Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen mértékben árthattam a...

Milyen mértékben árthattam a babának? Maradandók lehetnek ezek a károsodások? Tudom még valahogy korrigálni?

Figyelt kérdés
Nem vettem észre, hogy terhes vagyok (amúgy 10 hetes), s az elmúlt 3 hónapban többször fogyasztottam alkoholt és amúgy meg dohányozom is. 3 hete elhagyott a párom, amikor megtudta, hogy gyereket várok. Eldöntöttem, hogy megtartom. 35 éves vagyok, de nem csak ezért...
2008. ápr. 4. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A cigit mindenképp tedd le és szerintem kezdj el valamilyen terhesvitamint szedni (Elevit, Gravida...), egyél sok zöldséget és gyümit!
2008. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még nem csináltál olyat a babóval, hogy komoly gondot okozzál, de mostantól totál iktasd ki természetesen ezeket az életedből. Sokan ilyenkor tudják meg, hogy terhesek, addig pedig élik az életüket. állítólag az első 20 napban egyébként sem árt semmi a babának, kivéve mondjuk a sugárzás persze, gyógyszerek nem nagyon.

A klényeg, hogy mostantól egészséges életmód és szedjéj Gravidát, az is rásegít sokat, hogy ne legyen baj+egészséges táplálkozás.

Boldog babavárást!

2008. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sztem tessék megnyugodni! Van aki az egész terhességet végig-cigizi és nem lesz baja a babókájának, de persze jót sem tesz vele. Valószínűleg nem lesz semmi baj, de a dokid érdemes kifaggatni,hogy van-e vizsgálat, amit esetleg érdemes lenne elvégezni ( ilyet igaziból eddig csak drogos terheseknél láttam és arra irányúl, h a baba ne legyen függő).De ne gondolj rosszakat, most már mindent jól fogsz csinálni és minden rendben lesz. De cigizni se tessék ám!
2008. ápr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom az előttem szólókhoz, nem valószínű h baj lehet, de innestől stornó, a dohányzás is, kezd el szedni vmi terhesvitamint, sok gyümölcsöt és rostos ételeket egyél, biztos nem lesz baj:)
2008. ápr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
A fogantatástol számítva van két hét,a minden vagy semmi alapján ha picit is károsodott a sejt,nem marad meg a terhesség.Nekem volt egy 5óra hosszás szívkatéterezésem,ami alatt 10perc nem direkt sugárzást kaptam.Nem tudtam hogy terhes vagyok,mert 3,5éve nem estem teherbe.Pont a védett időben voltam.Jártunk genetikusnál is,nagy mázlim van!Most 26.hetes vagyok voltunk 4dvizsgálaton is,hála a pici fiúnk rendben van.Vitamint,folsavat feltétlen szedjél.Boldog babavárást!
2008. ápr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A cigivel és a túlzott alkoholfogyasztással árthatsz neki, Tedd le a cigi és csökkentsd az alkoholfogasztásodat mininálisra. Ne haragudj, de a barátod egy nagyon felelőtlen ember, ha ilyen helyzetben cserbenhyg. Ha ezt megtette, akkor ne is enged vissza, szerintem kítűnő anya leszel, anélkül, hogy ő veled lenne, bár nem is fog veled osztoznii a boldogságodon!Kitartást és sok bolodgságot nektek!
2008. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A babának a 4-12 hét között lehet a legtöbbet ártani.

Ugyanis a 12 hétig fejlődik ki szinte mindene.

Szerintem mindenképp beszélj a dokiddal,és neki is mondd el ezeket.Nem kell ezt szégyellned,nem számítottál a babára,és ha ártottál is neki,nem direkt.Sajnos az nem igaz,hogy ha baj van akkor nem marad meg,mert akkor üresek lennének a fogyatékosotthonok,és nem több évet kéne helyre várni:(((Szedjél valamilyen terhes vitamint,lehet,hogy neked nem ártana megcsináltatni az amniocentézist,vagy a corionvételt,azt előbb végzik.Ezt 35 év felett amúgy is javasolják,de az előzményekre való tekintettel,te is jobban megnyugodnál.Nem kellemes a vizsgálat,de ki lehet bírni.Nekem csinálták a kislányommal,mert visszajött a genetikám.

Sok türelmet,kitartást,egészséget és boldogságot kívánok neked a babához.

És nagyon sajnálom,hogy elhagyott az apuka benneteket,de ilyen ember nem is érdemes rátok.

2008. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólok!


El sem tudom mondani, hogy mennyire örülök a válaszaitoknak és nagyon KÖSZÖNÖM!!!

2008. ápr. 7. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!