Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TB járulékot fizetnem kell...

TB járulékot fizetnem kell magamnak de akkor minden ellátásom ingyenes lesz? Megszűnt a jogviszonyom, ugye 45 napig még él a TB-m, élég március elejétől fizetnem magamnak? Várandós vagyok és nem szeretném hogy ne lássanak el a kórházba!

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj be az önkormányzatra, és kérd, hogy fizessék neked. Ha volt munkaviszonyod, akkor ők majd átvállalják.


Amúgy igen, ha fizeted, vagy valaki fizeti neked, akkor minden TB-s ellátás jár neked "ingyen". Már fizettél érte, tehát nem ingyen van, csak ott nem kell fizetni...

2012. febr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 3. 07:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van.

A: Bemész az APEH-hoz, és ott tudod intézni. Kapsz egy csomó papírt, amit ki kell töltened, leadod, megkapod a csekkeket és kész is (épp tegnap intéztem, szintén várandósan). Ha majd megkapod a papírt, hogy megszületett a kicsi és kapod a GYES-t (erről kell a határozat), ismét be kell menni és az alapján kijelentkezni.


B: Megkérheted az önkormányzatot, hogy segítsenek ki, ez esetben fizetik helyetted egy évig, de úgy tudom, ez csak 1x igényelhető egész életedben. Hogy megéri-e tartalékolni, az más kérdés, ki tudja, szükséged lesz-e rá valaha, és ki tudja, nem szüntetik-e meg addigra...


Mindenesetre boldog babavárást!

Orwella

2012. febr. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem csak egyszer igényelhető az önkormányzattól hanem akárhányszor amennyiben nem rendelkezik jövedelemmel.
2012. febr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!