Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a párom volt már bárányhiml...

Ha a párom volt már bárányhimlős és a munkahelyén az egyik anyuka gyereke bárányhimlős viszont én nem voltam még és 12+3 hetes kismama vagyok a férjem által elkaphatom vagy csak közvetlen attól aki beteg?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem csak attól aki beteg,vele ne érintkezz!
2012. febr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függetlenül, hogy a férjed már nem kaphatja el, hordozó azért lehet. De ne vedd 100-ra, én így gondolom.

Boldog babavárást.:)

34hkm

2012. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%

Szia!


Találtam egy ilyen cikket, ez alapján nem kaphatod el!


"A velem egy háztartásban élő 5 éves kislány bárányhimlőjét én (27 éves vagyok és már voltam bárányhimlős) terjeszthetem-e 3. személy felé? Mire kell vigyáznom, ha tiszteletben szeretném tartani a többiek egészségét is? Konkrét eset: a legjobb barátomnak van egy 2 hónapos kisfia, amióta kiderült, hogy a nevelt lányom bárányhimlős nem merünk találkozni, nehogy a 2 hónapos kisfiú elkapja. Reális ez az óvatosság, vagy erősen eltúloztuk?

Válasz:

A bárányhimlőt az az ember terjesztheti aki megkapta a betegséget és benne a vírusok már szaporodnak. Ez már a kiütések megjelenése előtt néhány nappal kezdődik. Ekkor és az újabb és újabb kiütések megjelenése alatt a beteg a garatjából szórja a vírusokat. Tehát cseppfertőzéssel fertőz. A hólyagbennék fertőzőképessége a betegség terjedésében nem számottevő. Ha Ön biztosan volt bárányhimlős nemigen tudja átadni a betegséget, hiszen a betegség kiállása életre szóló immunitást ad, így Ön biztosan nem lesz beteg. Ha azonban barátja nem volt bárányhimlős, az Önök lakásába ne menjen, mert megbetegedhet. Ha a baba anyukája volt bárányhimlős a csecsemő az anyától a méhlepényen keresztül átjutott ellenanyagok miatt néhány hónapig kevésbé fogékony a betegségre.

Dr. Gömöri Ágnes "

2012. febr. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tóth Bernadett2 köszönöm remélem akkor megússzuk!!!
2012. febr. 7. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!