Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon durva aranyerem van....

Nagyon durva aranyerem van. Mit lehet vele tenni? A fekvéstől hamarabb gyógyul? Vagy inkább sétálgassak?

Figyelt kérdés

Használtam rá Spertit, Körömvirág krémet, Venoruton kapszulát is szedtem és a krémet is használtam. Detralexet szedek jelenleg, és Doloproct kúpot és krémet is használok. Ezek ellenére iszonyatos fájdalmaim vannak. Ez a durva dolog kb 1 hete tart. Néha kicsi javulást érzek, de jelentéktelen. Kb 2-3 centinyi dudor van kinn a popómból. Ha kakilok az egész fenekem "kifordul", egy részét vissza tudom nyomni, persze iszonyatos kínok közepedte. Még azt vettem észre, hogy szinte folyamatosan nyomás ingerem van, mintha pukiznom, vagy kakilnom kellene. Ez állítólag azért van, mert a baba nyom mindenemet lefelé.

Ez a második gyermekem lesz, holnap kezdem a 32. hetet.

Ha szülésig megmarad ez az iszonyú szenvedés, hatalmas aranyér a fenekemen, akkor császároznak?


2012. febr. 6. 10:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szegény te!


Nekem a 20.héten jött ki,ülni,állni,feküdni sem tudtam,bár nekem nem volt ekkora,kb.1 centis!

Szülés után pedig rettentően fájt,13 hónapja szültem,még mindig megvan,de már nem fáj.

Szóltál a dokidnak,hogy ez van neked?

Nekem a Reparont ajánlotta,az nagyon jó volt,szülés után még kb.4-5 hónapig kenegettem,szerencsére már nem kell!

Kitartást!

2012. febr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Persze, szóltam a dokinak. Éppen holnapra kaptam időpontot egy újabb sebész dokihoz. Én már most rögtön benne lennék egy műtétbe.

Köszi sajnálatot.

2012. febr. 6. 11:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért ha később is fájni fog,próbáld meg a Reparont!
2012. febr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok.Nekem is hasonló a gondom,35 hetes vagyok,és jobban félek attól,hogy szülés után kínok kínját élem majd át,mint magától a szüléstől.Második lesz,az elsőnél jött ki először,alig tudtam menni szülés után.TV-ben láttam a Reparont,tényleg jó?Szülés előtt is lehet már használni megelőzésképpen?
2012. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen,lehet használni!

Megszüntetni nem fogja,de jelentősen enyhíti a fájdalmat,minden kis-nagy wc.után be kell kenni!

Nekem sokat segített!

2012. febr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is Reparont hazsnáltam meg aurobin krémet használtam. Igaz nekem "csak" a szülés után jött ki, de volt hgoy nem mertem elmenni wc-re 2-3 napig mert iszonyatosan fájt, meg vérzett a fenekem. Aztán mikor már nem bírtam tartogatni csak akkor mentem el. De a kúp és a krém hatására néhány hét alatt elmúlt. Próbáld ki hátha segít. Nem irigyellek szegényke!
2012. febr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Képzeljétek, tegnap délután voltam praktológusnál. Átautóztam egész Budapestet. A fél úton zokogtam a fájdalomtól. A doki vissza nyomta a diónyi aranyeremet. Hát, nem semmi fájdalmaim voltak! Aztán sós vizes borogatást tett rá, és nekem is folyamatosan sós vízzel kell borogatni. Kb fél liter vízbe el kell keverni 4 evőkanálnyi sót és 10*10 centis gézlapokat kell benne áztatni, és ezt a popómon sűrűn cserélgetni. Állítólag azt a nagy ödémát ez néhány nap alatt leviszi. A "kezelés" után bekaptam egy Algopirint, hogy haza tudjak vezetni. Még a rendelőbe lefeküdtem egy negyed órára, mert képtelen lettem volna rögtön elindulni. Pihennem, feküdnöm kell. Hű, de elegem van már a fekvésből! Még mindig fáj a fenekem, de már nem annyira.

32 hetes terheseket nem műtenek, csak kimondottan indokolt esetben. Ha nem javulok, vissza kell mennem.

2012. febr. 8. 10:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Jobbulást neked! :)
2012. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom azóta mi újság van, de nekem az első terhességemnél volt ugyan ez mint neked, csak annyi különbséggel, hogy nekem rög lett az aranyérben és mindenképpen meg kellett műteni. Sokkal rosszabb volt, mint maga a szülés. Most a második terhesség 35. hetében tartok és előjött megint. Nagyon fáj, úgyhogy gondoltam megkérdem, hogy segített e a borogatás? A tüneteim ugyan azok, mint neked és ugyan azokat szedtem mint Te. Nekem csak a detralex használt. Viszont nekem a doki azt mondta, hogy eszembe ne jusson visszanyomni, mert attól keletkezhet a rög benne. Ha külső az aranyér (kilóg) akkor annak úgymond kint a helye, ha gyógyul, akkor visszahúzódik.
2012. febr. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Már szinte teljesen helyre jött. Az a sós vizes borogatás csodákat tett! Mondjuk kb másfél napig tudtam vele borogatni,mert utána a só elkezdte kicsípni a fenék tájékomat. Utána Venuroton gélt tettem sima vizes gézlapra. A 10*10-es gézlapokat negyedbe hajtottam. Aztán megint sós vizes borogatás. És ezeket felváltva használtam. Kb 4 napon belül elmúlt a fájdalom. Még mindig érzem, hogy ott van valami kis bőrnyúlvány, de nem fáj.

Nagyon sokat segített, hogy vissza nyomta a doki. Utána már nem is jött ki annyira, csak kakilásnál, de simán vissza nyomtam. Állítólag így gyorsabban gyógyul. Ezek szerint ahány hely, annyi szokás. (Neked mag azt mondták, hogy kinn a helye.)

Szülés után valószínű, hogy vissza megyek abba a magán rendelőbe és rendbe tetetem magam. Állítólag van ott valami speciális gép, amivel pikk-pakk megcsinálják, és utána nem is érzek majd semmit. Erre vannak specializálódva. Kíváncsi leszek majd.

2012. febr. 23. 06:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!