasználni:-)

2008. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En kulfoldon vagyok, itt is automatikusan elkuldtek vizsgalatra. Amikor megtudtam hogy babam lesz es jeletkeztem az ellatasra, a no aki a rendeloben az adminisTraciot intezte kulon 3x elmondta, hogy semmilyen fogaszati beavatozast nem vegezhetnek rajtam, kizarolag tisztitast (en azt sem fogm mrgcsinaltati). Ha a fogadat tomtek vert sem dhatsz, nem hiszem hogy olyan semmiseg lenne. En nem hagynam!
2008. ápr. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!