Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A családi adókedvezményt az...

A családi adókedvezményt az adó bevalással is vissza lehet igényelni? De hogy kell? MI a menete? 7 hónapos kismama vagyok!

Figyelt kérdés

A férjem fogja igénybe venni, de fogalmam sincs hogy van ez. Kérlek írjátok már le, mert én ehhez semmit sem értek.

És még valami. A munkáltatom 2011 év elején, mikor bejött törvénybe ez, azt mondta a gyermekes kollégáimnak, hogy jobban járnak ha az adó bevallással igénylik vissza.MIért mondta ezt nekik, akkor még nem voltam érintett a dologban, ezért nem figyeltem.


2012. jan. 21. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, a terhesség 91.napjától jár ez a kedvezmény. Azaz a 4.hónaptól. Ki kell számolni, hogy mikor töltötted be a 91.napot s arra a hónapra már jár. Szóval tudni kellene hogy mikor volt az utolsó mensid első napja. Ha most 7 hónapos vagy akkor kb 4 hónapra jár vagy Neked vagy a Férjednek, de ehhez pontos adatok kellenek, akkor tudok segíteni. Mivel most január van, tehát kb 3 hónapra jár a 2011. évre. Ha a Férjed veszi igénybe, mivel már 2012 van, a tavalyi évre is jár 2 vagy 3 hónapra. Legyen a Férjed önadózó s amikor az szja bevallást csinálja/csináltatja, visszamenőleg is igénybe lehet venni. Azaz március környékén visszakapjátok a kedvezmény összegét. Ez a 2011.év.

Erre az évre vonatkozóan is jár természetesen, a munkáltató ad egy papírt a Férjednek (kell hogy adjanak, ha nem adnak, kérni kell!!!), amin a Férjed jelzi hogy orvosi papírok alapján igénybe veszitek a kedvezményt. S onnantól a munkáltatónak kötelessége a bérszámfejtésnél figyelembe venni, s nem mindegy mert kb havi 10.000 Ft-ról beszélünk (gondolom 1.babát várod).

Igénybe lehetne venni a 2012-re vonatkozó 12 hónapos kedvezményt majd a 2013-as bevallásnál is, akkor egy összegben kapjátok meg, de szerintem mivel nemsokára szülsz, jobb az ha minden hónapban több marad a nettó fizetése a Férjednek.

Ha tudok segíteni valamiben, szólj :

2012. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, visszamenőleg az adóbevallással is igénybe lehet venni, ez nálatok a 2011-es évre vonatkozóan kb. 3 hónap, ahogy az első válaszoló is írta. Úgy töltitek ki az adóbevallást, hogy kitöltitek ezt a családi adókedvezmény rublikát. Ennyi. És akkor kijön egy összeg, ami kb. 30.000 körül lesz, és azt visszakapjátok. Erre az évre vonatkozóan meg eldönthetitek, hogy havi szinten kéritek vissza, vagy majd azt is egy összegben jövőre. Ha havi szinten akarjátok, akkor kell egy orvosi igazolás, hogy mikor töltötted be a 91 napot, és azt meg az ehhez kapcsolódó nyomtatványt le kell adni a férjed munkáltatójánál. Ha egy összegben akarjátok, akkor azzal egyenlőre nincs dolgotok.
2012. jan. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Július 7-én volt meg utoljára, és októberben elején töltöttem be a 91 napos terhességet. Amiről írtok, azt a nyomtatványt honnan kell letölteni?

Én csak azért gondoltam a férjemre, hogy ő igényelje vissza, mert én október 17-e óta veszélyeztetett terhességgel táppénzen vagyok. Ilyenkor én is igényelhetem? Igazából az van, hogy a férjemnek a főnökének a könyvelője nem igazán ért sok mindenhez, és mindig össze vissza írogat mindent. Egyszer a férjem kért egy kereseti igazolást, és ráírta hogy mikortól állt ott munkába, és hogy nincs felmondás alatt. A lényeget, hogy mennyi a bruttó és nettója azt nem írta oda. Pedig a férjem ki is hangsúlyozta hogy az a legfontosabb. És ettől fél a férjem.

2012. jan. 22. 09:41
 4/7 A kérdező kommentje:

Még valami!


"Úgy töltitek ki az adóbevallást, hogy kitöltitek ezt a családi adókedvezmény rublikát"


Ezt honnan tudom, hogy mit kell írni a családi adókedvezmény rubliába?

És ha havonta szeretném vissza igényelni, pl. a tgyás, vagy a gyed alatt akkor milyen. és kihez kell benyújtani a papírokat? És milyen papírokat?

Ne haragudjatok az értetlenkedésemért, de én sajnos nm értek az ilyenhez, tiszta hülye vagyok ehhez. És nagyon nincs akitől segítséget kérjek:((

2012. jan. 22. 09:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd, visszamenőleg tekintve már mindegy, hogy mikor voltál táppénzen, mert az összadódat nézik (tehát az egész éveset), és abból vonódik le az az összeg, amit vissza tudtok igényelni, úgyhogy így akár te is igényelheted. Azt úgy tudjátok eldönteni, hogy melyikőtök vegye igénybe, hogy hogy jártok jobban. Mert ugye havonta max 10ezer Ft-ot lehet. De ha neked mondjuk csak 8000 Ft körül szokott lenni a havi SZJA-d, akkor csak 8000-t kapsz vissza havonta, ha a férjednek pl. 16ezer szokott lenni a havi adója, akkor mind a 10ezret visszakapjátok. Viszont a tgyás, és gyed ideje alatt szerintem jobban jártok, ha a férj veszi igénybe, mert az ő keresete, és ezáltal az adója is több, (gondolom) mint a tiéd.

Amúgy ha ennyire sügér a könyvelő, akkor jobb lenne másik után nézni. Na mindegy, az most mellékes.

Azt, hogy melyik rublikába kell írni, most így hírtelen nem tudom, mert még nem töltöttem ki adóbevallást azóta, hogy bejött ez a családi adózás, de ha szeretnéd, megnézem neked. Bár gondolom a könyvelőtök szokta csinálni a bevallásotokat, nem? Mert akkor ő majd tudni fogja (remélhetőleg).

Amit ki kell tölteni, és leadni a munkáltatónál nyomtatványt itt le tudod tölteni:

[link]


Narancssárgával van írva, és a családi kedvezményest töltsd le, se a személyi kedvezményt.


Ha még kérdésed van írj nyugodtan, akár privátot is.

2012. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok ! Én most lettem nem rég állapotos 4 év után. Dec 1.-től megszűnt a munkaviszonyom, mert kezelésre kellett mennem és nem tudtam máshogy megoldani. Végül kezelés nélkül jött össze a baby. Szóval febr. végéig munkanélkülin vagyok. Most vagyok 4 hetes. Kicsit meg vagyok ijedve, mert utána nincs jövedelmem, és elesek szerintem jó néhány dologtól. Pedagógus vagyok. A férjem cége talán felvenne papíron néhány hónapra, hogy legyen papíron jövedelmem és utána újra elmehessek munkanélkülire. Szerintetek hány hónap munka kellene ahhoz, hogy fel tudjuk venni a családi adókedv.-t és a többi T-gyás, Gyed stb-t. Még nem néztem semminek utána, de már agyalgattunk rajta. Folyamatos munkaviszonyom volt, egy-2 hó kihagyással már 7 éve.
2012. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Háát, én megmondom neked őszintén, hogy fogalmam sincs. Én sem értek ezekhez a dolgokhoz. De itt van 2 válaszadó, ők nagyon jól értenek hozzá. Írj nekik privit!
2012. jan. 22. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!