Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkockáztassak egy második...

Megkockáztassak egy második vetélést? Melyiket válasszam - Aviva torna vagy hormontabletta?

Figyelt kérdés
6 hete hogy elvetéltem,9hetes voltam,de Ő csak 5-6-nak nézett ki, meg is halt.:( Tegnap jött meg azóta először, már épp kezdtem aggódni. Az a doki, aki műtött azt mondta, hogy menjek vissza 6 hét múlva, ha nem jön meg, vagy ha megjött, hát azután,mert meg kell támogatni belülről vmivel a vetélés miatt. Igaz, hogy sajnos ezelőtt nem volt orvosom,így hiába hetekig barnáztam,görcsöltem stb, senki se írt fel semmit... Ám most találkoztam az AVIVA tornával, ígéretesnek tűnik,hiszek is az ilyesmiben,megyek 1hét múlva oda...de most nem tudom mit csináljak.Bízzak csak az AVIVában,vagy menjek vissza a jövő héten az orvoshoz,aki műtött (asszem azért kontrollra csak visszamegyek), és szedjem amit felír? Ti mit csinálnátok a helyemben? Jah és eleget vártam már,vagy ha két hét múlva PÉ-m lesz, belevághatunk már? Már annyira szeretném!!! Tudom a doki majd megmondja, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre is....
2009. máj. 30. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Sajnáom a történteket, veled tudok érezni, nekem is volt két vetélésem.

Én az AVIVA tornát nem isemerem, lehet hogy az is jó.De szerintem ne utasítsd el ha doki gyógyszert írna fel, árani nem árt.Én is, meg sokan mások is szedik, segít megtartani a terhességet.Én Duphastontn szedtem,és most 27 hetes terhes vagyok.

Szerintem menj vissza konrollra, és beszéld meg a dokiddal hogy mikor lehet újra próbálkozni.Általában 3 hónapot szoktak javasolni, regenerálódásra.

Sok sikert neked.

2009. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnálom ami történt!

Ezek szerint missed ab-od volt?

Szerintem mindenképp menj vissza kontrollra, és a tornát is kezd el.

Főleg ha hiszel benne, ártani nem fog.

Egyébként ha a doki nem mondta, hogy várj több hónapot, szerintem rápróbálhattok.

Nekem januárban volt missed abom, utána kb 5 hét múlva jött meg, elmentem, kontrollra, és azóta terhes vagyok megint.

Számításaim szerint 10 hetes, de állítólag csak 8, hát nem vagyok nyugodt. Szerdán voltam uh-on, szívhang ok, meg előtte is ok volt, csak remélem a doki elmérte a méretet és minden rendben lesz.De jövő héten megint megyek hozzá (ki fogom harcolni az uh-ot).

2009. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Jó ezt megbeszélni olyanokkal, akik átérzik a helyzetet. Persze mindenképp visszamegyek és azt hiszem a félelmem nagyobb, minthogy megkockáztassak még egyet... Szedem, amit felír, meg csinálom az Avivát, ártani biztos nem fogok velük. Csak remélem, hogy nem kell hónapokat várni, mert anno azt mondták, hogy 3 hónapot kell. Igaz, még csak a fele telt el. Nah majd meglátjuk.

Jó egészséget nektek!!

2009. máj. 30. 11:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenkepp menj vissza,nekem is volt ketto es most megint babas vagyok 9 hetes felek is egy kicsit en is,varom mar hogy tul legyek a kritikus idon.En szedek duphastont napi 3*1.

ha irnak fel neked is majd kezd szedni mert ez magzatvedo tabi.A babavarassal ne varjatok tul sokaig eleg 1-2 mensi es proba ujbol mert a szervezeted meg nem felejtett.Minden rendben lesz?

Miert ment el a babad,vereztel?

2009. máj. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést, nem olvastam végig, csupán a fő kérdést.

Sajnos a hormon tabletta!

Vetélésnél meg aztán végképp.

Nem szabad kockáztatni.

Makk egészséges voltam, de hosszú évekig sokat stresszeltem és most is. Csupán ez teljesen tönkretette a hormon háztartásomat, a menstruációmat, peteérésemet, az életemet...

Már csak gyógyszerrel tudok teherbeesni! Ha tudok még...

2009. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,eleinte görcsöltem, majd barnáztam, majd elkezdem vérezni is.Mivel nem volt választott orvosom akkor még, mindig épp az vizsgált,akihez mentem.Mindig más.Aztán mindig elküldtek UH-ra, ahol a végén még engem csesztek le,hogy miért járok annyit oda,hisz nem tesz jót a babának... Mondom, mert bajt érzek és engem meg mindig küldenek rögtön az orvosok az UH-ra. Aztán amikor már igazi vér folyt rendesen és akkor is hazaküldtek,már haza sem értem, annyira elöntött a vér az utcán, még jó, hogy kocsiban voltam a férjemmel.Akkor a férjem bekeményített,hogy most rögtön visszamegyünk.Pedig úgy küldtek el, hogy jó lenne, ha minden szarért nem mennék oda.(Mert akkor épp, amikor vizsgált a doki,elállt a vér és csak szivárgott.)Nah aztán amikor már ömlött és felfektettek,ua az orvos volt, aki utoljára,vérezve is hazaküldött,mondtam neki:nah most már eléggé vérzek, hogy komolyan vegyenek??? De akkor már a babóka is elment egy nagy fekete paca társaságában.:(( aztán hajnalban meg is műtöttek:( Hát elég durva volt! Soha nem akarok ilyet átélni, még én éreztem magam rosszul, hogy minek rohangálok folyton oda, ha tényleg nincs semmi bajom. HÁT volt! Csak ők nem foglalkoztak velem. De akihez visszamentünk legutoljára,aki elküldött előtte,végül aztán ő műtött meg is.És akkor már állandóan látogatott,kérdezgetett,láttam rajta, hogy lelkiismeretfurdalása van:) Úgyhogy őt választottam orvosomnak is, talán mégegyszer nem hibázik...
2009. máj. 31. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!