Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baktérium van a vizeletemben,...

Baktérium van a vizeletemben, a doki felírt augmentint. Ha elfogyott, szerintetek szedjek cickafark fű tablettát? Azt hallottam, hogy vizelet tisztító és gyulladáscsökkentő hatású! Ti hallottatok valamit erről?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is fel voltam fázva a 12. hét környékén és én is egyből a cickafarkra gondoltam, megelőzendő a bogyókat. Aztán elkezdtem utánanézni, hogy lehet-e babásan alkalmazni. Bár egy csomó helyen nem ellenjavallják (pl. a Maria Treben könyvben sem), az interneten egy csomó infó kering arról, hogy kifejezetten nem szabad állapotosan sem inni, sem fürdőként alkalmazni. Végül írtam egy netes nőgyógyásznak, hogy ő mit gondol és azt válaszolta, hogy eszembe se jusson, mert elvetélhetek tőle. Hát, megmondom őszintén, nem győzött meg teljesen (tekintve, hogy sok esetben az elvakult gyógyszer-párti dokik ezerszer inkább tömnek antibiotikumot az emberbe, minthogy elismernék, hogy gyógynövényekkel, neadjisten homeopátiával is el lehet érni ugyanazt a hatást, ráadásul mellékhatások nélkül), de ezek után nem mertem használni. Nagyon sokat ittam, C-vitamint szedtem és szerencsére egy hét alatt elmúlt.
2012. febr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Így, hogy most ezt leírtad, és mit mondott a nőgyógyász, nem merem én sem szedni. Azt én is hallottam, hogy a bacik nem szeretik a c-vitamint, így akkor lehet inkább azt szedek.

28hkm

2012. febr. 8. 10:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt nem szabad cickafark teát inni!
2012. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én is úgy tanultam anno term.gyógyász kurzuson, hogy terhesen nem javallott, mert méhösszehúzódást okozhat, de pl enyhe ülőfürdőként lehet ( de ülőfürdőre meg ugyanúgy baciölő a teafaolaj meg a só. Ha ezt teszed bele feoldva a lavórba. Azaz egy pohár forró vízbe 1-2 ek sót feloldani és pár csepp teafa olaj, lavór meleg de nem forró vízbe bele és ebben ücsörögsz 10 percet)

A c-vitaminnal (mivel antibakteriális) úgy próbáld, hogy este lefekvés előtt vedd be az 500-1000 mgot, mert éjjel mégis egy kicsit ritkábban jársz ki wcre (de ha kell, menj ki) és így tovább marad a vese által kiválasztott és kiürült c-vitamin a hólyagodban.

2012. febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, sót eleinte inkább a kevesebb mennyiséget próbáld, nehogy csípjen, ha csíp, irány a zuhany és higítsd a lavórt :)
2012. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, élni fogok a tanácsaiddal! :)
2012. febr. 8. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!