Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes vagyok. A tenyésztése...

32 hetes vagyok. A tenyésztésem kimutatta a streptococcust. Veszélyes ez a babámra nézve? Kell aggódnom? A dokim mondta, hogy szülésnél infuziót kapok és a baba is. Aggódom érte. Nem lehet baja?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk azt mondták, hogy nem érdekes (amikor megkérdeztem az eredményt, majdnem nem is mondták meg) annyit mondtak, hogy ha pozitiv, vagy nem készül el időre akkor kap a bébi egy injekciót születése után.

Ne izgulj!

Minden jót Neked!

2009. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is pozitív voltam, szülés alatt kaptam antibiotikumot. A baba crp-je picit emelkedett volt, ezért 9 napig kapott antibiotikumot.
2009. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, az lemaradt, hogy természetesen semmi baja nem lett.

Arraell majd figyelned, hogy ha elmegy a magzatvized, akkor ne húzd az időt, hanem minél hamarabb menj be a kórházba, hogy megkaphasd az infúziót!

2009. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem pont ma mesélte el a vadőnő hogy mi is történik. A tesztem ugyan negatív lett, de azért megkérdeztem hogy mi is ez. Szóval nekem azt mondta, hogy szülés előtt 6 órával és közvetlen a szülés megindulásakor adnak egy antibiotikum injekció, és ez írtja a bacikat. Ugyanis amikor a baba áthalad a szülőcsatornán, sajnos a hüvelyváladékkal tele lesz a szája, az orra és bekerül a szervezetébe és okozhat különböző megbetegedéseket, de így hogy ezeket megkapod nem fog. Ez abban a kórházban működik így ahol én is szülni fogok.


Ne aggódj, az orvosok tudják a dolgukat, csak otthon ne felejtsd a leleted! :)


37 hetes kismama

2009. jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Nekem is pozitiv lett, és a neonatologusok nagyon is foglalkoznak vele.

Simán szültem, 14 napig voltunk kórházba, mert addig vénásan antibiot kapott. Ha nálad pozitiv lett valószinű a gyereknek is az lesz ha csinálnak baktériumtenyészetet fülváladékból.

Lányoknál nem veszélyes, viszont egész életükbe strepto- hordozók lesznek, fiúkat viszont megbetegitheti, akár agyhártyagyulladást is okozhat!!!

2009. jan. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam is kimutatták, kaptam antibiotikumot és szüléskor egy szurit. Születés után a babámat is megvizsgálták rögtön, és 2 nap múlva is, de nem kapta meg, 3 nap után mentünk is haza. Ha már kiderült nálad is, ne aggódj, nem lehet baj. Könnyű szülést!
2009. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azt mondta az orvos és a szülésznők is, hogy az a lényeg, hogy tudjunk róla, mert bajt csak akkor csinál, ha nem tudnak róla és nincs antibiotikum.

Szóval nyugi!!! :) A terhesek közel 30 százaléka pozitív.

2009. jan. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!!!

megnyugodtam, nem lehet baja a Kislányunknak...

most már csak azt nem tudtam kideriteni, hogy hogyan kaphattam ezt meg?

2009. jan. 28. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!