Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barátnőm terhes, napi 6-8szál...

Barátnőm terhes, napi 6-8szál cigit szív el, de ahogy pozija lett a teszt, le szeretné tenni. A niqvitin szopogatós cukorkát kipróbálhatja terhesen? (1,5mg-os)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elitélitek, de sértő választ kérlek ne írjatok. Amugy 8hetes terhes. Én mint a barátnője, nagyon szeretnék neki segíteni, bár tudom, hogy ezt neki kell megtennie, hogy ne gyújtson rá többet.
2012. jan. 21. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Én vettem egy elektromos cigit, nikotinmentes patronokkal, és ha nem bírtam, azt szívtam (bár egy két alkalom után, kb. 5 hetesen már nem kellett).

Tudom ajánlani, mert annyira nem nagy a különbség a rendes cigihez képest, és nincs benne semmi, ami káros lehetne.

A cukorkában meg van nikotin:(

2012. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves választ. Ez még nem is jutott az eszünkbe. Azért gondoltuk a cukorkát, hogy hátha ő is letudja ezáltal tenni, mert a párja ezzel szokott le. Bár ő sem volt nagy dohányos. Ha kívánta a cigit, akkor elszopogatott egy cukrot, és az a lényeg, hogy sikerült neki letennie.
2012. jan. 21. 14:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is csak ajánlani tudom az elektromos cigit, van teljesen nikotin mentes patronnal, és a vaterán egyáltalán nem drága! És izesitett patron is van! Le fogja tenni, eleinte én is szivtam az elektromosat, de kb 6 hetesen már néha elfelejtttem és le is tettem. Most ott porosodik a polcon. :))
2012. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is az elektromos cigit ajánlom, mert a cukorkába lévő nikotin se jó.
2012. jan. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Egyszerűen le kell tenni...gondoljon arra, hogy árt a babájának. _Erre más módszer nincs. Én erős bagós voltam, nagyon régóta (napi 6-8 szálnál sokkal-sokkal többet szívtam) de mikor nem jött meg, azonnal abbahagytam. 2napra rá teszteltem pozit:)) Mivel addig már 2napja nem gyújtottam rá, az idő alatt sikerült választanom a cigi és a babám egészsége között. Ezt agyban el kell dönteni, nem pedig kifogásokat keresni. Másnak is ment, nekem is és neki is menni fog, ha elhatározza magát! Sok sikert, boldog babavárást!!! 17+2hkm
2012. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Én már csak napi 1-1,5 dobozzal szívtam el, de a pozi teszt után egyszerüen nem vettem cigit és kész.

Nekem is adott tesóm egy elektromos cigit, de nem használtam mert engem idegesített..

Vagy cigizek, vagy nem, de az a műanyag cigi.. Nem.

8 hkm

2012. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sem nikotin tapaszt sem nikotinos cukrot nem szabad terhesség alatt, a tájékoztatóján is rajta van.Nekem csak a 10.hét után sikerült letennem, mert szó szerint kívántam, azután vettem egy csomó gyümölcsös cukrot és azt szopogattam amikor kívántam, meg a ropit szívtam:))a mozdulat miatt.32.hetes vagyok most de még mindig ott jár az agyam, hogy de jó lenne, de nem teszem mert a gyerekem fontosabb.
2012. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Mielőtt kiderült, hogy terhes vagyok, napi 4-5 szál cigit szívtam el. Minden gond nélkül letettem a cigit. A mai napig nem szívom, nem is kívánom. 17 hónapos a kislányom.

Szerintem kérdezzen meg egy szakembert, ő biztosan pontosan el tudja mondani, hogyan tegye le probléma nélkül a cigit!

2012. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítő és kedves választ. Tudom , hogy le fogja tenni, mert nagyon szerettek volna már babát. Ha a párjának sikerült, akkor neki is sikerülni fog. Hisz a babája egészsége mindennél fontosabb. A ropi se rossz ötlet:)
2012. jan. 21. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!