Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhlepény a fundusban. Ez mit...

Méhlepény a fundusban. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

Az első babámnál "össze-vissza tapadó" volt a méhlepény, de jobbára mellső fali. Volt, hogy egyik uh-on azt látták, hogy mellső falon van nagyobb részben, de rálóg a hátsó falra, aztán pár hét múlva csak a mellső falon, meg ilyenek.

Szüléskor nem vált le, műtéttel szedték ki. Remélem ez a mostani lepény szépen leválik majd. De nem tudom, hogy akkor most hol is van? Mi az a fundus?


2012. jan. 30. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
A fundus az a méhed latinul.
2012. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez nem árulja el, hogy hol tapadt?
2012. jan. 30. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
A fundus a méhed teteje, tehát azt jelenti, hogy felül tapad a lepény.
2012. jan. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Kedves első! A fundus latinul feneket jelent.. :) A méh az uterus. Tehát a placenta valahol a "fenéki" részen tapadhatott :)
2012. jan. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Na most aztán lett itt minden :)

Tényleg méhfeneket jelent szó szerint a fundus, de ez igazából a méh teteje.

[link]

2012. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is azt írták,hogy a fundusban tapad. Megkérdeztem a dokit és azt mondta,hogy az a legjobb hely.A méh kicsit hasonlít a gyomorhoz(alakra),és van benne egy kis hajlat,pocak rész.Ez a belső vége a méhnek.Nekem azt mondta a dokim(persze poénból),hogy biztosra ment a manóka,onnan tutira nem esik ki! :D
2012. jan. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!