Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcust tenyésztettek...

Streptococcust tenyésztettek ki hüvelykenetből, erre augmentint kaptam, viszont a leletemen az van hogy penicillin érzékeny?!

Figyelt kérdés
ez azt jelenti hogy én vagyok penicillin érzékeny,vagy azt hogy a streptococcust ezekkel nem lehet kezelni?nem értem sajna.?eddig erről nem tudtam.vagyis fel van sorolva egy csomo minden:penicillin,ampicillin,amoxicillin...stb.. és mindre hogy E(vagyis érzékeny).volt valakinek hasonló eredménye?
2009. máj. 29. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el az orvosodhoz a lelettel, és mondd meg neki, hogy a kórokozó kezelésére penicillinszármazékot írtak ki, de te érzékeny vagy rá. majd ad rá valamilyen más hatóanyagú antibiotikumot.
2009. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kórokozó a penicillin-érzékeny, vagyis azzal kell kezelni. Az ampicillin, amoxicillin, stb mind penicillin származék, tehát mind szóba jön mint terápia. Ezek közül az orvos az Augmentint választotta (ami ugyancsak penicillin hatóanyagú). Nyugodj meg. Jó a kezelésed. És reméljük, hatékony is lesz :-)
2009. máj. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

11:08-as köszönöm kissé megnyugodtam.azért csodálkoztam mert nem vagyok érzékeny semmire legalábbis eddig nem voltam.mennyi az esélye hogy szülésig kikezeljük és nem fog elkapni semmit a bébi?most vagyok 35 hetes.


amugy az előzző terhességemnél nem is szűrték lehet hogy akkor is jelen volt csak szerencsénk volt?

2009. máj. 29. 11:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jó eséllyel. A kezelés időtartama általában 5-7 nap. Nagyon fontos betartani a gyógyszerek közti időt (tehát ha napi 3x szeded, akkor az tényleg 8 óránként legyen, ne reggel 8-kor, délben meg este 7-kor), és végig kell csinálni a kezelést, az utolsó szemig. Ezalatt a 7 nap alatt ki kell, hogy irtsa a Streptococcust.

Régebben nem tulajdonítottak ilyen nagy jelentőséget a szűrésnek, illetve sokan, sok helyen még ma sem nézik...

Arra viszont figyelj, hogy nagy valószínűséggel a normál hüvelyflórádat is kiírtja az antibiotikum, vagyis sokkal fogékonyabb leszel gombára, egyébre. Nekem antibiotikum mellé Betadine és Borax kúpot adott az orvosom. Nem is lett utána hüvelyfertőzésem.


Sok sikert és komplikációmentes szülést kívánok :-)

2009. máj. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én is kaptam mellé hüvelykúpot is ,remélem minden rendben lesz.
2009. máj. 29. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!