Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A családi pótlék igénylést ha...

A családi pótlék igénylést ha az apa számlájára folyósítják, akkor ő az igénylő is? Az egyszeri anyaságit is kérhetjük az apa a számlájára?

Figyelt kérdés

Tehát elég egy családtámogatási ellátásokat igénylő lapot kitölteni az apa nevére?


köszönöm:

38 hetes kismama


2008. ápr. 4. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van apasági nyilatkozat és/vagy házasok vagytok, akkor lehet. De azért inkább hívd fel előtte az illetékes szervet.
2008. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem oda utalják amilyen bankszámlaszámot megadsz.pl én a fizetésemet kértem párom számlájára / nem a férjem, csak élettárs, nem akartam bankszámlát, minek kettő?/.a havi számla kivanoton úgyis felvan tüntetve mely összegek honnan jöttek.

de azért kérdezzétek meg, ahol igényled.

boldog babavárást és babázást

2008. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Természetesen hogy lehet. Az nem befolyásol semmit sem oda utalják ahová kéred az igényléskor. ha bankszámlára kéred akkor azt a számlaszámot adod meg. de egyépként nem muszáj neked is csináltatni számlaszámot lehet közössé is tenni és akkor egy számlaszámon fog futni mind a kettőtöké sőt ha jól tudom még egy plusz bankártyát is kapsz és így 2 kártyátok lesz egy nála egy nálad ugyan az a számlaszámmal:-)

2008. ápr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na ezeket már értem, és köszönöm, de ki az igénylő? Én vagy lehet a férjem is? Tehát van az a családtámogatási ellátást igénylő lap, ahol be kell jelölni a családi pótlékot, és az egyszeri anyaságit. Na oda nem tudom, kinek a nevét írjam, mert a férjem szlájára menne a csp majd. És van az 1-es sz. pótlap csp igényléshez, ahol megintcsak ő az igénylő? Az 5-ös számú pótlap az anyasági igénylőlap, ott is lehet az ő nevét írni, mint igénylő? Mert az ő számlájára menne. Ezt nem tudom még.
2008. ápr. 4. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!