Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Reggel egy Elevit, és este...

Reggel egy Elevit, és este egy folsav, az sok?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt reggel veszem be.

Az előző terhességemnél is így csináltam, most is. (17 hetes vagyok)

2012. febr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%

Szedd csak az elevitet, aztán nem tudod majd mitől lesz 5 kilós a babád, meg majd nem tudod, miért született valami betegséggel?! Nem értem a kismamákat, hogy miért dőlnek be a reklámoknak? A dokik is ajánlják persze.. No de nem mindegyik! Tessék egy kicsit utánanézni a dolgoknak!

Sok a fejlődési rendellenességgel született gyerek mostanság azok között, akik ezt a mérget eszik! Gondolj csak bele, nagyanyáink és anyáink sem szedtek mindenféle gyógyszert a terhességük alatt...

2012. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jóég... Szedd nyugodtan, ez így tökéletes.
2012. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
(Szeretném ha leírnád azokat az anyagcsere folyamatokat, amelyek a nagy születési súlyhoz vezetnek, majd szeretném azt is, ha leírnád, mi köze ehhez az Elevitnek, vagy bármilyen vitaminnak. Majd vázold, hogy a folsav hiány miért is nem lehet oka a velőcsőzáródási rendellenességeknek, illetve, hogy milyen folyamat az pontosan, ahogyan a magzatvédő multivitaminok károsítják a fejlődő embriót és magzatot. Én neurológus vagyok, nem érdekem, hogy bárki egy grammot is szedjen ebből. Ha hitelesen, és elfogadhatóan megteszed ezt, majd vállalod a felelősséget az ajánlásodért, akkor nyugodtan írhatsz ilyeneket. Addig talán nem kellene.)
2012. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a babák az Elevittől (vagy hasonló vitaminoktól) lesznek-e nagyok... Én max heti 1 db elevitet szedtem, inkább olyankor, amikor nem volt időm rendesen enni a munkahelyemen (egész terhességem alatt pontosan 20 szemet). De egyébként a helyes táplálkozás híve vagyok. Folsavat eleinte reggel és este szedtem, aztán napi egyet. Illetve kalcium,magnézium,vas+folsav pezsgőtablettákat ittam. Nekem ez így bevált.

Kisbabám 4,55 kg-val született :-))) nem hinném, hogy a 20 db Elevittől lett ilyen nagy.

2012. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a bajom, hogy BÁRMILYEN hústól olyan szintű hányingerem van, hogy elkezdek öklendezni ha ránézek/ érzem a szagát. Nagyon kevés étel az amit bírok enni az utóbbi napokban, főleg leveseket, kekszet. Sajnos. Ezért kezdtem szedni az Elevitet,
2012. febr. 7. 14:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Szedd csak nyugodtan. Régen is születtek nagy babák, Elevit nélkül is.
2012. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az előző terhességem alatt is szedtem Elevitet, a barátnőm is. Az én gyerekem 3000 g, az övé 2950 g volt születésekor.

Szóval nem feltétlenül születnek nagy gyerekek Elevit szedése mellett.

2012. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!