Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt vagy sem?

Kombinált teszt vagy sem?

Figyelt kérdés
Szerintetek érdemes megcsináltatni a kombinált vagy integrált tesztet? (25 éves vagyok, van már egy kisfiunk, ö 3,5 éves.) Vagy csak idegesíteném magam az eredményig? Mi a véleményetek? Ti megcsináltattátok valamelyiket?
2012. jan. 21. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kombinált teszten voltam, én örültem, hogy van ilyen vizsgálat. Nem idegesítettem magam rajta, hanem inkább vártam, hogy minden kiderüljön. Nálam aznap (1-2 órán belül) megvolt az eredmény, úgyhogy nem kellett sokáig várnom és idegeskednem.
2012. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt kombinált és integrált is, engem megnyugtattak az eredmények, mind a két gyerkőcnél megcsináltattuk

szerintem jobb, mint szülésig izgulni, hogy tényleg minden rendben van-e

2012. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kombinált tesztet csináltattam, most már sajnos fizetni kell érte, két éve, amikor a kisfiam született még ingyenes volt. Engem mindenképpen megnyugtat a negatív eredmény, még ha nem is 100%-ig szűr. Egyébként nem kell rá várni sokat, nekem már másnap megvolt az eredmény, hétfőn csináltattam. Ha megengedheted magadnak a 9 vagy 11 ezer forintot, akkor szerintem csináltasd meg!
2012. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 agleh ***** válasza:
100%
Én integrált tesztet csináltattam (igaz 35 éves vagyok), és jó volt, mert az eredmények megnyugtattak. Pécsett 15.000 ft, volt.Nekem 1 hét alatt jött meg az eredmény.
2012. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 24 éves vagyok (leszek holnap:)) szerencsére meg tudtam csináltatni, én megnyugodtam. Aki teheti, szerintem csináltassa meg, mert biztos nem hülyeség :)
2012. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én integrált tesztet csináltattam, három nap alatt volt eredménye. Szerintem megéri (bár ettől függetlenül a valószínűleg rossz időben levett AFP miatt rohangálhattam genetikára...).


Boldog babavárást :)

2012. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes megcsináltatni, mert viszonylag nagy pontossággal szűr és teljesen veszélytelen. Én megcsináltattam, nagyon megnyugtató lett az eredmény, jó volt a tudat, hogy nagyobb eséllyel csap belém egy villám, mint hogy down kóros legyen a baba :)
2012. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy látom, 7ből 7en megcsináltattátok, illetve ugy gondoljátok, érdemes megcsináltatni.

Nekem is megér ennyi pénzt, csak megkérdeztem egy ismerösöm, akinek ugyaz a dokija, és ö azt mondta, nem csináltatta meg, mert eszébe sem jutott, hogy baj lehet a babával.

Mégegyszer köszönöm! :)

2012. jan. 22. 09:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy eszébe sem jut, hogy bármi baj lehet a babával, sajnos az ilyen dolgok nem így működnek.


Én is megcsináltattam a kombináltat a fiamnál két éve, akkor nekem is ingyenes volt, vagyis a 4D-s uh-hoz volt ingyen. Most 25000 Ft, amiben benne van a 4D-s genetikai uh (12 heti) és a kombinált és integrált teszt, sőt azt hiszem az afp is, így nem kell külön azzal bajlódnom a helyi sztk-ban (ahol két éve leüvöltötték a fejem, hogy miért ott csináltatok afp-t mikor magán dokim van :o/ ) Szóval ha az amúgy is megcsináltatott 4D-s uh díját, a 10-12 ezret levonjuk, akkor nekem is 15000 körül lesz.

Ez egyébként a Magzati diagnosztikai kp-ban van így. Nekem megér ennyit, főleg, hogy láttam a tv-ben volt szó róla, hogy az afp annyira elavult, hogy az eredménye olyan, mintha megtippelnénk, hogy fiú vagy lány lesz. Tehát 50-50 %, vagy jó, vagy nem. De ha csak a kombináltat lehetne olcsóbban, vagy ingyen, akkor csak azt csináltatnám, mert kb. 2% a különbség: a kombinálttal talán 94%-ban szűrik a dawn-t, az integrálttal meg 96-98%.. valahogy így tudom.

2012. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én Szegedre járok, kedden megyek a 12hetes genetikai uh-ra, ott fizetek a dokimnak. Majd külön kell 9000ret fizetni a kombinált tesztért.

Tényleg köszönöm a segítségeteket!

2012. jan. 22. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!