Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor hagytátok abba az...

Mikor hagytátok abba az elevit, és a folsav szedését? én most 15 hetes vagyok. Kéne még szednem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, elvileg a szoptatás végéig ajánlott, de az orvos véleménye a fontos, ő a leletek ismeretében javasolhat időtartamot.
2009. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a doki javasolta a szoptatás végéig, és persze a terhesség alatt végig.
2009. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt kb 30. hétig szettem elevitet a vége felé már csak felet naponta. Szülés óta napi 1 db ot mivel még szoptatok.

9 hónapos baba anyukája

2009. máj. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Az elevitet nekem a dokim a 12. hétig javasolta, utána olyan terhesvitamint ajánlott amiben omega3 (azt hiszem halolajnak hívják) van. De a zöldség-gyümölcs sokkal több vitamint és ásványi anyagot tartalmaz mint a vitaminok, és könnyebben is felszívódik! Jön a gyümölcs-zöldség szezon, én azokat fogom tömni és csak omega3-at szedek külön!

14 hetes

2009. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia

Szülésig minden nap szedtem az elevitet szülés után csak 2-3 naponta bekapok egyet.Én olyan vastabit kaptam amibe volt folsav is így végig szedtem

2009. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A vas felszívódásához jó a fólsav, tehát ajánlott a szedése egész terhesség alatt!
2009. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Folsavat a 14. hétig szedtem, Elevitet a mai napig (37+6 hetes vagyok).

Orvosodat kérdezd, nekem mindent ő mond meg. Az Elevitet tudtommal szoptatás idejére is javasolják.

A folsav után jódot kellett szednem (egész a szülésig), az utolsó harmadban meg jó lehet az Omega3 tabletta.

De ezt mindet a dokim javasolta vagy írta fel.

2009. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!