Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy árthatnak a babának/magza...

Hogy árthatnak a babának/magzatnak a gyógyszerek? Miben nyílvánulna meg, hogy a terhesség alatt szedett gyógyszertől van vmi baja?

Figyelt kérdés

Magyarázzátok el légyszi, mert már megőrülök. Itt folyamatosan azt olvasom, hogy terhesség alatt semmi gyógyszert, csak ha halálán van a kismama (még tantum verdét is megkérdőjelezik stb) én meg már a 13 hetemmel a 4. antibiotikum kúrámat csinálom :o( Amióta megtudtam, hogy babám lesz, sőt már előtte is, folyamatosan beteg vagyok: kötőhártya gyulladás, torokgyulladás, most épp arcüreggyulladás. Ezekre mind a dokim antibiotiumot adott én meg mindig rákérdezek, hogy muszáj? Erre ő, ezt és ezt lehet, nem tud mit tenni. Most hogy kérdőjelezném meg a doki döntését, sőt, a nőgyógyászom is azt mondja, amit kiír, azt szedjem. Sőt, még 3*1 Algopyrint is mondott, hát abból már csak talán este szedek, de 3*1-et nem szedtem be. De valaminek csak le kell húzni a gyulladást.

Ti nem vagytok sosem ilyen betegek, vagy tényleg szenvedtek hetekig és nem féltek a szövődményektől. Most én is homeos bogyókkal próbálkoztam, de két nap alatt olyan rosszul lettem, hogy kellett dokihoz mennem.


Most azon parázzak, hogy mi baja lesz a babámnak? El sem tudom képzelni, hogy mi lehet... komolyabb szervi probléma? Vagy csak ekcémás lesz? vagy ételallergiás? Vagy hogyan értelmezzem ezt a "negyhogy szedj gyógyszert, csak ha már a "halálodon vagy" mert árt a babának.

Azt olvastam, hogy nincs ilyen kimutatás, hogy a gyógyszerek miatt lett baja babának, vagy kimutathatóan a gyógyszer miatt... vagy ez is csak a gyógyszermaffia? Már nem tudom mit csináljak, félek a 20 hetes UH-tól, hogy mit fog mondani a doki.... Ti hogy vagytok vele?


A fiamnál ilyen nem volt, nem voltam beteg, akkor tavasz volt, és ő is még a pocakban volt, nem a bölcsiben :o)

Bocs, hogy hosszú lett!


2012. febr. 9. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, olvass utána a Contergan ügynek.


Gyakorlatilag azóta minden fajta "kísérletezést" betiltottak a kismamákon.

Tehát nagyjából nem tudni, hogy okoz-e egy adott gyógyszer bajt, és ha igen, mit.

A lényeg, hogy felelősséget ezért senki nem (akar) vállalni. Emiatt az összes gyógyszerre ráírják vagy alapból azt, hogy nem szedheti kismam, vagy hogy kérdezze meg orvosát gyógyszerészét, vagy hogy az orvos mérlegelje a kockázat/előnyt, és az alapján döntsön.


Amúgy az orvosoknak van hatóanyag táblázatuk, és azzal nekik könnyebb. Bizonyos hatóanyagok csak nagyobb mennyiségben okozhatnak gondot, pl. nekem be kellett vennem egy db Cataflamot, egy orvosi beavatkozás után, doki ellenőrizte, a rendszeres szedése volt tiltott, egy bogyó nem gond. (Persze a Cataflam dobozán az áll, hogy terhesen tilos)


Bizonyos antibiotikumok adhatók terhesség alatt is, szóval a doki biztos körültekintő, mondjuk a 4. féle elég soknak tűnik, még nem terhesen is...


Amúgy én is küzdök. De ez van, igyekszem elviselni a végletekig és természetes módszerekkel küzdeni. (Infra lámpa, sós vizes inhalálás, melegítő párna, ezek...)


Jobbulást!

2012. febr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsö elég jól leírta.

Nincs ismeret és nem is kisérleteznek rajta. egy gyóygszer kisérletezése több évig tart, vagy kár évtizedekig is mit is okozhat.


Ami tény antibiotikumok és már gyógyszerek is okoztak súlyos fejlödési rendeleneséget. Azt hiszem pl nyúlszáj, farkas torok, szürkehályog is okozhat, habár ezeket fertözések is okozhatják.


ezért a legjobb ha semmit de a 12-ik hétig míg kifejlödnek a szervek egyáltalán semmit nem szed a kismama.


lehet antibiotikumot a 12-ik hét után de ahogy írtad csak indokolt esetben.


tudod ez ugyan olyan mint a mandula mütét. bárkinek kiszedhetik, de nem fogják mert hiába rutin mütét azért még is lehet probléma, így annak szedik csak aki akinek indokolt.


az oltás is egy ilyen kérdés. ismeretlen az oltások késöbbi mellékhatása a magzaton, így nem javasolják semmi képpen sem.


vannak országok ahol nbagyon oda figyelnek, pl én németországban élek, itt a gyereknek is csak akkor adnak antibiotikumot ha tényleg bakteriális fertözése van.


pl neked bizosan a kötöhártya gyulladás baktérium okozta? mert ha nem akkor felesleges is volt szedned mert az antibiotikum vírusra egyáltalán nem hat. szóval náluk mikor fosott a gyerek vettek kaki mintát másnap ott volt az eredmény hogy nem bateriális így semmit nem adtak neki csak gyomornyálkahártya vissza állító port.


egyetlen betegsége volt a gyereknek egy baktérium fertözése, pöttyös is lett, biztos volt a betegség arra kötelezö volt 7 napig antibiotikumot szedni. másra nem.

2012. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. Ok, ezt én is így gondolom, nem viccből szedem be azt amit a doki ír, de én, mint egy banki ügyintéző hogyan kérdőjelezzem meg azt, amit két doki is mond? Ha azt mondom nem szedem be, honnan tudjam, hogy nem ártok e jobban akár magamnak, akár a babának egy szövődménnyel? Tényleg velem van a baj? Tudom, hogy a vírusokra felesleges az antibiotikum, de ezt a doki is tudja... Vagy ha ő kiírja, ki vagyok én, hogy azt mondom, nem szedem be?

Igen, mindig olyat ad, amit "terheseknek adható" ezért a 4 antibiotikumból kétfélét szedtem "csak".

komolyan mondom már olyan lelkifurdalásom van emiatt, mintha legalábbis dohányoznék a terhességem alatt... :o((

2012. febr. 9. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!