Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek milyen eredmények? 18...

Ezek milyen eredmények? 18 hetes terhes vagyok, ma voltunk a genetikai ultrahangon.

Figyelt kérdés

BPD:38 mm;OFD:50 mm;HC:141mm;APD:40 mm;TAD:42 mm;AC:129 mm;és a súlya 216g.

Placenta a hátsó falon tapad;magzatvíz menny.e átlagos.

Viszont le van írva hogy a bal plexusban 3.9mm-es,a jobb oldalon 3.5 mm-es CPC látható.Viszont az ultrahangos azt mondta hogy ettől nem kell megijedni,majd az orvossal beszéljük meg.Viszont én nagyon megijedtem.Félek hogy baja lesz a kisbabámnak.Valaki volt/van hasonló helyzetben??

A leletemre rá van írva az is hogy diagnózisok: 02000:Fenyegető vetélés.Viszont ezt nem mondta ott a doki.


2012. jan. 31. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Plexus cysta-ja rengeteg babának van, nekünk is volt, de egy hét alatt felszívódott!

Nekem a beutalómon is maradt rajta ilyen iránydiagnózis, így persze a leleten is rajta volt... Az lesz a tuti, ha az orvosod kérdezed meg!


Boldog babavárást :)

2012. jan. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

23.hétben vagyok. Genetikán a 18.héten voltam (korom és alacsony AFP miatt), nekem is ráírták hogy felritkult plexusok azaz ciszták vannak a baba koponyájában, s emiatt (is) amniot javasoltak. Persze megijedtünk, sos időpontot kértünk egy híres pesti UH központba ( Magzati Diagnosztikai Központ ), 3 nap múlva mentünk UH-ra, a baba teljesen egészséges, nincs ciszta a fejében!!!! És kisfiú.

Szóval ne aggódj.

2012. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem lesz esetleg ettől a cisztától bármi baja a babámnak?
2012. febr. 1. 13:14
 4/4 anonim ***** válasza:

"A plexus ch. ciszta önmagában semmit nem jelent, legfeljebb tartós fennállása indokolhatja a magzatvíz vizsgálat (amniocentézis) elvégzését genetikai vizsgálat céljából." dr. Nagy László írta a Babaneten :)


Kontroll ultrahangra visszahívtak? Gondolom egy hét múlva lesz, legalábbis nálam úgy volt és felszívódott addigra. Engem elküldtek a genetikára, de ott már teljesen negatív lett az ultrahang lelet! :)


Beszélj a dokiddal, szerintem csak ő fog tudni teljesen megnyugtatni.


Boldog babavárást :)

39+5 hkm

2012. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!