Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik terhessegük sorän orrcsep...

Akik terhessegük sorän orrcseppet hasznältak (Nasivin. Stb, nem tengervizes) lett valami következmenye? Nalatok v a babänäl?

Figyelt kérdés
Annyi helyen olvasni,hogy nem szabad es ugyanannyi helyen hogy nyugodtan...ha a tengervizes lötty nem segit,megis mit tehetnenk mi kismamäk?Nekem a häziorvos a nasivint irta fel.Akkor most mi van?

2012. febr. 9. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

én tök beteg voltam, és használtam nasivint, az 1-6 évesnek valót. kicsit gyengébb mint a felnőtt, lassabban hat, de tökéletesen . és nem csinálja ki az orrnyálkahártyát. a fiam 9 hós. az ég világon semmi baja:)

nyugodtan vegyél:)

2012. febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is használok. Reggelre így is csak a számon kapok levegőt. Szerintem a babámnak is jobb, ha alszom pár órát, mint ha semennyit.

Amúgy ez is lokálisan felszívódó cucc, és az orr nincs annyira közel a pocakhoz, így mire a vérárammal odaér, már nem lesz annyira vészes. Legalábbis remélem.


Amúgy én ha csak működik, akkor az 1-6 éveseknek valót használom (Nasivin sanft), ez kicsit enyhébb, de ha ez nem elég, akkor erősebbet.

2012. febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtato valaszokat.Nagyon megfaztam sajnos mar egy hete hasznalnom kell a nasivint,de en is csak a gyerekeknek valot vettem.Sajnos annyira megremisztik a kismamakat sok hüyeseggel,h a vegen mär mindentöl felnünk kell...:(
2012. febr. 9. 15:11
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez nem marhaság,mert a felnőtteknek való csepp betegtájékoztatója is írja, hogy nem szabad.
2012. febr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
es miert nem kedves utolso?
2012. febr. 9. 15:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
mindenre rá van írva, hogy nem szabad terhesnek. így védik magukat. biztos ami fix
2012. febr. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem is végig be volt dugulva az orrom!én otrivint használtam és nem volt semmi baj,viszont most már tudom hogy van egy orröblítő kancsó amibe sósvizet kell önteni és ezzel átmosni mind a 2 orrlyukat!nekünk ez nagyon bejött ha betegek vagyunk 2 nap alatt rendbehoz mert a só elpusztítja a bacikat is!ráadásul ez tuti nem káros és nem olyan drága mint a spray mert csak 1x kell megvenned!én mindenkinek ajánlom,de ha esetleg nem tetszik akkor a nasic gyerekeknek való orrsrayt mondanám,mert a múltkor a lányomnak vettem és még az én makacs dugulásomon is segített!
2012. febr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mivel az orrban lévő nyálkahártyán keresztül szívódik fel a hatóanyag, a nyálkahártya összehúzódását eredményezi és az arra hajlamos felnőtteknél ugyanezt okozhatja a méhben is. Ugye a felnőtt orrcsepp nagyobb %-ban tartalmaz hatóanyagot ezért azt nem kockáztatja senki.

Nekem az előző terhességemnél és most is meg van duzzadva az orrnyálkahártyám. Most, a 2-nál meg sokkal erőteljesebben, úgy hogy orrvérzéssel is jár. Én a homeopátiás orrspray használom, vagy a Kék Salvus vizes orrsprayt.

Egyébként sem szabad semmilyen orrcseppet vagy orrspray 5 napnál tovább használni, mert hozzászokik a szervezet.

Nekem tetted fel a kérdést!

(Ha nagyon muszály, akkor a csecsemő orrcseppet használd, de a felnőttet ne!)

2012. febr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Tóth Bernadett2 ***** válasza:

Szia!


Nekem sem segített a tengervizes, de mivel egész este nem kaptam levegőt ezért nem igazán érdekelt mit ír a betegtájékoztató... Nem lett semmi következménye.

2012. febr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
16:27-es.Ertem amit leirsz,csak akkor meg sem ertem,h az orvosom megis miert mondta,h az orrcsepp helyileg hat es nem okozhat semmi bajt.Az a baj,h semmi konkretum nincs evvel kapcsolatban,pedig rengeteg kismama szenved orrdugulästol.Sajnos a tengervizes löttyök es a homeopätiäs cuccok rajtam sem segitenek.A näthän meg nem vagyok tul,ömlik az anyag az orrombol nappal,de estere sajnos eldugul olyan szinten,h leheteten elaudni.Remelem mihamarabb abba tudom hagyni az orrcsepp hasznälatät.Köszönöm a välaszokat!:)
2012. febr. 9. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!