Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor eredménynek...

Terheléses cukor eredménynek mennyi a határértéke? az éhgyomori 6 alatt, a 2 órás az 7,8 alatt, de az egy órásnak mennyinek kell lennie?

Figyelt kérdés
holnap megyek, az előző babánál még csak a 2 órás értéket nézték, most az egy órásat is.
2012. jan. 29. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2 órásnak 6,8 alatt kell lenni. Engem 7 -tel befektettek...
2012. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rögtön utána befektettek? de miért?
2012. jan. 29. 17:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az egy órásnak nincs határértéke, és szintén 7,8 a határ.

Kedves első, ilyet még nem is hallottam, miért fektettek be 7-es terheléses cukorral?

2012. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért fektettek be, mert azt mondták, hogy magas. Itt az a "szokás", hogy 6,8-ig jó. Mikor meglátta a védőnő, másnap már mehettem is be 3 napra... Itt nem néznek 1 órásat.
2012. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy órás terhelt cukor nagyon inoghat személyenként, nem nagyon szokás nézni.
2012. jan. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És nálunk is 6,8 a határ, és bizony befektetnek cukorprofilra, ha fölé megy.
2012. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes. 10,4 lett a terheléses eredményem, és nem fektettek be. 160grammos diétát írták elő és hogy naponta 4-szer mérnem kell. Persze a vércukormérőt azt mindenkinek meg kellett vennie önmagának. Persze, tudom, a készülék nem drága 8-10ezer forint vagy még olcsóbb is van, csak a tesztcsík drága bele, mert egy doboz 3.500,-Ft és 10 napra elég csak. Aztán hónapokig kell mérni, TB pedig nem támogatja, ha nem vagy inzulinos.


Egyébiránt 7,8-ra szokták mondani a határértéket, a terhességi diabéteszes csoportban a foglalkozáson 7,1-et mondtak étkezés után 1 órával maximumnak.


Az pedig, hogy hol mi a normális, attól is függ, hogy melyik módszert alkalmazzák. Sok helyen zsemle és tej, máshol cukros víz. Van ahol megengedik, hogy citromot tegyenek bele, van ahol nem. És nem is mindenhol vesznek 3szor vért. A legtöbb helyen éhgyomorra és a terhelést követően 2órával vesznek vért.

2012. jan. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kezembe az eredményem: éhgy: 4,8 , 60 perces 9,4 , 120 perces 6,8! azt mondta a védőnő, hogy a 9,4 az nagyon sok! volt valaki hasonló helyzetben? tényleg sok?
2012. jan. 30. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!