Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes vagyok. Ártalmas...

30 hetes vagyok. Ártalmas lehet a terhességre a kutya?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt kutya a környezetemben,de most anyuéknál fogok lakni(tömbház) amíg megszületik a baba.Kutya is van a lakásban.Minden oltása megvan,szépen van ápolva,de aggódom miatta...
2008. ápr. 6. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:

nekem van kutyum a lakásba, egy spániel,ha minden oltása meg van, és nem beteg,szerintem nem lehet baj

23 hetes kismama

2008. ápr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van a lakasban kutya,es semmi bajom soha nem volt tole,es most sincs /19 hetes vagyok/.

Ha rendesen van apolva,es az oltasok is megvannak akkor nem lehet semmi baj.

Boldog babavarast kivanok

2008. ápr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van kutyám, októberben pedig egészséges kisfiam született. Az emberek mindig is tartottak kutyát, nem okoz semmi bajt.
2008. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk nics se kutyánk se cicánk sajnos,de akárhova megyek és ott van kutya,vagy macska ugyan úgy elkezdem simogatni,netán ölbe venni őket,mintha állandóan együtt élnék velük.Nem kell aggódni mindenen!

AMúgy fura mód az állatok megérzik,ha valaki babás és vigyáznak rá.Apáéknál van két kutya,és mindkettőnek szokása felugrálni az emberekre.Az egyik egy szép kifejlett husky,aki bizony meg is üthette volna a pocimat,de nem.Odajött hozzám,hogy simogassam meg,de nem ugrott fel,mindenki másra igen.A macska ugyanez volt,nekiállt dorombolni a pocimnak:):):)

2008. ápr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

hát, nem tudom...

szerintem eléggé felelőtlen az utolsó válaszoló. vajon a toxoplazmózisról hallottál már?

2008. ápr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szíjasztok!Szerintem ha valaki babás,mind én is nem kell minden kapcsolatot megszakitani az állatokkal!Nekem is van 2 yorkim a lakásban,és én imádom őket,nem tehetnek arról,hogy babát várok.Nem fogjuk azért eldobni mert babát várok:Ők imádnak engem,és jó hogy vannak nekünk.A toxoplazmát már tudják gyógyitani,vannak rá jó gyógyszerek.Beteges nem kell félni szerintem mindetől mert babát várunk.12 hetes kismami
2008. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdekes válaszokat kaptál.A toxoplazmózist főképpen macskától lehet elkapni és azoktól is akkor, hogyha ki van engedve mert mindenbe belemegy.A házi/szobakutya/ az egyik legveszélytelenebb állat, hiszen tisztába van téve, hogy a lakást se koszolja.Lent pisil-kakál innentől kezdve, hogyha betartod a higiéniai szabályokat-/pl:nem smárolunk a kutyával/bár én régen mind a 2 kutyámnak adtam puszikat mégse lettem toxoplazmás/ők kint is bent is élnek/ -moss kezet miután a blökivel foglalatoskodtál és ha lehet ne nyulkálj a fenekébe.Az oltás az ugyebár alap.Ne engedd be a szobádba de ezt is csak azért, mert majd amikor a picit odaviszed ha egyáltalán odaviszed, akkor ne tudja összekötni azzal, hogy miatta van a szobából kitiltva.Tulajdonképpen ennyi.:o)

Boldog babavárást....

22 hetes kismami

2008. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi.Tulajdonképpen az utolsó válasz volt a leg érthetőbb.És csak azért kérdeztem,mert ha eddigis lett volna kutya a környezetemben,akkor nem foglalkoztam volna ezzel a témával.De nekünk nincs kutyánk,és csak azért kérdeztem,hogy árthat e ha a 30.héttől kerülök kutyával egy lakásba.Amugy meg távol tartom magamat és a 3 éves fiamat is tőle,mert ez nem egy helyes kis szobakutya hanem harcikutya,ugyhogy játszani biztos nem fogok vele::))
2008. ápr. 6. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!