Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Éjjelente sokszor begörcsöl a...

Éjjelente sokszor begörcsöl a vádlim, arra ébredek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nektek is előfordul? Mit lehet vele kezdeni? Gravidát szedek.
2012. febr. 2. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
calcium vagy magnézium pezsgő tabletta de ha borogatod egy kis állott langyos vízzel az is jó
2012. febr. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kalciumot javasolt a doki, de az nem igazán volt elég. Mellette szedte magnéziumot is. (a terhesvitaminon felül)

Teljesen nem mulasztotta el semmi sajnos, de azért enyhült.

2012. febr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

kálciumot ne vidd tulzásba az túladagolható


De szedjél magnéziumot külön plusszban. azt lehet akármnennyit, és az izom görcsökért az felelös. a hasad is begörcsölhet, vagy keményedhet, ez mind normál a terhesség idején ezért kell plussz magnéziumot szedni.

2012. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kalciumhiányra utalhat. Nekem mindig oltások után fordult elő, de annyira fájt hogy szinte a sírógörcs jött rám.
2012. febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ezt még senki nem ajánlotta...,így ha megint erre ébredsz,akkor a lábfejedet,lábújjaidat feszítsd a térded felé addíg míg el nem múlik,vagy nem enyhül a fájdalom!

Nálam ez nagyon sokat segített,mikor annó az első kislányomnál rátaláltam erre a válaszra.. :)

Most várom a második csajszimat. Szerencsére ez nem igazán jött elő,csak 1-2-szer..mármint a lábgörcs..,viszont most meg a kezem zsibbad egész nap..Éjjel olyan szinten fáj,hogy nem tudok aludni tőle...,de erre csak azt a megoldást találtam a neten,hogy megkell szülni..csak az segít.. :)

A magnézium és a kálcium szedést meg úgy csináld,hogy ne egyszerre vegyed be,mert gátolják egymás felszívódását,vagy mit.... :) Szóval a lényeg az,hogy mondjuk az egyiket reggel vedd be,a másikat meg este..

Bár én 3X2 magnéziumot szedek,meg egy kálcium tablettát,de én valamikor a 3 adag közt veszem be az 1 kálciumot..

2012. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én hiába feszitetettem hátrafelé, kuszott a görcs végig a vádlimon, a férjem azt hitte már szülök, annyira szenvedtem. Aztán a barátnőm tanácsára, ha megint kezdődik, felpattanok és talpra állok. Azonnal elmulik. Ez melett persze a magnézium sem árt. Mióta így csinálok tényleg rögtön el mulik és utána sem fáj, mert egy ilyen alkalom után sántitottam 2 napig, míg nem ismertem a talpraállós módszert.
2012. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a doki magnéziumot (Magnerot) javasolt a lábikragörcsökre.
2012. febr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos hónapokig tartott ez a lábgörcsölgetés,az én orvosom Magne B6-ot javasolt és amit az előttem író írt felpattanni ráállni.A tablettától valóban ritkultak a görcsök de arra is rájöttem ha több folyadékot iszom talán az segít a legjobban.A Magne B6-ot viszont a 36.héttől nem javasolják mert a késleltetheti a szülést.37 hetes kismama
2012. febr. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Babi0906 ***** válasza:

Szia. Nekem terhesség előtt is sokszor begörcsölt éjszaka a vádlim, de amikor terhes lettem a doki egyből elkezdte szedetni velem a magnerotot és azóta semmi pedig féltem tőle, hogy biztos szenvedni fogok ettől, de nekem bevált és azt mondta, hogy a közérzetnek is jót tesz :D. A kálcium pezsgőtablettát csak akkor használom, ha elkezdenek nagyon töredezni a körmeim, fájnak a fogaim,a bokám akkor iszok egyet és utána minden ok.

Jó babavárást 24+3 hkm

2012. febr. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!