Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes vagyok és szinte...

7 hetes vagyok és szinte folyamatosan hányok illetve hányinger kínoz. Egy falatot alig tudok magamba erőltetni, ami meg is marad. Valami tanács?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 11:35
1 2
 1/11 Grófházy ***** válasza:

B6 vitamin!

Terheseknek adják,hányás illetve hányingerre.

Nyugtatja a hányásközpontot,és mellette még vitamin is.

Én mielőtt felkeltem,az ágyban megeszegettem pár háztartási kekszet :) nekem jobb volt tőle

Többször egyél keveset.Ami konkrétan hányást okozott,azt én az első trimeszterben kiiktattam(pl.barack:)),utána viszont simán meg tudtam enni


Kitartás,márcsak 5-6 hét :)

2012. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kitartás először is!

kecsegtetni nem sok jóval tudlak:

Nekem jelen terhességemnél 18 hétig tartott. :o((

És igazán semmi nem segített, pedig sok mindent kipróbáltam, de azok, amiket ajánlani szokás, csak rövid-átmeneti időre segítettek, maximum 10 percig.


Az jó, ha elfoglalod magad, próbálsz csinálni dolgokat, úgy kevésbé figyel rá az ember, és gyorsabban telik a nap.


Aztán minden, ami hideg az segít rövid ideig. Nekem bejött a kóla, kortyonként és lassan fogyasztva, a citromos jégkrém, citromos víz.


Ami fontos, hogy folyadék legyen elég, enni meg akkor egyél, amikor úgy érzed, hogy képes vagy, és azt, amit képes vagy.

Ha valami ételtől nem undorodtam, akkor abból próbáltam lassan normális adagot megenni.

Ja, és többször keveset egyél.


Kb. ennyi.

2012. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyél nagyon sokszor nagyon keveset! Én is ezt csináltam, állítólag a gyömbér jó, nekem nem használt!
2012. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, egy egész ampulla B/ vitamin nekem is segített kb. egy órára is, de abból sajnos nem szabad korlátlan mennyiséget bevenni.

második

2012. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia!


barátnőmnek meg nővéremnek a savanyú cukorka vált be.

hatásosnak mondják még a hideg tejet vagy kólát is.

jó babavárást neked a kellemetlenségek ellenére is!

2012. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hopp, B6 vitamint akartam írni...
2012. jan. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A B6 vitamin nálam semmit nem használ, ideig óráig, aztán kezdődik elölről. A hideg kólát már hallottam, de azzal meg az a baj, hogy engem minden szénsavas "felpuffaszt". A gyömbért viszont ki fogom próbálni, és azt tea formájában szokták, ugye?

Köszi mindenkinek!

2012. jan. 23. 11:48
 8/11 Grófházy ***** válasza:

nekem az orvosom még a canada dry-t,vagy más márkájú gyömbér italt(Nem baj ha szénsavas)ajánlotta.

Nekem jó volt az is

Egy próbát megér :)

2012. jan. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A hideg szénsavas üdítők tényleg jók, egyébként meg nekem az vált be hogy soha nem szabad kiürülnie a gyomrodnak mert akkor jön a borzalom hányinger. Erőltetni kell pár falat kekszet vagy fél banánt, vagy szőlőcukrot. Amikor végképp nem ment le semmi a torkomon, akkor a hideg üdítők töltötték meg a gyomrom és ha nem volt tök üres, akkor nem jött a borzalom. Mára már megszűnt 12. hétben vagyok de 8kg-ot fogytam:)
2012. jan. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam, és semmi nem használt. Állítólag gyömbért rágcsálni jó, az segít (én erről már későn hallottam, úgyhogy kipróbálni nem tudtam) Kitartás!
2012. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!