Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi cukor hányadik...

A terhességi cukor hányadik héten derült ki nálatok kismamák?

Figyelt kérdés

Már az első vérvételi eredményeknél vagy csak a cukorterhelésen.

Nagyon félek,11 hkm vagyok.A kisfiamnál nem volt semmi gond a cukrommal.Pár napja észrevettem,hogy édesség fogyasztása után ver a szívem és nem jól vagyok.Tegnap egy nagy adag reggeli után apukám 6,9-t mért cukorszintnek.Ez tudom,hogy magas.Ma reggel jön újra mérni éh gyomorral.Mi számít pontosan rossz eredménynek így?Menjek védőnőhöz?

2 napja nem ettem édességet,azóta nem is voltam rosszul.

Nagyon félek,apukám cukros......


2012. jan. 18. 06:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szóval reggeli után egy órával kell mérni a cukrot és az 7,2-ig belefér. Az éhgyomrinak 6,5 a max. értéke. Az is számít,hogy mikor reggeliztél és mennyit. Cukorbetegségnél nem szokott az édességevés rosszul létet okozni. Ahhoz, már nagyon nagyon magas cukorszint kellene, ami már jócskán 15-20 felett van. Ha cukros vagy, akkor a tartós szénhidrát megvonás okozhatna rosszul létet.Ha terhességi cukrod van, akkor az a huszadik hét után jelentkezik leghamarabb. Én négy gyermekemmel voltam terhescukros és a huszadik hét után kezdett felkúszni a cukorértékem.
2012. jan. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálam a cukorterhelésen derült ki, a 24. hét környékén azt hiszem. Az éhgyomri jó lett, a terhelt pedig 7 lett. Engem ennyivel befektettek a kórházba, hogy beállítsák a cukromat.
2012. jan. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálam is a cukorterhelésen. De én az elején hányós voltam, és a középső 3 hónapban evés után mindig szédelegtem. Aztán beállították nálam a diétát, mindig éhesnek éreztem magam, viszont nem szédültem. Szerencsére az inzulinig nem jutottunk el, de minden hónapban mérte egyszer a belgyógyász, és nekem is kellett otthon. Hát én nagyon betartottam a diétát, de végig magasabb, de még jó tartományban volt a cukrom.
2012. jan. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Az én nagypapám is cukros, és apa is már diétázik. A terhességi cukor betegség előre vetíti, hogy nagyobb esélyjel pályázunk az öregkorira, pláne ha a családban van/volt öregkori cukros. Mit ettél akkor reggelire?

2012. jan. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.Hát tegnap jól bereggeliztem pecsenyezsíros kenyeret ettem,meg utána édeset is,így volt 6.9-Mindjárt jön apum,megmérni az éhgyomrit is.

Akit 7-es cukorral befektettek az nem volt egy kicsit túlzott,én úgy tudom-legalább is kisfiamnál 7,8 lehetett a terheléses.Az volt nekem 7,6 de a doki csak annyit mondott rá,kevesebb édességet egyek.ennyi volt,utána is méregette apukám,de nem volt gond.hát remélem most sem lesz.Csak azok a szívdobogásokat vettem észre utána,persze aztán lehetett a hidegfronttól is...

2012. jan. 18. 07:27
 6/12 A kérdező kommentje:

4.6 volt az éhgyomri,remélem így is marad:)

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.Megy a kezecske:)

2012. jan. 18. 08:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Jaj semmi baj nincs a 6,9-es "terhelttel". Ha otthon akarsz terhelni, kiflivel és tejjel csináld, kétórával utána ne legyen 7 felett. Éhgyomri 6-ig jó. És nem kell ettől jobban parázni,mint amit igényel valójában a dolog: kórházba sem fognak fektetni, csak ha a kontroll méréseken a diéta mellet 7 fölé menne. Egyébként azért mérik 24 hetesen, mert addigra okozhat bizonyos embereknél a terhességre jellemző élettani inzulinrezisztancia diabéteszt. Nézegessétek, de amiket írtál, mind jó eredmény, ne izgulj.
2012. jan. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyébként az édességfogyasztás utáni szapora szívverés nem jellemző, maximum ahogy már írták is, ilyen 20 körüli cukor mellett, nyilván 20as cukorral, főleg ha nem 20 éves az ember, mindenki tachycard kicsit.


Szerintem inkább félsz attól, hogy ez lesz. Ne tedd, ha lesz is jól kezelik majd, ha meg nem akkor hurrá. :) Méregesd azért, az nem árt, és téged is megnyugtat.

2012. jan. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj! Édesség fogyasztás után "csak" ennyire ment fel neked. Ez nem rossz. Nekem a szénhidrát (egy szelet fehér kenyér után volt 6,9). Nekem az orvos azt mondta 7-7,8 kevés édességet fogyaszthatok, efölött diéta, ha diétával nem tudom szinten tartani, akkor inzulin. 9,2 lett, szóval diéta volt, inzulin nem kellett. Gondolom, akinél nagyon magas a cukorterhelés értéke ott akár egyből beállíthatják az inzulint is. Tapasztaltabbak? Jól gondolom ezt?
2012. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

10,2 lett a terheléses eredményem. Az éhgyomorra vett pedig 5,3. Nem fektettek kórházba. 160g-os diétára fogtak és napi 4szer mérni is kell, de azzal meg leesik 3-3,5-re a cukrom.

Na nekem attól volt szédülés, szapora szívverés, légszomj és ájulásérzet. Normál táplálkozásra visszaálltam, kicsit jobban figyelek a szénhidrátra. Értem ez alatt, hogy nem eszek meg naponta egy tábla csokit, de a kenyérfélék ugyanúgy bent maradtak az étrendemben, mint korábban. Általában 4,8 és 6,3 között mérek étkezés után 1 órával így, valódi diéta nélkül.

2012. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!