Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt kérdés?

Kombinált teszt kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Nyíregyházán lakom. A kórházban nálunk állítólag fizetni kell a kombinált tesztért - 10.000 Ft?. A nőgyógyászom mondta hogy nem tud nekem beutalót adni a vérvételhez, nekem kell azt intéznem. A védőnő szintén nem tudott beutalót adni. Jövő héten megyek a 12. heti genetikai uh-ra. Ott kérjek a nőgyógyászati kartonozóban beutalót a vérvételre?

A másik kérdésem: 1000 Ft-ért adnak nekem a babáról "fényképet". Csekken vagy készpénzben kell befizetnem. De hol? És a 12. heti genetikai uh-on adnak képet, ha fizetek érte? Vagy ott 3 perc alatt "elintéznek", megvizsgálnak?

Bocsi, hogy ennyi hülyeséget kérdezek. :)

Köszönöm a válaszokat

11 hetes km


2011. dec. 9. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyíregyházáról nem tudok nyilatkozni.

A dunaújvárosi kórházban 9000.- ft a kombi teszt, egy UH képért 500.- ft-ot kérnek. Csekket adnak, amit a postán kell befizetni és ha bemutattad, akkor megkapod a képet. Hogy ki ad beutalót, arról fogalmam sincs, mert én az Istenhegyi úton csináltattam a tesztet jó pénzért, úgyhogy ott csak telefonon be kellett jelentkezni.

2011. dec. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Siófokon a kórháznál is fizetni kellett a kombinált tesztért (szerintem majdnem mindenhol kell sajna), ott 9000 volt. Adtak egy csekket (és egy tájékoztatót 6 hetesen, mikor először voltam UH-n), azon kellett befizetnem, és a feladóvényt kellett vinnem a vérvételre. Nekem oda semmilyen beutaló nem kellett. Viszont a 12. heti UH-s papír igen, mert kellenek az adatok a teszthez (tarkóredő, orrcsont, ülőmagasság).

Az UH-s képet nem tudom, mert nekünk ingyen adtak kérés nélkül (a hüvelyin is, meg a 12. héten is, a 18. hetin sajna nem tudtak, mert másik géppel nézték), pedig nincs fogadott dokink, az SZTK-ba járunk.

Szerintem hívd fel őket, és kérdezd meg.

Boldog babavárást!

26h kismama

2011. dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk Győrben, be kellett menni a Kyncs klinikára,ekkor voltam 8 hetes!ott adtak beutalót a vérvételre amit a 9héten megkellet csináltatnom, mert nálunk ezt szeretik, mármint ha 9.héten megvan ez a vérvétel, és ennek ára 10.000ft.a genetikai Uh és még valamire pedig +20.000ft kell fizetni!így nálunk egy kombinált teszt 30.000ft
2011. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2-es vagyok megint. Kedves 3-as válaszoló, szerintem akkor az már nem a kombinált teszt. A Down-szűrésre 3 fajta vizsgálat van, nálunk lehetett választani. A kombinált teszt a legolcsóbb (12. heti UH leletet kell vinni és 1 vérvizsgálat, mint írtam, az 9000), aztán van a négyes teszt (talán az AFP-t nézik még hozzá, pontosan nem emlékszem, kb. 18000 lett volna), és van az integrált teszt (az előző kettő együtt, ez a legpontosabb, az lett volna 29000).

Siófokon ők csinálták:

[link]

2011. dec. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


[link]


okés értem, tehát ez a kombinált teszt!ami nálunk 10.000ft!és akkor a maradék 20.000 más fajta vizsgálat!én értettem félre!én azt hittem h ezt hivják kombinált tesztnek!

2011. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocs,az off-ért, de engem is pont azok érdekelnek, amit kérdeztél. Te már túl vagy az uh-on, milyen volt? A kombináltat sikerült elintézni?Írd már meg, légy szíves! Köszi
2011. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A program jelenleg már fut, az ingyenes Down-kór-szűrés az alábbi intézményekben, központokban érhető el: Székesfehérvár - Család- és Nővédelmi Központ, Cegléd - Toldy Ferenc Kórház és Rendelőintézet, Szentes - Városi Kórház, Mohács - Városi Kórház, Marcali - Városi Kórház, Nyíregyháza - Jósa András Megyei Oktató Kórház, Fonyód - Egészségügyi Kht., Mosonmagyaróvár - Városkapu Egészség Centrum. Budapesten a Margit Kórház, a Szent István Kórház, a Szent Imre Kórház, a Bajcsy-Zsilinszky Kórház, az Állami Egészségügyi Központ és a Szent Rókus Kórház kötött együttműködési megállapodást Magzati Diagnosztikai Központtal. További egészségügyi intézményekkel is folyamatban van az együttműködés kialakítása.
2011. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!