Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nekem a méhlepényem a fundusba...

Nekem a méhlepényem a fundusban van akkor én elöbb vagy késöbb fogom majd érezni elöször a baba mozgását? Csak azért kérdezem mert itt olvastam hogy nem mindegy hogy hol tapadt meg a méhlepény!

Figyelt kérdés
13 hetes vagyok és már nagyon várom hogy a érezzem a kicsi moszgását:)! Átlagos testalkatom van!
2008. nov. 21. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Szia


A fundus az méhet jelent. Itt az a kérdés, hogy neked a mellső vagy a hátsó falon van. Mert ha mellső falon, akkor elméletileg később. Ha a hátsón, akkor viszont hamarabb, akár a 15 héten is.

2008. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt sajnos nemtudom mert nem mondta a doki:(! Csak annyit olvastam el a papiron amit adott hogy a placenta a fundusban! :(
2008. nov. 21. 17:18
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Előző vagyok. Bocsi a fundus a méh felső része, bocsi és nem az egész méh, mert az gravida. Tehát, ha a fundusban van akkor szerintem hamarabb érezheted a babát. Szerintem kb 16 hét környékén, ha első baba
2008. nov. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen elsö baba lesz már nagyon várom akkor már csak 3 hét:DD!

Köszi a választ:)!

2008. nov. 21. 17:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első babánál átlagosan a 18-21. hét körül érzed először a mozgást. És igen, ha a hátsó falon tapad, akkor egy kicsit előbb. Testalkatodtól nem függ a dolog. :)
2008. nov. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!A FUNDUS ebben az esetben méhfeneket jelent.A GRAVIDA: terhes nőt jelent,a méh viszont UTERUS(nem kötözködni akarok,bocsánat) [link] itt minden kifejezést megtalálsz,bár nem ez volt a kérdés:) Talán te hamarabb fogod érezni a mocizást,de 3-4 hetet még bírj ki:)
2008. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fundus egészen pontosan a méhboltozat, tehát a méh teteje.

Nekem is ott tapad, első baba, vékony testalkatom volt baba előtt és a 18. héten éreztem először, majd napokig semmi, és egy héttel később viszont már intenzíven, kívülről is látni lehetett a kidudorodást, illetve a párom is érezte a mozgást. Tehát határozott rúgások voltak.

Boldog babavárást!

2008. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!